فعاليت هاي فرهنگي سال 1397-1395

 

گزارش فعاليت هاي فرهنگي دانشكده ادبيات سال 1397

18 فروردين: خوش آمدگويي و تبريك سال نو

با تزئيين بيرون و ورودي دانشكده با بنر تبريك سال نو به همره سفره هفت سين و گل و پخش موسيقي بهاري به مدت يك هفته به استقبال سال نو رفتيم

23 فروردين: شهادت امام موسي كاظم (ع)

با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش كليپ عزاداري از تلويزيون و سسيستم صوتي دانشكده انجام شد و بعد از نماز ظهر در نمازخانه ذكر مصيبت توسط مداح اهل بيت قرائت شد.

26 فروردين: جشن عيد مبعث پيامبر (ص)

با تزيين و چراغاني دانشكده و پخش موسيقي و مولودي و برپايي ايستگاه صلواتي و توزيع شيريني و همچنين در نمازخانه بعد ازاقامه نماز برنامه ملودي خواني برگزار و اين روز فرخنده گرامي داشته شد.

29 فروردين: ديدار از موزه موسيقي

در اين گردش علمي دانشجويان با توضيح يكي از مسئولان موزه با قدمت، طرز ساخت، تنوع ابزار موسيقي، و كارايي هر كدام در توليد صدا و چگونگي ساخت آنها آشنا شدند.

2 ارديبهشت ماه: گردش دانش آموزي

در ارديبهشت ماه مصادف با هفته مشاغل بيش از 15 ديدار علمي دانش آموزي از دانشكده داشتيم كه دانش آموزان با رشته هاي دانشكده و فضاي فيزيكي دانشكده آشنا و سپس توسط كارشناس فرهنگي دانشكده كارگاه مختصر مشاوره شغلي براي اين عزيزان برگزار شد.

3 ارديبهشت: آغاز به كار خانه قرآن در دانشكده ادبيات

 آغاز به كار اين دفتر با برگزاري كلاس ختم مفهومي با محوريت سوره هاي مسجات دوشنبه هاي هر هفته برگزاري همايش سوره مباركه عاديات و استقرار در روزهاي دوشنبه از صبح تا عصر جهت پاسخگويي به مراجعين و برنامه ريزي امور مربوطه.

 3 ارديبهشت: كافه فلسفه

برنامه اين كافه كه در چهار جلسه در روزهاي دوشنبه برگزار مي گردد. شامل پذيرايي با كافه نسكافه، بحث هاي فلسفي، نشست صميمانه اساتيد با دانشجويان، تقدير از اساتيد، جمع آوري كمك براي زلزله زدگان،معرفي كتب اساتيد، مسابقه دارت و شطرنج با اساتيد و......

4 ارديبهشت : گراميداشت روز سعدي

چندين روز متوالي با نمايش تصوير و پخش اشعار اين شاعر گرانقدر در ورودي دانشكده و سپس در روز سه شنبه مراسم با شكوهي در تالار دانشكده با سخنراني دكتر نوريان و دكتر تدين در مورد اين شاعر و سپس با سعدي خواني و موسيقي زنده محفل ادبي به ياد اين شاعر توانمند برپاگرديد.

8  ارديبهشت: ولادت حضرت علي اكبر و روز جوان

با نصب بنر (تبريك ولادت) به همراه تصاوير تلويزيوني و همچنين با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات در اين روز بفرخنده به جوانان  تبريك گفته شد

10ارديبهشتجشن ولادت امام حسين (ع )

با نصب بنر ( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

11 رديبهشت: جشن ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

 با نصب بنر ( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

12 ارديبهشت: جشن ولادت امام سجاد (ع)

 با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين روز گرامي داشته شد.

13 ارديبهشت: گراميداشت روز معلم

اين هفته با چاپ بنر و تبريك اين هفته و روز استاد با تزئيين دانشكده و اطاق اساتيد باگل و پوستر در دانشكده انجام گرفت و در روز سه شنبه جشني در تالار دانشكده با حضور اساتيد و دانشجويان صورت گرفت. در اين جشن از چند تن از اساتيد تقدير بعمل آمد و و از لگوي دانشكده به همراه پرچم دانشگاه اصفهان رونمايي شد و با پخش كليپ هاي متنوع، اجراي موسيقي زنده و چندين مسابقه برگزار گرديد.

15 ارديبهشت: ثبت نام و بازديد از نمايشگاه كتاب

پس از ثبت نام از متقاضيان دانشجويان دانشكده ادبيات به همراه اساتيد جهت خريدكتاب و بازديد از نمايشگاه با يك دستگاه اتوبوس عازم نمايشگاه شدند.

15 ارديبهشت : هفته علوم قرآن و حديث

اين هفته از 16 ارديبهشت ماه با همكاري دانشجويان واستاديد اين رشته آغاز شد، در ابتدا با تزئين حياط بيرون و داخل دانشكده برنامه ها،همايش ها، و نمايشگاه عكس و كتاب در دانشكده برگزار گرديد و اين هفته تا 21 ارديبهشت ادامه يافت.

20 ارديبهشت: جشن نيمه شعبان ولادت حضرت مهدي (عج )

با نصب بنر و برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي وپخش كليپ در تلويزيون دانشكده و همچنين در تالار دانشكده با برگزاري جشن همراه با برنامه هاي متنوع و مووسيقي و پذيرايي با شربت و شيريني انجام شد.

 22 ارديبهشت: تلاوت مجلسي قرآن كريم توسط قاري بين المللي

بعد از نماز ظهر و عصر قاري ممتاز بين المللي جناب آقاي مجيد فقيه چند سوره از قرآن را با صوت بسيار عالي در نمازخانه قرائت نمودند.

24ارديبهشت: كارگاه آشنايي با آيين زرتشتي به همراه بازديد از نيايشگاه زرتشتيان اصفهان

در اين كارگاه ابتدا شركت كنندگان در تالار دانشكده با حضور دكتر حامد نظر پور يك نشست 3 ساعته به مباحث نظري پرداخته و سپس با راهنمايي ايشان بعد از ظهر چهارشنبه از نيايشگاه زرتشتيان بازديد كردند و موبد زردشتيان ضمن توضيحات در مورد اين آئين با اشاره به آيات قرآن و روايات معصومين بر مشتركات اديان الهي تاكيد كرد.

25 ارديبهشت: بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي

با نمايش تصاوير اين شاعر گرانمايه و شاهنامه بهمراه صوت اشعار از تلويزيون دانشكده و همچنين در ورودي دانشكده و از ساعت 9.30 تا 10 صبح با دعوت از نقال بين المللي داستانهايي از شاهنامه بصورت نقال خواني اجراء گرديد.

25 ارديبهشت: همايش آشنايي با كودكان كار

اين همايش با سخنراني چند تن از اعضاي كمپين كودكان كار در خصوص آشنايي، چگونگي رفتار با كودكان كار و آسيبهاي اجتماعي اين كودكان آغاز و همچنين با پخش كليپ هاي مرتبط و موسيقي زنده انجام شد كه مورد اقبال بسيار خوبي قرار گرفت.

