فعاليت هاي فرهنگي سال 97
گزارش فعالیت های فرهنگی دانشکده ادبیات سال 1397

18 فروردین: خوش آمدگویی و تبریک سال نو

با تزئیین بیرون و ورودی دانشکده با بنر تبریک سال نو به همره سفره هفت سین و گل و پخش موسیقی بهاری به مدت یک هفته به استقبال سال نو رفتیم

23 فروردین: شهادت امام موسی کاظم (ع)

با برپایی ایستگاه صلواتی و پخش کلیپ عزاداری از تلویزیون و سسیستم صوتی دانشکده انجام شد و بعد از نماز ظهر در نمازخانه ذکر مصیبت توسط مداح اهل بیت قرائت شد.

26 فروردین: جشن عید مبعث پیامبر (ص)

با تزیین و چراغانی دانشکده و پخش موسیقی و مولودی و برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع شیرینی و همچنین در نمازخانه بعد ازاقامه نماز برنامه ملودی خوانی برگزار و این روز فرخنده گرامی داشته شد.

29 فروردین: دیدار از موزه موسیقی

در این گردش علمی دانشجویان با توضیح یکی از مسئولان موزه با قدمت، طرز ساخت، تنوع ابزار موسیقی، و کارایی هر کدام در تولید صدا و چگونگی ساخت آنها آشنا شدند.

2 اردیبهشت ماه: گردش دانش آموزی

در اردیبهشت ماه مصادف با هفته مشاغل بیش از 15 دیدار علمی دانش آموزی از دانشکده داشتیم که دانش آموزان با رشته های دانشکده و فضای فیزیکی دانشکده آشنا و سپس توسط کارشناس فرهنگی دانشکده کارگاه مختصر مشاوره شغلی برای این عزیزان برگزار شد.

3 اردیبهشت: آغاز به کار خانه قرآن در دانشکده ادبیات

 آغاز به کار این دفتر با برگزاری کلاس ختم مفهومی با محوریت سوره های مسجات دوشنبه های هر هفته برگزاری همایش سوره مبارکه عادیات و استقرار در روزهای دوشنبه از صبح تا عصر جهت پاسخگویی به مراجعین و برنامه ریزی امور مربوطه.

 3 اردیبهشت: کافه فلسفه

برنامه این کافه که در چهار جلسه در روزهای دوشنبه برگزار می گردد. شامل پذیرایی با کافه نسکافه، بحث های فلسفی، نشست صمیمانه اساتید با دانشجویان، تقدیر از اساتید، جمع آوری کمک برای زلزله زدگان،معرفی کتب اساتید، مسابقه دارت و شطرنج با اساتید و......

4 اردیبهشت : گرامیداشت روز سعدی

چندین روز متوالی با نمایش تصویر و پخش اشعار این شاعر گرانقدر در ورودی دانشکده و سپس در روز سه شنبه مراسم با شکوهی در تالار دانشکده با سخنرانی دکتر نوریان و دکتر تدین در مورد این شاعر و سپس با سعدی خوانی و موسیقی زنده محفل ادبی به یاد این شاعر توانمند برپاگردید.

8  اردیبهشت: ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان

با نصب بنر (تبریک ولادت) به همراه تصاویر تلویزیونی و همچنین با پخش صوت مولودی و موسیقی در داخل و ورودی دانشکده و با برپای ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شیرینی و شکلات در این روز بفرخنده به جوانان  تبریک گفته شد

10اردیبهشتجشن ولادت امام حسین (ع )

با نصب بنر ( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی و موسیقی در داخل و ورودی دانشکده بین ساعات درسی دانشجویان و با برپای ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شیرینی و شکلات این جشن برگزار گردید.

11 ردیبهشت: جشن ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

 با نصب بنر ( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی و موسیقی در داخل و ورودی دانشکده بین ساعات درسی دانشجویان و با برپای ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شکلات این جشن برگزار گردید.

12 اردیبهشت: جشن ولادت امام سجاد (ع)

 با نصب بنر( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی و موسیقی در داخل و ورودی دانشکده بین ساعات درسی دانشجویان و با برپای ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شکلات این روز گرامی داشته شد.

13 اردیبهشت: گرامیداشت روز معلم

این هفته با چاپ بنر و تبریک این هفته و روز استاد با تزئیین دانشکده و اطاق اساتید باگل و پوستر در دانشکده انجام گرفت و در روز سه شنبه جشنی در تالار دانشکده با حضور اساتید و دانشجویان صورت گرفت. در این جشن از چند تن از اساتید تقدیر بعمل آمد و و از لگوی دانشکده به همراه پرچم دانشگاه اصفهان رونمایی شد و با پخش کلیپ های متنوع، اجرای موسیقی زنده و چندین مسابقه برگزار گردید.

15 اردیبهشت: ثبت نام و بازدید از نمایشگاه کتاب

پس از ثبت نام از متقاضیان دانشجویان دانشکده ادبیات به همراه اساتید جهت خریدکتاب و بازدید از نمایشگاه با یک دستگاه اتوبوس عازم نمایشگاه شدند.

15 اردیبهشت : هفته علوم قرآن و حدیث

این هفته از 16 اردیبهشت ماه با همکاری دانشجویان واستادید این رشته آغاز شد، در ابتدا با تزئین حیاط بیرون و داخل دانشکده برنامه ها،همایش ها، و نمایشگاه عکس و کتاب در دانشکده برگزار گردید و این هفته تا 21 اردیبهشت ادامه یافت.

20 اردیبهشت: جشن نیمه شعبان ولادت حضرت مهدی (عج )

با نصب بنر و برپایی ایستگاه صلواتی به همراه پخش موسیقی و مولودی وپخش کلیپ در تلویزیون دانشکده و همچنین در تالار دانشکده با برگزاری جشن همراه با برنامه های متنوع و مووسیقی و پذیرایی با شربت و شیرینی انجام شد.

 22 اردیبهشت: تلاوت مجلسی قرآن کریم توسط قاری بین المللی

بعد از نماز ظهر و عصر قاری ممتاز بین المللی جناب آقای مجید فقیه چند سوره از قرآن را با صوت بسیار عالی در نمازخانه قرائت نمودند.

24اردیبهشت: کارگاه آشنایی با آیین زرتشتی به همراه بازدید از نیایشگاه زرتشتیان اصفهان

در این کارگاه ابتدا شرکت کنندگان در تالار دانشکده با حضور دکتر حامد نظر پور یک نشست 3 ساعته به مباحث نظری پرداخته و سپس با راهنمایی ایشان بعد از ظهر چهارشنبه از نیایشگاه زرتشتیان بازدید کردند و موبد زردشتیان ضمن توضیحات در مورد این آئین با اشاره به آیات قرآن و روایات معصومین بر مشترکات ادیان الهی تاکید کرد.

25 اردیبهشت: بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

با نمایش تصاویر این شاعر گرانمایه و شاهنامه بهمراه صوت اشعار از تلویزیون دانشکده و همچنین در ورودی دانشکده و از ساعت 9.30 تا 10 صبح با دعوت از نقال بین المللی داستانهایی از شاهنامه بصورت نقال خوانی اجراء گردید.

25 اردیبهشت: همایش آشنایی با کودکان کار

این همایش با سخنرانی چند تن از اعضای کمپین کودکان کار در خصوص آشنایی، چگونگی رفتار با کودکان کار و آسیبهای اجتماعی این کودکان آغاز و همچنین با پخش کلیپ های مرتبط و موسیقی زنده انجام شد که مورد اقبال بسیار خوبی قرار گرفت.

29 اردیبهشت: برگزاری کارگاه عکاسی در سینما

این کارگاه از طرف دفتر فیلم و عکس فلسفه دانشکده ادبیات با دعوت از آقای بابک برزویه (از عکاسان مشهور و با سابقۀ سینمای ایران) جهت برگزاری سخنرانی و کارگاهی با موضوع عکاسی در سینما در تالار ربانی انجام گرفت که مورد اقبال قرار گرفت

برنامه های نمازخانه دانشکده ادبیات در ماه مبارک رمضان

هر روز از ساعت 12.30 تا اذان ظهر با تفسیر قرآن توسط آقای دکتر احمد نژاد به استقبال نماز رفته و بین دو نماز پس از خواندن دعاهای ماه مبارک، توسط امام جماعت ذکر حدیث و درپایان نماز برنامه قرائت قرآن برگزار میگردد.