29 ارديبهشت: برگزاري كارگاه عكاسي در سينما

اين كارگاه از طرف دفتر فيلم و عكس فلسفه دانشكده ادبيات با دعوت از آقاي بابك برزويه (از عكاسان مشهور و با سابقۀ سينماي ايران) جهت برگزاري سخنراني و كارگاهي با موضوع عكاسي در سينما در تالار رباني انجام گرفت كه مورد اقبال قرار گرفت

برنامه هاي نمازخانه دانشكده ادبيات در ماه مبارك رمضان

هر روز از ساعت 12.30 تا اذان ظهر با تفسير قرآن توسط آقاي دكتر احمد نژاد به استقبال نماز رفته و بين دو نماز پس از خواندن دعاهاي ماه مبارك، توسط امام جماعت ذكر حديث و درپايان نماز برنامه قرائت قرآن برگزار ميگردد.

3 خرداد: روز آزاد سازي خرمشهر

با پخش مارش نظامي وپخش كليپ هاي دفاع مقدس در تلويزيون دانشكده ياد و خاطره اين روز بزرگ گرامي داشته شد.

10 خردا: ولادت امام حسن مجتبي(ع)

با آذين بندي، پخش مولودي و نصب بنر احاديث اين كريم اهل بيت ولادت با سعادت ايشان را تبرك گفتيم.

13 خرداد: ليالي قدر و شهادت حضرت علي (ع)

 از نوزدهم ماه مبارك مبارك رمضان تا روز بيست و سوم ماه مبارك به مناسبت ليالي قدر و شهادت حضرت علي(ع) با نصب بنر شهادت و تزيين دانشكده صوت و كليپ هاي عزاداري در دانشكده پخش شد.

15،14 خرداد: قيام و رحلت امام خميني (ره)

 با نصب چندين بنر بزرگ ازتصوير امام خميني مربوط به ارتحال اين بزرگوار ونصب پوسترهاي مرتبط با قيام پانزدهم خرداد و پخش كليپ و صوت ارتحال امام ره اين روز گرامي داشته شد.

5 تير:  گرد همايي فعالان فرهنگي دانشكده ادبيات

در روز سه شنبه 5 تير ماه به دعوت معاونت محترم فرهنگي دانشكده تمامي فعالان فرهنگي، مسئولين دفاتر، دبيران و اعضاي انجمن ها بهمراه اعضاي جديد انجمن هاي علمي جهت آشنايي، نقد برنامه هاي انجام شده، و پيشنهاد و راهكار براي اجراي برنامه هاي آتي در تالار مهر عليزاده گرد هم آمدند. در اين جلسه معاونت محترم فرهنگي با ارائه نرم افزار  One Noteجهت ثبت برنامه ها در اين نرم افزار و اشتراك آن براي تمامي اعضاء جهت اطلاع از برنامه هاي آتي و ثبت گزارش ها رو نمايي كردند.

3 مرداد: ولادت امام صادق(ع)

با پخش صوت موسيقي و مولودي به همراه برپايي ايستگاه صلواتي و نمايش نام تصاوير مربوطه در تلويزيون دانشكده اين روز را گرامي داشتيم.

22 مرداد: سالگرد ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت زهرا (س)

با نصب بنر تبريك اين ازدواج فرخنده در ورودي دانشكده و پخش مولودي و موسيقي و توزيع شكلات اين روز گرامي داشته شد.

28 مرداد: شهادت امام محمد باقر (ع)

با نصب بنر تسليت و پخش مرثيه و مداحي در ورودي دانشكده، به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

30 مرداد: عيد سعيد قربان

با اطلاع رساني مراسم دعاي عرفه وپخش صداي لبيك در دانشكده با چاپ بنر تبريك روز عيد قربان و به استقبال اين روز رفتيم.

5 شهريور: ولادت امام هادي (ع)

با نصب بنر تبريك ولادت و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز را گرامي داشتيم.

7 شهريور: عيد سعيد غدير خم

در اين روز با تزيين بيرون دانشكده با بنر و در تلويزيون دانشكده همچنبن با برپايي ايستگاه صلواتي و توزيع بستني و شيريني به همراه پخش موسيقي و مولودي شاد ويژه اين ايام اين عيد بزرگ شيعيان گرامي داشته شد.

10 شهريور: ولادت امام موسي كاظم (ع)

با نصب بنر و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز گرامي داشته شد

20 شهريور: آغاز ماه محرم .

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده تزئين نموده و همچنين با نمايش كليپ و مداحي در ورودي دانشكده و برپايي چار روز روضه خواني در نمازخانه دانشكده با دعوت ازعالمان مشهور شهر براي سخنراني بعد از نماز ومداحي در پايان جلسه با پذيرايي با نهار از عزاداران با پذيرايي شد.

31 شهريور: آغاز هفته دفاع مقدس

با فضا سازي بيرون دانشكده با تزئين ماشين غنيمت جنگ و تانكر آتش نشاني زمان جنگ و همچنين با پوسترهاي شهدا و سرداران جنگ و پخش مارش نظامي و كليپ هاي دفاع مقدس و در تالار صائب با دعوت از دو تن از سرداران جنگي و مدافعان حرم سردار رجايي و يزداني اين هفته گرامي داشته شد.

31 شهريور: شهادت امام سجاد(ع)

با نصب بنر و نمايش تصاوير تلويزيوني و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و بعد ازنماز با ذكر مرثيه به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

20 شهريور: آغاز ماه محرم

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده مزين به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و هر روز صبح با پخش زيارت عاشورا و مداحي آغاز كرده و از روز شنبه 24 ضشهريور تا سه شنبه همه روزه با برپايي روضه خواني حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشكده و دعوت ازعالمان مشهور شهر براي سخنراني بعد ازنماز ومداحي در پايان جلسه با پذيرايي نهار از عزاداران خاتمه مييابد.

24 شهريور: خوش آمگويي به دانشجويان جديدالورود

از روز شنبه 24 شهريور ماه با نصب بنر خوش آمدگويي و راهنمايي هاي ثبت نام در ورودي دانشكده وهمچنين در تلويزيون دانشكده به دانشجويان جديد الورود خوش آمد گفتيم و ا كمك فعالن فرهنگي به راهنمايي آنها از ورودي تا محل ثبت نام اقدام نموده و با پذيرايي براي اين عزيزان و خانوادهايشان استقبال كرديم.

8مهر: بزرگداشت مولوي

با نمايش تصاوير مربوطه همچنين پخش صوت اشعار مولوي اين روز گرامي داشته شد 

9مهر: همايش راهنمايي تور

دفتر گردشگري معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با همكاري شركت زمين پويان آپادانا

با حضور و سخنراني رئيس ميراث فرهنگي استان اصفهان در تالار صائب دانشكده ادبيات

 در روز دوشنبه از ساعت 4 بعد ازظهر تا 6 اين همايش را برگزار نمودند.

16 مهر: همايش آشنايي با مواد مخدر و عوارض سوء مصرف آن

با توجه به وجود اين آسيب اجتماعي فزاينده در جامعه معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با دعوت از رييس پليس مبارزه بامصرف مواد مخدر ناجا جناب سرگرد طاهرزاده جهت سخنراني در تالار صائب دانشكده نمود كه با اقبال بسار خوب دانشجويان بويژه جديدالورودان برگزار گرديد.

20 مهر: بزرگداشت سعدي

با نمايش تصاوير مربوط به اين شاعر گرانقدر بهمراه پخش صوت اشعار سعدي اين روز گرامي داشته شد 

23مهر: انقلاب اسلامي بسط يا عبور از مدرنيته

 

 بسيج دانشجويي با همكاري معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات اقدام به برپايي اين همايش همراه با پرسش و پاسخ

با حضور حجه الاسلام متقيان منش(پژوهشگر حوزه انقلاب) در دنشكده ادبيات برپا نمود.