3 خرداد: روز آزاد سازی خرمشهر

با پخش مارش نظامی وپخش کلیپ های دفاع مقدس در تلویزیون دانشکده یاد و خاطره این روز بزرگ گرامی داشته شد.

10 خردا: ولادت امام حسن مجتبی(ع)

با آذین بندی، پخش مولودی و نصب بنر احادیث این کریم اهل بیت ولادت با سعادت ایشان را تبرک گفتیم.

13 خرداد: لیالی قدر و شهادت حضرت علی (ع)

 از نوزدهم ماه مبارک مبارک رمضان تا روز بیست و سوم ماه مبارک به مناسبت لیالی قدر و شهادت حضرت علی(ع) با نصب بنر شهادت و تزیین دانشکده صوت و کلیپ های عزاداری در دانشکده پخش شد.

15،14 خرداد: قیام و رحلت امام خمینی (ره)

 با نصب چندین بنر بزرگ ازتصویر امام خمینی مربوط به ارتحال این بزرگوار ونصب پوسترهای مرتبط با قیام پانزدهم خرداد و پخش کلیپ و صوت ارتحال امام ره این روز گرامی داشته شد.

5 تیر:  گرد همایی فعالان فرهنگی دانشکده ادبیات

در روز سه شنبه 5 تیر ماه به دعوت معاونت محترم فرهنگی دانشکده تمامی فعالان فرهنگی، مسئولین دفاتر، دبیران و اعضای انجمن ها بهمراه اعضای جدید انجمن های علمی جهت آشنایی، نقد برنامه های انجام شده، و پیشنهاد و راهکار برای اجرای برنامه های آتی در تالار مهر علیزاده گرد هم آمدند. در این جلسه معاونت محترم فرهنگی با ارائه نرم افزار  One Noteجهت ثبت برنامه ها در این نرم افزار و اشتراک آن برای تمامی اعضاء جهت اطلاع از برنامه های آتی و ثبت گزارش ها رو نمایی کردند.

3 مرداد: ولادت امام صادق(ع)

با پخش صوت موسیقی و مولودی به همراه برپایی ایستگاه صلواتی و نمایش نام تصاویر مربوطه در تلویزیون دانشکده این روز را گرامی داشتیم.

22 مرداد: سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)

با نصب بنر تبریک این ازدواج فرخنده در ورودی دانشکده و پخش مولودی و موسیقی و توزیع شکلات این روز گرامی داشته شد.

28 مرداد: شهادت امام محمد باقر (ع)

با نصب بنر تسلیت و پخش مرثیه و مداحی در ورودی دانشکده، به تمامی محبان آن حضرت تسلیت گفته شد.

30 مرداد: عید سعید قربان

با اطلاع رسانی مراسم دعای عرفه وپخش صدای لبیک در دانشکده با چاپ بنر تبریک روز عید قربان و به استقبال این روز رفتیم.

5 شهریور: ولادت امام هادی (ع)

با نصب بنر تبریک ولادت و با پخش صوت مولودی در ورودی دانشکده و با برپایی ایستگاه صلواتی این روز را گرامی داشتیم.

7 شهریور: عید سعید غدیر خم

در این روز با تزیین بیرون دانشکده با بنر و در تلویزیون دانشکده همچنبن با برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع بستنی و شیرینی به همراه پخش موسیقی و مولودی شاد ویژه این ایام این عید بزرگ شیعیان گرامی داشته شد.

10 شهریور: ولادت امام موسی کاظم (ع)

با نصب بنر و با پخش صوت مولودی در ورودی دانشکده و با برپایی ایستگاه صلواتی این روز گرامی داشته شد

20 شهریور: آغاز ماه محرم .