25مهر: مسابقه دارت

به مناسبت هفته تربيت بدني در جندين نوبت مسابقه با حضور دانشجويان و اساتيد در ورودي دانشكده برگزار گرديد كه با استقبال خوبي انجام پذيرفت و به نفرات اول خواهران و برادران جايزه اختصاص داده شد.

28 مهر: جلسه شوراي فرهنگي دانشكده ادبيات

با دعوت از تمامي فعالان فرهنگي و اعضاي انجمن هاي علمي دانشكده با حضور معاون فرهنگي دانشكده پيرامون نقاط ضعف و قدرت برنامه هاي اجام شده و برنامه ريزي جهت هرچه بهتر شدن فعاليتهاي پيش رو بحث و گفتگو شد.

30 مهر: ديدار با كتاب

اين كارگاه ويژه دانشجويان جديدالورود در تالار صائب دانشكده با حضور و سخنراني اساتيد و مسئولين دانشكده و با توضيحات مفصل كارشناس كتابخانه مركزي با محوريت آشنا سازي دانشجويان با كتابخانه و امكانات آن و توضيحات كامل جهت استفاده از سايتها و پايگاههاي علمي ويژه تحقيفات جهت ارائه پايان نامه و مقالات علمي برگزار گرديد.

30 مهر: اجراي چندين اجراي تاتر با عنوان آنتروپي

پس از چند ماه تمرين زير نظر استاد محسني با اطلاع رساني و بليط فروشي در داخل و خارج از دانشگاه همچنين با آماده سازي و تزئين پنج مكان دانشكده جهت اجرا اين مجموعه تئاتر آنتروپي طي4 روز در دانشكده ادبيات از ساعت 4 بعد ازظهر تا ساعت 6 اجرا شد كه مورد استقبال واقع شد.

8 آبان: مراسم اربعين حسيني

ازروز يكشنبه 14 تا پايان هفته همه روزه تصاوير راه پيمايان زائرين اربعين حسيني و كليپ هاي راه پيمايي اربعين همراه با صوت مداحي از تلويزيون ورودي دانشكده پخش، و با برپايي ايستگاه صلواتي اين ايام گرامي داشته شد.

 13 آبان: روز مبارزه با استكبار

در اين روز با پخش كليپ و صوت و تصاوير مربوط به استكبار جهاني در تلويزيون و ورودي دانشكده ادبيات اين روز گرامي داشته شد.

15 آبان: ويژه برنامه در سوگ محمد مصطفي(ص)

گروه علوم قرآن حديث به مناسبت رحلت پيامبر اكرم برنامه ويژه و خلاقانه اي را به اين مناسبت در تالار صائب دانشكده برگزار نمودند كه ابتدا با سياه پوش نمودن صحنه تالار و با استفاده از چراغهاي موضعي روي اجرا كنندگان به همراه نواختن ني و شعر و آواز خواني به توصيف صفات و ويژه گي هاي پيامبر اكرم محمد مصطفي به شيوهاي نو پرداختند.

 16 آبان: رحلت رسول اكرم (ص) و شهاددت امام رضا(ع) و امام حسن (ع)

در ايام پيامبر(ص) و امام حسن(ع) و امام رضا(ع) با تزيين دانشكده و نصب بنر تسليت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و در نمازخانه دانشكده بعد از نماز مراسم روضه خواني و مداحي برپا گرديد.

15آبان: تلاوت مجلسي قرآن كريم

بعد از اقامه نماز ظهر و عصر تلاوت مجلسي قرآن توسط قاري بين المللي جناب آقاي رئووف در حضور اساتيد و دانشجويان برگزار گرديد.

21 آبان: جشن تازه نفس ها ويژ دانشجويان جديد الورودها

در اين جشن ابتدا مديران گروهها در يك ديدار صميمانه به اختصار در مورد رشته خود و گرايش ها ي رشته خود توضيح دادند و همچنين با پخش كليپ و موسيقي و مسابقه ادامه يافت و در پايان با سخنراني وپرسشو پاسخ از مسئولين دانشكده خاتمه يافت.

24 آبان: بزرگداشت علامه طباطبايي

با نمايش تصاوير علامه در تلويزيون دانشكده و همچنين با پخش اشعار اين عالم گرانقدر در ورودي دانشكده اين روز گرامي داشته شد.

25 آبان: شهادت امام حسن عسگري

با نصب بنر و نمايش تصاوير تلويزيوني و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و بعد ازنماز با ذكر مرثيه به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

26 آبان: آغاز امامت حضرت ولي عصر امام زمان(عج)

با فضا سازي ورودي دانشكده و پخش كليپ و صوت هاي مولودي و توزيع شيريني اين روز فرخنده گرامي داشته شد.

26 آبان: نشست تحليلي تجربيات زائران اربعين حسيني

اساتيد و دانشجويان دانشكده ادبيات كه در راهپيمايي اربيع شركت كرده بودند جهت به اشتراك گذاشتن تجربيات سفر و ثبت خاطرات در تالار مهرعليزاده گرد هم آمدند.

28 آبان: كارگاه هيجانات عاطفي

اين كارگاه ويژه دانشجويان جديدالورود در تالار صائب دانشكده با حضور كارشناسان مركز مشاوره پيرامون آسيب هاي آشنايي دانشجويي و روابط عاطفي دوستيابي و انتخاب قبل از ازدواج بحث شد و اين كارگاه با اقبال خوبي برگزار گرديد.

29 آبان: ميلاد رسول اكرم (س) اهل سنت ( آغاز هفته وحدت)

 

به مناسبت ميلاد نبي اكرم در طي يك هفته (هفته وحدت) با فضا سازي ورودي دانشكده و پخش كليپ و تصاوير نام پيامبر و پخش موسيقي و مولودي اين هفته گرامي داشته شد

1 آذر: آسياي صغير در بستر امپراطوري هخامنشي

گروه تاريخ بهمراه معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با دعوت از پروفسور پير بريان استاد ممتاز پژوهش هاي هخامنشي از كشور فرانسه در روز پنج شنبه در تالار دانشكده ادبيات سخنراني پيرامون آسياي صغير در بستر امپراطوري هخامنشي داشت كه اين برنامه با اقبال بسيار خوب و عالي از طرف اساتيد دانشجويان و محققان واقع شد.

4 آذر:  ميلاد رسول اكرم (س)

به مناسبت ميلاد نبي اكرم در طي يك هفته (هفته وحدت) با فضا سازي ورودي دانشكده و پخش كليپ و تصاوير نام پيامبر و پخش موسيقي و مولودي با چندين ايستگااه صلواتي شير كاكائو و شيريني و چاي اين هفته گرامي داشته شد

 

 5آذر:  كارگاه آسيب شناسي هاي جنسي

اين كارگاه ويژه دانشجويان جديدالورود برگزار گرديد با حضور كارشناس مركز بهداشت كه در مورد آسيب هاي روابط و هيجانات جنسي بحث و بررسي شد به همراه پرسش و پاسخ و در پايان ا تمامي داوطلبان تس ايدز گرفته شد.

6 آذر:  جشن ويژه دختران

دفتر مهر و آواي دوستي معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات به مناسبت ولادت پيامر (ص) و جهت كمك به كودكان با فروش بليط و اختصاص سود آن به كودكان كار جشن باشوكوهي را در تالار صائب دانشكده به همراه موسيقي زنده و برنامه هاي متنوع ديگر اجرا كردند.