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهای عزا داری امام حسین در بیرون و داخل دانشکده تزئین نموده و همچنین با نمایش کلیپ و مداحی در ورودی دانشکده و برپایی چار روز روضه خوانی در نمازخانه دانشکده با دعوت ازعالمان مشهور شهر برای سخنرانی بعد از نماز ومداحی در پایان جلسه با پذیرایی با نهار از عزاداران با پذیرایی شد.

31 شهریور: آغاز هفته دفاع مقدس

با فضا سازی بیرون دانشکده با تزئین ماشین غنیمت جنگ و تانکر آتش نشانی زمان جنگ و همچنین با پوسترهای شهدا و سرداران جنگ و پخش مارش نظامی و کلیپ های دفاع مقدس و در تالار صائب با دعوت از دو تن از سرداران جنگی و مدافعان حرم سردار رجایی و یزدانی این هفته گرامی داشته شد.

31 شهریور: شهادت امام سجاد(ع)

با نصب بنر و نمایش تصاویر تلویزیونی و پخش مرثیه در ورودی دانشکده و بعد ازنماز با ذکر مرثیه به تمامی محبان آن حضرت تسلیت گفته شد.

20 شهریور: آغاز ماه محرم

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهای عزا داری امام حسین در بیرون و داخل دانشکده مزین به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و هر روز صبح با پخش زیارت عاشورا و مداحی آغاز کرده و از روز شنبه 24 ضشهریور تا سه شنبه همه روزه با برپایی روضه خوانی حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشکده و دعوت ازعالمان مشهور شهر برای سخنرانی بعد ازنماز ومداحی در پایان جلسه با پذیرایی نهار از عزاداران خاتمه مییابد.

24 شهریور: خوش آمگویی به دانشجویان جدیدالورود

از روز شنبه 24 شهریور ماه با نصب بنر خوش آمدگویی و راهنمایی های ثبت نام در ورودی دانشکده وهمچنین در تلویزیون دانشکده به دانشجویان جدید الورود خوش آمد گفتیم و ا کمک فعالن فرهنگی به راهنمایی آنها از ورودی تا محل ثبت نام اقدام نموده و با پذیرایی برای این عزیزان و خانوادهایشان استقبال کردیم.

8مهر: بزرگداشت مولوی

با نمایش تصاویر مربوطه همچنین پخش صوت اشعار مولوی این روز گرامی داشته شد 

9مهر: همایش راهنمایی تور

دفتر گردشگری معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات با همکاری شرکت زمین پویان آپادانا

با حضور و سخنرانی رئیس میراث فرهنگی استان اصفهان در تالار صائب دانشکده ادبیات

 در روز دوشنبه از ساعت 4 بعد ازظهر تا 6 این همایش را برگزار نمودند.

16 مهر: همایش آشنایی با مواد مخدر و عوارض سوء مصرف آن

با توجه به وجود این آسیب اجتماعی فزاینده در جامعه معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات با دعوت از رییس پلیس مبارزه بامصرف مواد مخدر ناجا جناب سرگرد طاهرزاده جهت سخنرانی در تالار صائب دانشکده نمود که با اقبال بسار خوب دانشجویان بویژه جدیدالورودان برگزار گردید.

20 مهر: بزرگداشت سعدی

با نمایش تصاویر مربوط به این شاعر گرانقدر بهمراه پخش صوت اشعار سعدی این روز گرامی داشته شد 

23مهر: انقلاب اسلامی بسط یا عبور از مدرنیته

 

 بسیج دانشجویی با همکاری معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات اقدام به برپایی این همایش همراه با پرسش و پاسخ

با حضور حجه الاسلام متقیان منش(پژوهشگر حوزه انقلاب) در دنشکده ادبیات برپا نمود.

25مهر: مسابقه دارت

به مناسبت هفته تربیت بدنی در جندین نوبت مسابقه با حضور دانشجویان و اساتید در ورودی دانشکده برگزار گردید که با استقبال خوبی انجام پذیرفت و به نفرات اول خواهران و برادران جایزه اختصاص داده شد.

28 مهر: جلسه شورای فرهنگی دانشکده ادبیات

با دعوت از تمامی فعالان فرهنگی و اعضای انجمن های علمی دانشکده با حضور معاون فرهنگی دانشکده پیرامون نقاط ضعف و قدرت برنامه های اجام شده و برنامه ریزی جهت هرچه بهتر شدن فعالیتهای پیش رو بحث و گفتگو شد.

30 مهر: دیدار با کتاب

این کارگاه ویژه دانشجویان جدیدالورود در تالار صائب دانشکده با حضور و سخنرانی اساتید و مسئولین دانشکده و با توضیحات مفصل کارشناس کتابخانه مرکزی با محوریت آشنا سازی دانشجویان با کتابخانه و امکانات آن و توضیحات کامل جهت استفاده از سایتها و پایگاههای علمی ویژه تحقیفات جهت ارائه پایان نامه و مقالات علمی برگزار گردید.

30 مهر: اجرای چندین اجرای تاتر با عنوان آنتروپی

پس از چند ماه تمرین زیر نظر استاد محسنی با اطلاع رسانی و بلیط فروشی در داخل و خارج از دانشگاه همچنین با آماده سازی و تزئین پنج مکان دانشکده جهت اجرا این مجموعه تئاتر آنتروپی طی4 روز در دانشکده ادبیات از ساعت 4 بعد ازظهر تا ساعت 6 اجرا شد که مورد استقبال واقع شد.

8 آبان: مراسم اربعین حسینی

ازروز یکشنبه 14 تا پایان هفته همه روزه تصاویر راه پیمایان زائرین اربعین حسینی و کلیپ های راه پیمایی اربعین همراه با صوت مداحی از تلویزیون ورودی دانشکده پخش، و با برپایی ایستگاه صلواتی این ایام گرامی داشته شد.

 13 آبان: روز مبارزه با استکبار

در این روز با پخش کلیپ و صوت و تصاویر مربوط به استکبار جهانی در تلویزیون و ورودی دانشکده ادبیات این روز گرامی داشته شد.

15 آبان: ویژه برنامه در سوگ محمد مصطفی(ص)

گروه علوم قرآن حدیث به مناسبت رحلت پیامبر اکرم برنامه ویژه و خلاقانه ای را به این مناسبت در تالار صائب دانشکده برگزار نمودند که ابتدا با سیاه پوش نمودن صحنه تالار و با استفاده از چراغهای موضعی روی اجرا کنندگان به همراه نواختن نی و شعر و آواز خوانی به توصیف صفات و ویژه گی های پیامبر اکرم محمد مصطفی به شیوهای نو پرداختند.

 16 آبان: رحلت رسول اکرم (ص) و شهاددت امام رضا(ع) و امام حسن (ع)

در ایام پیامبر(ص) و امام حسن(ع) و امام رضا(ع) با تزیین دانشکده و نصب بنر تسلیت و با برپایی ایستگاه صلواتی و پخش مرثیه در ورودی دانشکده و در نمازخانه دانشکده بعد از نماز مراسم روضه خوانی و مداحی برپا گردید.

15آبان: تلاوت مجلسی قرآن کریم

بعد از اقامه نماز ظهر و عصر تلاوت مجلسی قرآن توسط قاری بین المللی جناب آقای رئووف در حضور اساتید و دانشجویان برگزار گردید.

21 آبان: جشن تازه نفس ها ویژ دانشجویان جدید الورودها

در این جشن ابتدا مدیران گروهها در یک دیدار صمیمانه به اختصار در مورد رشته خود و گرایش ها ی رشته خود توضیح دادند و همچنین با پخش کلیپ و موسیقی و مسابقه ادامه یافت و در پایان با سخنرانی وپرسشو پاسخ از مسئولین دانشکده خاتمه یافت.

24 آبان: بزرگداشت علامه طباطبایی

با نمایش تصاویر علامه در تلویزیون دانشکده و همچنین با پخش اشعار این عالم گرانقدر در ورودی دانشکده این روز گرامی داشته شد.