16 آذر: روز دانشجو

ابتدا با پخش نمايش تصاوير مربوط به روز دانشجو در تلويزيون و پخش موسيقي شاد و با اهداي هزار شاخه گل با حضور مسئولين دانشكده در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به همراه توزيع شيريني در ورودي دانشكده اين روز را به دانشجويان تبريك گفتيم.

 
 
 

گزارش فعاليت هاي فرهنگي دانشكده ادبيات سال 1396

19 فروردين: برگزاري مسابقه اين نامه از كيست ؟

با چاپ بنر نامه در تبعيد امام خميني به همسر گراميشان در صحيفه نور و نصب آن در ورودي دانشكده به همراه صندوق پاسخ به جواب و در نظر گرفتن جايزه به پاسخ صحيح به مدت يك هفته انجام گرفت.

21 فروردين: سيزده رجب جشن ولادت حضرت علي (ع)

در روز دو شنبه جشن ميلاد مولود كعبه با برنامه هاي شاد و متنوع در تالار دانشكده برگزار گرديد همچنين تزيين و چراغاني و نصب بنر تبريك ولادت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني بهمراه موسيقي و مولودي انجام گرفت.

30 فروردين: بازديد از لابراتوار مواد مخدر ناجا

پس از ثبت نام از متقاضيان از دانشجويان( تمامي دانشكده ها) از لابراتوار مواد مخدر بازديد و با مواد مخدر مورد استفاده در جامعه آشنا و با عوارض سوء آنها و ميزان آسيب به بدن و سيستم عصبي اطلاع پيدا كرديم كه مورد اقبال تمامي بازديد كنندگان قرار گرفت.

3 ارديبهشت: شهادت امام موسي كاظم (ع)

با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش كليپ عزاداري از تلويزيون و سسيستم صوتي دانشكده انجام شد و بعد از نماز ظهر در نمازخانه ذكر مصيبتي توسط مداح اهل بيت قرائت شد.

4 ارديبهشت: جشن عيد مبعث پيامبر (ص)

با تزيين و چراغاني دانشكده و پخش موسيقي و مولودي و برپايي ايستگاه صلواتي و توزيع شيريني و همچنين در نمازخانه بعد ازاقامه نماز برنامه ملودي خواني برگزار و در بعد از ظهر در تالار صائب دانشكده جشن به همراه برنامه هاي متنوع و موسيقي وتوزيع شربت و شيريني اين عيد سعيد گرامي داشته شد.

6 ارديبهشت: كارگاه نقش نقل 2 در فهم دين، بايد ها، نبايدها، آسيب ها

اين كارگاه با حضور دانشجويان و اساتيد رشته علوم قران وحديث و الهيات و با سخنراني دكتر محمد علي مهدوي راد استاد دانشگاه تهران در تالار دانشكده ادبيات برگزار گرديد

6 ارديبهشت: كارگاه نقش نقل 1 در فهم دين، بايد ها، نبايدها، آسيب ها

اين كارگاه در بعد از ظهر با عنوان بزرگداشت مبعث با حضور دانشجويان و اساتيد رشته علوم قران وحديث و الهيات با سخنراني دكتر محمد علي مهدوي راد استاد دانشگاه تهران در تالار دانشكده ادبيات برگزار گرديد.

9 ارديبهشت : بازديد از مقبره صائب

با ثبت نام از دانشجويان علاقمند به شعر و ادب فارسي در سالگرد اين شاعر گرانقدر دانشجويان به همراه چهار تن از اساتنيد گروه ادبيات با حضور بر سر مزار با قرائت فاتحه و شعر خواني بر سر مزار اين شاعر ياد و خاطر اين شاعر را گرامي داشتند.

10ارديبهشتجشن ولادت امام حسين (ع )

با نصب بنر ( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

11 رديبهشت: جشن ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

 با نصب بنر ( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

12 ارديبهشت: جشن ولادت امام سجاد (ع)

 با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين روز گرامي داشته شد.

 13 ارديبهشت: برگزاري كارگاه كتاب شناخت 2

امور فرهنگي دانشكده ادبيات به همراه گروه زبان و ادبيات فارسي كارگاه نقد و رونمايي كتاب در تالار دانشكده با حضور آقايان دكتر اشرف صادقي و دكتر محمود عابدي برگزار كردند.

13 ارديبهشت: هفته آموزش و گراميداشت روز معلم

اين هفته با چاپ بنر و تبريك اين هفته و روز استاد با تزئيين دانشكده و اطاق اساتيد باگل و پوستر در دانشكده انجام گرفت و در روز سه شنبه جشني در تالار دانشكده با موسيقي و برنامه هاي متنوع به همراه مراسم تقدير از اساتيد بازنشسته دانشكده برگزار گرديد.

13 ارديبهشت: برگزاري كارگاه كاربرد فلسفه در متن فيلم و ادبيات فارسي

كارگاه كاربرد فلسفه در متن فيلم و ادبيات نمايشي در تالار دانشكده ادبيات با حضور و نقد و تحليل استاد سعيد محسني برگزار گرديد.

برگزاري سلسله كلاس هاي در صحبت هاي قرآن

در دانشكده ادبيات در روزهاي شنبه از ساعت 11:45 تا 13 كلاس تفسير و تشريح آيات قرآن توسط دكتر احمدنژاد برگزار ميگردد.     

برنامه هاي علمي مذهبي نمازخانه دانشكده

همه روزه در نمازخانه 15 دقيقه قبل از اذان پاسخگويي به سوالات مذهبي دانشجويان، اقاممه نماز جماعت و در بين نماز هر روز حدود 5 دقيقه ذكر حديث و پس از نماز قرائت يك صفحه از قرآن. و برنامه هاي علمي: روزهاي دوشنبه جناب آقاي دكتر منتظر با موضوع تاريخ اسلام و روزهاي سه شنبه جناب آقاي دكتر توكلي با موضوع فلسفه اخلاق.

هفته علوم قرآن و حديث

اين هفته از 16 ارديبهشت ماه با همكاري دانشجويان واستاديد اين رشته آغاز شد، در ابتدا با تزئين حياط بيرون و داخل دانشكده برنامه ها،همايش ها، و نمايشگاه عكس و كتاب در دانشكده برگزار گرديد و اين هفته تا 21 ارديبهشت ادامه يافت.

آموزش روخواني و روان خواني قرآن كريم

كلاس رو خواني و روان خواني همه هفته در روزهاي سه شنبه توسط استاد حاج اسماعيلي در دانشكده ادبيات برگزار مي گردد.

17 ارديبهشت: برگزاري بازارچه خيريه قلب مهرباني و جشنواره خوردني ها

با آماده سازي فضاي بيروني دانشكده با شش غرفه و ثبت نام از دانشجوياني كه محصولي براي عرضه داشتند نمايشگاه با اختصاص درصدي از سود به خيريه دانشجويي از روز يك شنبه تا چهارشنبه 17 تا 20 ارديبهشت برپا گرديد و در اين نمايشگاه توليدات دانشجويي، صنايع دستي، گل و گياه، پوشاك و لوازم تحرير عرضه و هم زمان جشنواره خوردني ها: كيك و دسر و غذاهاي محلي برگزار گرديد.

18 ارديبهشت: يازدهم شعبان روز ولادت حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان

 با نصب بنر روز جوان و تبريك اين روز به آنان و پخش موسيقي و مولودي و پذيرايي با شربت و شيريني تجليل از اين روز انجام شد.

18 ارديبهشت: برگزاري مسابقه فوتبال دستي

با تحويل دو عدد فوتبال دستي از اداره تربيت بدني و با اطلاع رساني به دانشجويان ثبت نام علاقنمندان به مسابقه انجام گرفت و در روز دوشنبه آقايان و سه شنبه به مسابقه خانمها اختصاص يافت كه مورد اقبال دانشجويان و اساتيد قرار گرفت.

20 ارديبهشت: جشن نيمه شعبان ولادت حضرت مهدي (عج )

با نصب بنر و برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي وپخش كليپ در تلويزيون دانشكده و همچنين در تالار دانشكده با برگزاري جشن همراه با برنامه هاي متنوع و مووسيقي و پذيرايي با شربت و شيريني انجام شد.

بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي 25 ارديبهشت

در اين همايش ابتدا اپراي داستان رستم سهراب پخش و سپس مراسم با شعر خواني و تحليل اشعار فردوسي توسط دكتر نصر برگزار شد و سپس با شعر خواني ساير اساتيد گروه ادبيات ادامه و با پذيرايي خاتمه يافت.

 26 ارديبهشت: شبيه خواني داستان آن پدر و اين پسر

اين برنامه با مشترك معاونت فرهنگي دانشگاه و گروه علوم قرآن حديث در تالار دنشكده ادبيات برگزار گرديد كه در چهار پرده داستان حضرت ابراهيم و حضرت اسماعيل توسط يكي از نقالان با موسيقي (شبيه تعزيه ) اجرا گرديد.

 

 

 30 ارديبهشت: كارگاه آشنايي با آيين زردشتي به همراه بازديد از نيايشگاه زردشتيان اصفهان

در اين كارگاه ابتدا شركت كنندگان در تالار دانشكده با حضور دكتر حامد نظر پور يك نشست 3 ساعته به مباحث نظري پرداخته و سپس با راهنمايي ايشان از نيايشگاه زردشتيان بازديد كردندو موبد زردشتيان با آيات قرآن و روايات معصومين بر مشتركات اديان الهي تاكيد كرد.

سوم خرداد روز آزاد سازي خرمشهر

با تزئين دانشكده با پوسترهاي آزادسازي خرمشهر و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخشش مارش نظامي وپخش كليپ هاي دفاع مقدس در تلويزيون دانشكده ياد و خاطره اين روز بزرگ گرامي داشته شد.

برنامه هاي نمازخانه دانشكده ادبيات در ماه مبارك رمضان

با غبار روبي نمازخانه به استقبال ماه مبارك رمضان رفتيم و با پخش اذان ظهر در دانشكده و اقامه نماز بين دو نماز ذكر حديث و درپايان نماز برنامه قرائت قرآن برگزار مي گردد.

چهاردهم و پانزدهم خرداد: قيام و رحلت امام خميني (ره)

 با نصب چندين بنر بزرگ ازتصوير امام خميني مربوط به ارتحال اين بزرگوار ونصب پوسترهاي مرتبط با قيام پانزدهم خرداد و پخش كليپ و صوت ارتحال امام ره اين روز گرامي داشته شد.

20خرداد ، پانزدهم ماه مبارك رمضان: ولادت امام حسن مجتبي(ع)

آذين بندي، پخش مولودي و نصب بنر احاديث اين كريم اهل بيت ولادت با سعادت ايشان را تبرك گفتيم.

24خرداد: ليالي قدر و شهادت حضرت علي (ع)

 از نوزدهم ماه مبارك مبارك رمضان تا روز بيست و سوم ماه مبارك به مناسبت ليالي قدر و شهادت حضرت علي(ع) با نصب بنر شهادت و تزيين دانشكده صوت و كليپ هاي عزاداري در دانشكده پخش شد.

24خرداد: برگزاري همايش تاريخ سوئد از فحواي معماري آن

در اين همايش با حضور اساتيد و دانشجويان گروه تاريخ برگزار و پروفسور كليس كالد نبي از دانشگاه چالمرز گوتنبرگ در ارتباط تاريخ و معماري سوئد سخنراني كرد.

3 مرداد: ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

با نصب بنر تبريك اين روز فرخنده در ورودي دانشكده و پخش مولودي و موسيقي و توزيع شكلات اين روز به تدختران تبريك گفته شد.

9 مرداد: برگزاري سلسله كارگاههاي دانش افزايي كاركنان

معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات در روز هاي دوشنبه هر هفته با برگزاري سلسله كارگاههاي با عنوان دانش افزايي كاركنان با موضوعات آشنايي با حقوق فردي و قوانين حقوق خانواده و آسيب هاي اجتماعي از اساتيد حقوق و علوم اجتماعي مدد گرفت.

15 مرداد: اجراي برنامه انتخاب خردمندانه

براي اولين بار دانشكده ادبيات و علوم انساني با همكاري مركز انتخاب رشته دانشگاه اصفهان به منظور معرفي رشته هاي تحصيلي موجود در دانشكده ها با اختصاص غرفه براي هر دانشكده و با حضور دانشجويان انجمن هاي علمي و اساتيد رشته هاي مختلف دانش آموزان را در زمينه انتخاب آگاهانه ياري ميدادند.

30مرداد: راه اندازي اتاق ورزش و سلامت در دانشكده ادبيات

با انتخاب مكان مناسب و تزئين آن با تصاوير ورزشي وتجهيز آن با وسايل ورزشي صورت پذيرفت.

31 مرداد: شهادت حضرت امام محمد تقي امام جواد(ع)

با نصب بنر تسليت و پخش مرثيه در ورودي دانشكده، به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

1 شهريور: سالگرد ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت زهرا (س)

با نصب بنر تبريك اين ازدواج فرخنده در ورودي دانشكده و پخش مولودي و موسيقي و توزيع شكلات اين روز گرامي داشته شد.

7 شهريور: شهادت امام محمد باقر (ع)

با نصب بنر تسليت و پخش مرثيه و مداحي در ورودي دانشكده، به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

10 شهريور: روز عرفه و عيد سعيد قربان

با اطلاع رساني مراسم دعاي عرفه وپخش صداي لبيك در دانشكده با چاپ بنر تبريك روز عيد قربان و به استقبال اين روز رفتيم.

15 شهريور: ولادت امام هادي (ع)

با نصب بنر تبريك ولادت و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز را گرامي داشتيم.

20 شهريور: ولادت امام موسي كاظم (ع)

با نصب بنر و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز گرامي داشته شد.

شنبه 25 شهريور: جشن آغاز سال تحصيل سال 1396

در اين روز با نصب بنر تبريك آغاز سال تحصيلي وبنرخوش آمد گويي به دانشجويان جديد الورود و بر پايي ايستگاه صلوات وتوزيع شيريني و شكلات در ورودي دانشكده با توجه به آماده نمودن فضاي دانشكده، كلاسها، وروديها و راهروها با گل و پوستر و پخش موسيقي به دانشجويان خوش آمد گفتيم.

 

 

دو شتبه 29 شهريور: عيد سعيد غدير خم

در اين روز با تزيين بيرون دانشكده با بنر و در تلويزيون دانشكده همچنبن با برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي اين عيد گرامي داشته شد.

برناهه هاي روزانه فرهنگي

هر صبح را با پخش قرآن، موسيقي و ادعيه متناسب با هر روز و نمايش تصاوير متناسب در تلويزيون نصب شده در ورودي دانشكده آغاز كرده و و هنگام ظهر با پخش اذان از بلندگوهاي دانشكده وبرپايي نماز جماعت و سخنراني بين نماز و قرائت قرآن پس از نماز به ديگر فعاليتها مي پردازيم.