25 آبان: شهادت امام حسن عسگری

با نصب بنر و نمایش تصاویر تلویزیونی و پخش مرثیه در ورودی دانشکده و بعد ازنماز با ذکر مرثیه به تمامی محبان آن حضرت تسلیت گفته شد.

26 آبان: آغاز امامت حضرت ولی عصر امام زمان(عج)

با فضا سازی ورودی دانشکده و پخش کلیپ و صوت های مولودی و توزیع شیرینی این روز فرخنده گرامی داشته شد.

26 آبان: نشست تحلیلی تجربیات زائران اربعین حسینی

اساتید و دانشجویان دانشکده ادبیات که در راهپیمایی اربیع شرکت کرده بودند جهت به اشتراک گذاشتن تجربیات سفر و ثبت خاطرات در تالار مهرعلیزاده گرد هم آمدند.

28 آبان: کارگاه هیجانات عاطفی

این کارگاه ویژه دانشجویان جدیدالورود در تالار صائب دانشکده با حضور کارشناسان مرکز مشاوره پیرامون آسیب های آشنایی دانشجویی و روابط عاطفی دوستیابی و انتخاب قبل از ازدواج بحث شد و این کارگاه با اقبال خوبی برگزار گردید.

29 آبان: میلاد رسول اکرم (س) اهل سنت ( آغاز هفته وحدت)

 

به مناسبت میلاد نبی اکرم در طی یک هفته (هفته وحدت) با فضا سازی ورودی دانشکده و پخش کلیپ و تصاویر نام پیامبر و پخش موسیقی و مولودی این هفته گرامی داشته شد

1 آذر: آسیای صغیر در بستر امپراطوری هخامنشی

گروه تاریخ بهمراه معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات با دعوت از پروفسور پیر بریان استاد ممتاز پژوهش های هخامنشی از کشور فرانسه در روز پنج شنبه در تالار دانشکده ادبیات سخنرانی پیرامون آسیای صغیر در بستر امپراطوری هخامنشی داشت که این برنامه با اقبال بسیار خوب و عالی از طرف اساتید دانشجویان و محققان واقع شد.

4 آذر:  میلاد رسول اکرم (س)

به مناسبت میلاد نبی اکرم در طی یک هفته (هفته وحدت) با فضا سازی ورودی دانشکده و پخش کلیپ و تصاویر نام پیامبر و پخش موسیقی و مولودی با چندین ایستگااه صلواتی شیر کاکائو و شیرینی و چای این هفته گرامی داشته شد

 

 5آذر:  کارگاه آسیب شناسی های جنسی

این کارگاه ویژه دانشجویان جدیدالورود برگزار گردید با حضور کارشناس مرکز بهداشت که در مورد آسیب های روابط و هیجانات جنسی بحث و بررسی شد به همراه پرسش و پاسخ و در پایان ا تمامی داوطلبان تس ایدز گرفته شد.

6 آذر:  جشن ویژه دختران

دفتر مهر و آوای دوستی معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات به مناسبت ولادت پیامر (ص) و جهت کمک به کودکان با فروش بلیط و اختصاص سود آن به کودکان کار جشن باشوکوهی را در تالار صائب دانشکده به همراه موسیقی زنده و برنامه های متنوع دیگر اجرا کردند.

16 آذر: روز دانشجو

ابتدا با پخش نمایش تصاویر مربوط به روز دانشجو در تلویزیون و پخش موسیقی شاد و با اهدای هزار شاخه گل با حضور مسئولین دانشکده در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به همراه توزیع شیرینی در ورودی دانشکده این روز را به دانشجویان تبریک گفتیم.

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/02
تعداد بازدید:
1238
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، دانشکده ادبیات و علوم انسانی
کدپستی: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اینستاگرام Ui_Ltr@
این لینک را دنبال کنید تا به گروه علوم اجتماعی در WhatsApp ملحق شوید:
برای مشاهده شماره تلفن ها به بالای صفحه منوی کارکنان مراجعه فرمایید.
Powered by DorsaPortal