خوش آمدگويي به دانشجويان جديد الورود

در روز اول مهر با نصب بنر خوش آمدگويي و راهنمايي هاي ثبت نام در ورودي دانشكده وهمچنين در تلويزيون دانشكده به دانشجويان جديد الورود خوش آمد گفتيم و ا كمك فعالن فرهنگي به راهنمايي آنها از ورودي تا محل ثبت اقدام نموده و با پذيرايي براي اين عزيزان و خانوادهايشان استقبال كرديم.

آغاز ماه محرم

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده مزين به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و هر روز صبح با پخش زيارت عاشورا و مداحي آغاز كرده و از روز دوشنبه اول محرم تا هشنم محرم همه روزه با برپايي روضه خواني حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشكده و دعوت ازعالمان مشهور شهر براي سخنراني بعد ازنماز ومداحي در پايان جلسه و پذيرايي با نهار از عزاداران با ناهار پذيرايي پايان ميگردد.

هفته دفاع مقدس

ابا نصب پوستروعكس و ماكت سرداران دفاع مقدس ورزمندگان در بيرون و داخل فضاي دانشكده و تزئيين بيرون دانشكده و پخش صداي موسيقي هاي حماسه اي آن دوران و برپايي ايستگاه صلواتي اين هفته به نحو با شكوهي معرفي شد.

يكشنبه 16 مهر: جلسه توجيهي دانشجويان جديدالورود

 در تالار صائب دانشكده با حضور تمامي دانشجويان پذيرفته شده امسال، جلسه توجيهي با حضور رياست محترم دانشكده و تمامي معاونين و مديران گروهها برگزار شد. كه علاوه بر برنامه هاي متنوع به معرفي مركز مشاوره و اداره رفاه اساتيد و مديران گروهها به دانشجويان معرفي شدند و در پايان دانشجويان به كارشناسان رشته خود براي توجيه بيشتر ارجاع داده شدند.لازم به ذكر است اين جلسات به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

 

راه اندازي راديوي نقطه در دانشكده

معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با همراهي جمعي از دانشجويان اقدام به راه اندازي گروه راديويي نقطه نموده اند كه كه در قالب پاد كست و برنامه هاي راديويي برناهه هاي متوع علمي فرهنگي هنري را براي كاربران در فضاي مجازي به سمع آنان ميرسانند كه مورد اقبال دانشجويان قرار گرفته.

دوشنبه 24 مهر: برگزاري انتخابات انجمن هاي علمي در دانشكده ادبيات

از 24 تا 29 مهر ماه بازه زماني انتخاب دبيران انجمن هاي علمي از طريق سامانه گلستان معاونت فرهنگي با فراهم كردن سه دستگاه لپ تاب همراه با ليست كانديداهاي هر رشته با حضور اعضاي انجمن ها در ورودي دانشكده اجهت تشويق دانشجويان و ايجاد شور و نشاط جهت هرچه پر شكوه تر برگزار شدن انتخابات اقدام نمود.

يكشنبه 7 آبان: جلسه معارفه اعضاي جديد انجمن هاي علمي

با دعوت و حضور مسئولين فرهنگي دانشگاه، مسئولين دانشكده، مديران گروهها، اساتيد فرهنگي و با حضور منتخبين انجمن هاي علمي برگزار گرديد. و در اين جلسه ابتدا با سخنان معاون محترم فرهنگي و رياست دانشكده و معاون فرهنگي دانشكده آغاز و سپس نمايندگان منتخب انجمن ها دانشجويان پيشنهاد و انتقادات و نقطه نظرات خود را با مسئولين درميان گذاشتند.

شنبه 13 آبان: روز مبارزه با استكبار

در اين روز با پخش كليپ و صوت و تصاوير مربوط به استكبار جهاني امريكا اين روز گرامي داشته شد.

دوشنبه 15آبان: تلاوت مجلسي قرآن كريم با حضور قاري بين المللي

بعد از برگزاري نماز ظهر و عصر تلاوت مجلسي قرآن توسط قاري بين المللي جناب آقاي مجيد فقيه در حضور اساتيد و دانشجويان برگزار گرديد.

چهارشنبه 17آبان: مراسم اربعين حسيني

ازروز يكشنبه 14 تا پايان هفته همه روزه تصاوير راه پيمايان زائرين اربعين حسيني و كليپ هاي راه پيمايي اربعين همراه با صوت مداحي از تلويزيون ورودي دانشكده پخش، و با برپايي ايستگاه صلواتي اين ايام گرامي داشته شد.

چهارشنبه 24 آبان: بزرگداشت علامه طباطبايي

با نمايش تصاوير اين عالم گرانقدر در تلويزيون دانشكده و پخش سروده ايشان (پرستش به مستي است در كيش مهر) در ورودي دانشكده صورت گرفت.

چهار شنبه 1آذرجشن پايان خلافت داعش

با نمايش كليپ هاي مربوط به مدافعين حرم و تصاوير سردار سليماني وپخش صوتهاي مربوطه همراه با توزيع شيريني در ورودي دانشكده انجام شد.

چهار شنبه 1آذر: گردش بزرگداشت دكتر علي شريعتي

چهار شنبه 1آذر: گردش دانش آموزي از شهرستان بلداجي

همه ساله دانش آموزان از نواحي متعدد آموزش و پرورش به دانشگاه اصفهان و دانشكده ادبيات جهت آشنايي وانتخاب آگاهانه رشته هاي دانشگاه با هماهنگي آموزش و پرورش و دانشگاه به اين دانشكده مراجعه ميكنند. كه ضمن معرفي قسمتهاي مختلف دانشكده و رشته هاي آن براي دانش آموزان كلاس مشاوره حرفه اي توسط كارشناس فرهنگي گذاشته ميشود طي اين دو هفته دو نوبت بازديد پسر و دختراز شهرستان بلداجي از دانشكده بازديد داشتند.

يكشنبه 5 آذر: شهادت امام حسن عسگري

با نصب بنر و نمايش تصاوير تلويزيوني و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و بعد ازنماز با ذكر مرثيه به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

سه شنبه 7 آذر: تحليل چگوني شكل گيري و نابودي داعش

با دعوت وسخنراني سرهنگ عزيزي از مداففعان حرم در مورد چگونگي و علل شكل گيري داعش، جغرافياي نبرد و نحوه نبرد با تكفيري ها و حاميان آنان و چگونگي سقوط داعش بحث و بررسي شد.

سه شنبه 7 آذر: جشن امامت و ولايت حضرت مهدي (عج)

با تزئين بسيار زيباي ورودي دانشكده توسط بسيج خواهران با همراهي معونت دانشجويي دانشكده ادبيات وهمچنين با پخش كليپ و صوت ههاي مولودي و توزيع شيريني و شكلات اين روز فرخنده گرامي داشته شد.

چهارشنبه 9آذر: بازديد از لابراتوار مواد مخدر ناجا

با توجه به وجود اين آسيب اجتماعي فزاينده در جامعه معاونت فرهنگي اقدام به برگزاري اين بازديد جهت آشنايي بيشتر دانشجويان با عواقب استفاده از موادمخدر نموده. پس از ثبت نام از متقاضيان بازديد و كارگاه آشنايي با تاثير مواد مخدر در محل نمايشگاه برپا شد و مورد اقبال دانشجويان شركت كننده قرار گرفت.

سه شنبه 14 آذر: جشن روز دانشجو

در اين جشن باشكوه كه با حضور چشمگير دانشجويان و اساتيد برگزار شد با سخنان رئيس و معاون فرهنگي دانشكده آغاز و با برنامه هاي منتنوع، كليپ، برنامه ويژه راديو نقطه به مناسبت روز دانشجو، تريبون آزاد دانشجويي و با اجراي گروه موسيقي دانشكده ادامه داشت ودر پايان از 14 نفر از دانشجويان فعال فرهنگي با لوح تقدير و هدايا تقدير بعمل آمد.

يكشنبه 26 آذر: اختتاميه كارگاه هاي مشاوره توجيهي دانشجويان جديدالورود

در پايان كارگاههاي متعددي كه در روزهاي يكشنبه هر هفته توسط اساتيد مركز مشاوره براي دانشجويان جديدالورود برپا شد در اختتاميه اين كارگاهها با گرد همايي تمامي اين عزيزان در تالار صائب با سخنان جناب آقاي دكتر مطيع پيرامون مراحل رشد بويژه دوران نوجواني اين كارگاهها پايان يافت.

چهارشنبه 29 آذر: آغاز به كار دفتر گردشگري دانشكده با بازديد از ميدان نقش جهان

آغاز به كار دفتر گردشگري دانشكده ادبيات با بازديد از ميدان نقش جهان آغاز شد. در اين گردش علمي بازار قيصريه، مسجد امام و عمارت عالي قاپو با توضيحات مبسوط راهنماي گردشگري به حاضران با جزئيات كامل معرفي شد.

چهارشنبه 29 آذر: جشن شب يلدا

اين جشن با شكوه از ساعت 15 در تالار صائب دانشكده با نقال خواني بيژن و منيژه آغاز و با پخش كليپ هاي متنوع، رونمايي از كتاب استاد صافيان، تقدير از اساتيد برجسته، سخنراني مسئولين دانشكده، حافظ خواني، اجراي شاعر معاصر دكتر آلگونه ادامه يافت و با اجراي موسيقي زنده و پذيرايي يلدايي در ساعت 17 خاتمه يافت.

سه شنبه 3 بهمن: ولادت حضرت زينب(س)

با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز را گرامي داشتيم

چهارشنبه 11 بهمن: شهادت حضرت زهرا( س)

در ايام شهادت حضرت زهرا (س) با تزيين دانشكده و نصب بنر تسليت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و در نمازخانه دانشكده بعد از نماز مراسم روضه خواني و مداحي برپا گرديد.

شنبه 11 بهمن: دهه مبارك فجر

در اين ايام با تزيين بيرون و داخل دانشكده با پوستر و پرچم ها و عكس هاي ورود امام و جراغاني در ورودي وداخل دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش سرود هاي حماسي و انقلابي مناسبتي اين دهه به نحو احسن گرامي داشته شد.

يكشنبه 15 بهمن: افتتاح سالن ورزشي دانشكده ادبيات

اتاق ورزش و سلامت دانشكده ادبيات روز يكشنبه 15 بهمن ماه با حضور معاون دانشجويي دانشگاه، رياست و معاون اداره تربيت بدني، رياست و معاون فرهنگي دانشجويي دانشكده ادبيات وعلوم انساني و با حضور دانشجويان ورزشكار دانشكده افتتاح شد در اين مراسم با سخنراني مهمانان و مسئولين دانشكده پيرامون لزوم ورزش بر سلامتي جسم و روح دانشجويان واهميت ايجاد فضاهاي ورزشي در محيط هاي دانشجويي تاكيد كردند.

سه شنبه 17 بهمن: كرسي آزاد انديشي چرا انقلاب كرديم

اين كرسي آزاد انديشي در حقيقت گفتگوي بي پرده ميان نسل اول و چهارم انقلاب بود كه با حضور استادان محترم دكتر اصغر منتظر القائم، دكتر محمدرضا حاج اسماعيلي و دكتر امير احمد نژاد برگزار گرديد. در ابتدا مهمانان به چگونگي و نحوه آشناي خود با انقلاب و خاطرات و اهداف انقلاب پرداختند و سپس به ارزيابي ميزان دستيابي تحقق آرمان ها و اهداف انقلاب پرداختند و در پايان به سوالات كتبي و شفاهي دانشجويان حاضر در جلسه پيرامون موضوع جلسه پاسخ دادند.

 

چهارشنبه 18 بهمن: بازديد از كليساي وانك

بعد از ثبت نام از متقاضيان و با هماهنگي با تور گردشگري دانشجويان با توضيحات راهنماي تور از مكان هاي مذهبي و زيارتي كليساي وانك ديدار و آشنايي پيدا كردند.

دوشنبه14  اسفند: ولادت حضرت زهرا (س)

در روز شنبه جشن ولادت حضرت زهرا (س) با تزيين و چراغاني و نصب بنر تبريك ولادت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني بهمراه موسيقي و مولودي انجام پذيرفت.

دوشنبه 14 اسفند: گردش هاي علمي دانش آموزي

در اين روز دو بازديد انجام پذيرفت ابتدا30 نفر از دانش آموزان دختر از اداره آموزش و پرورش شهرستان مباركه و 30 نفر از دبيرستان دخترانه شاهد ظهور آموزش و پرورش استان اصفهان از دانشكده بازديد و براي آنها كلاس توجيهي برگزار شد.

15 اسفند: روز درختكاري سه شنيه


با تهيه نهال و با دعوت از مسئولين دانشكده دانشجويان، اساتيد و مديران گروهها هر نهالي بصورت نمادين به نام يك گروه و با حضور اساتيد و دامشجويان هر گروه ثبت و كاشته شد كه با استقبال دانشجويان و اساتيد اين مراسم با شكوه و اقبال بسيار خوبي انجام گرفت.

شنبه 19 اسفند:جشن بهار

اين جشن با سخنراني، كليپ، اجراي موسيقي زنده، فال حافظ، شعرخواني و ديگر برنامه هاي متنوع در تالاردانشكده ادبيات اجرا شد.

 

سه شنبه 22 اسفند: بزرگداشت نظامي گنجوي

در اين جشن باشكوه با حضور اساتيد و شاعران بزرگ اصفهان برگزار شد برنامه هاي نظامي خواني، سخنراني دكتر نوريان، آواز خواني و اجراي موسيقي زنده
 

 

 

 

 

 

 


 
 فعاليت هاي فرهنگي دانشكده ادبيات سال 1395

 

 

دو شنبه 30/1/1395 دهم ماه رجب :

ميلاد حضرت جواد الائمه (ع) عرض تبريك ولادت با نصب بنر وبرپايي ايستگاه صلواتي

چهارشنبه 1/2/1395 روز بزرگداشت سعدي :

با نصب بنر و نوشتن گزيده اي از اشعار اين شاعر گرانقدر و نصب آن در ورودي دانشكده و پخش گزيده اي از حكايات بوستان سعدي اين روز گرامي داشته شد.

روز معلم :1395/2/12 يك شنبه

با چاپ بنر و تبريك اين روز به همراه تزئيين دانشكده باگل وپوستر مراسم تقدير از اساتيد بازنشسته دانشكده و دبيرا ن انجمنهاي علمي دانشجويي در تالار صائب دانشكده به همراه جشن بسيار باشكوه با دعوت از گروه موسيقي نيواك وبا اهدائ جوايز به اساتيد باز نشسته و پذيرايي ادامه يافت.

پنج شنبه 22/2/1395 سيزده رجب ولادت حضرت علي (ع) :

در روز چهارشنبه جشن ولادت با تزيين و چراغاني و نصب بنر تبريك ولادت و برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني بهمراه موسيقي و مولودي

سه شنبه و چهارشنبه21و 22/2/1395 سوم و چهارم شعبان ولادت امام حسين (ع )ولادت حضرت ابولفضل (ع) و ولادت امام سجاد (ع) :

براي ولادت اين سه بزرگوار بطور مشترك در روز سه شنبه و چهار شنبه با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات در اين دو روز پذيرايي و جشن داشتيم .

چهارشنبه 29/2/1395 يازدهم شعبان روز ولادت حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان :

با نصب بنر روز جوان و تبريك اين روز به آنان و پخش موسيقي و مولودي و پذيرايي با شربت و شيريني تجليل از اين روز انجام شد.

يكشنبه 2/2/1395 پانزدهم شعبان ولادت حضرت مهدي (عج ) :

برگزاري سه جشن به مناسبت اين ميلاد فرخنده جشن اول در روز چهارشنبه يازدهم شعبان با نصب بنر و برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي و پذيرايي با شربت و شيريني برپا شد و جشن دوم در روزشنبهچهاردهم شعبان برگزار گرديد و جشن سوم درروز دوشنبه سوم خرداد مشترك با روز آزاد سازي خرمشهر برپا گرديد كه شرح آن در گزارش سوم خرداد تقديم ميشود.

سوم خرداد روز آزاد سازي خرمشهر :

جشن مشترك اين روز با تزئين حياط بزرگ دانشكده با يادآوري روزهاي دفاع مقدس و نصب تصاوير سرداران شهيد دفاع مقدس و متناسب با جشن نيمه شعبان . دراين مراسم با دعوت از گروه اركستر لشگر امام حسين(ع) اقدام به نواختن مارش نظامي و سرودهاي حماسي نموده و در ادامه از يكي از سرداران دفاع مقدس و دفاع از حرم جهت بيان خاطرات جنگ عراق و سوريه استفاده شد و در ادامه جشن با شعر و مدح امام زمان عج و پخش موسيقي ادامه و در خاتمه با توزيع آش نيمه شعبان خاتهمه يافت.

چهاردهم و پانزدهم خرداد هزارو سيصد ونود وپنج :

با نصب چندين بنر بزرگ ازتصوير امام خميني مربوط به ارتحال اين بزرگوار ونصب پوسترهاي مرتبط با قيام پانزدهم خرداد و پخش سرود خميني اي امام و سرودهاي مرتبط ديگر اين روز گرامي داشته شد

دوشنبه 17/3/ 1395غبار روبي و آماده سازي نماز خانه جهت استقبال از ماه مبارك رمضان :

با همكاري دانشجويان و تعدادي از اساتيد و كاركنان دانشكده كه طي اطلاعيه قبلي جهت همكاري دعوت بعمل آمده بود به تميز كاري و زيبا سازي اين مكان و با بهره مندي از بنرهاي قرآني كه با همكاري امور فرهنگي اجتماعي چاپ شده بود اين امر به نحو بسيار خوبي انجام پذيرفت .

برگزاري جلسات روخواني و تفسير قرآن در ماه مبارك رمضان : هر روز در نمازخانه امام علي دانشكده ادبيات يكساعت قبل از اذان ظهر تا اقامه نمازجماعت با بهره گيري از اساتيد گرانقدر گروه قرآ و حديث و ديگر اساتيد و استقبال خوب دانشجويان اساتيد و كاركنان.

سه شنبه 1/4/1395 پانزدهم ماه مبارك رمضان ولادت امام حسن مجتبي(ع) :

با نصب بنر و احاديث اين كريم اهل بيت ولادت با سعادت ايشان را تبرك گفتيم .

برنامه هاي ماه مبارك رمضان در دانشكده :

برگزاري نماز و ذكر حديث همه روزه در نمازخانه برگزار شده و از روز نوزده ماه مبارك مبارك رمضان تا روز بيست و سوم ماه مبارك به مناسبت شهادت حضرت علي(ع) ازسخنان استاد عباسي عضو هيئت علمي گروه تاريخ در خصوص شناخت سيره و حكومت امام علي (ع) در نهج البلاغه بهره مند شديم .

شنبه سيزدهم شهريور ماه سالگرد ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت زهرا (س) :

با نصب بنر تبريك اين ازدواج فرخنده در ورودي دانشكده و پخش مولودي و موسيقي و توزيع شكلات اين روز گرامي داشته شد.

يكشنبه و دوشنبه 21 ،22 شهريور روز عرفه و عيد سعيد قربان :

با اطلاع رساني مراسم دعاي عرفه وپخش صداي لبيك در دانشكده با چاپ بنر تبريك روز عيد قربان و پخش موسيقي به استقبال اين روز رفتيم.

شنبه 27 شهريور جشن آغاز سال تحصيل همزمان با ولاددت امام هادي(ع)

در اين روز با نصب بنر تبريك ولادت امام هادي (ع) و و تبريك آغاز سال تحصيلي با نصب بنر خوش آمد گويي به دانشجويان جديد الورود و بر پايي ايستگاه صلوات وتوزيع شيريني و شكلات در ورودي دانشكده با توجه به آماده نمودن فضاي دانشكده ، كلاسها ، وروديها و راهروها با گل و پوستر و پخش موسيقي به دانشجويان خوش آمد گفتيم.

دو شتبه 29/6/95 عيد سعيد غدير خم :

در اين روز با تزيين بيرون دانشكده با گل و پارچه و بنر عيد ولايت حضرت علي (ع) با توزيع بستني و شربت و شكلات در بيرون و داخل دانشكده به همراه پخش موسيقي و مولودي اين عيد به نحو باشكوهي گرامي داشته شد.

برناهه هاي روزانه فرهنگي :

هر صبح را با پخش قرآن ، موسيقي و ادعيه متناسب با هر روز و نمايش تصاوير متناسب در تلويزيون نصب شده در ورودي دانشكده آغاز كرده و و هنگام ظهر با پخش اذان از بلندگوهاي دانشكده وبرپايي نماز جماعت و سخنراني بين نماز و قرائت قرآن پس از نماز به ديگر فعاليتها مي پردازيم

هفته دفاع مقدس :

ابا نصب پوستروعكس و ماكت سرداران دفاع مقدس ورزمندگان در بيرون و داخل فضاي دانشكده و تزئيين يك خودروبهمراه يك تانكر آب به جا مانده از دوران 8 سال دفاع مظلومانه ملت ايران در بيرون دانشكده و پخش صداي موسيقي هاي حماسه اي آن دوران و برپايي ايستگاه صلواتي اين هفته به نحو با شكوهي گرامي داشته شد.

برنامه نمازخانه امام علي (ع) دانشكده ادبيات :

با شروع سال تحصيلي همه روزه در نمازخانه 15 دقيقه قبل از اذان پاسخگويي به سوالات مذهبي دانشجويان توسط امام جماعت انجام شده و سپس بعد از اذان ظهر اقاممه نماز جماعت با حضور پر شكوه اساتيد و كاركنان و دانشجويان برگزار ميگردد و در بين نماز هر روز حدود 5 دقيقه ذكر حديث توسط حجت الاسلام دكتر عزيزي براي نماز گزاران و بلا فاصله پس از نماز قرائت يك صفحه از قرآن. و نشست علمي با اساتيد دانشكده(سخنراني در نماز خانه) در روزهاي يكشنبه ها با حضور جناب آقاي دكتر نصر با مضوع نماز و نيايش در مثنوي دوشنبه ها جناب آقاي دكتر رباني با موضوع راهكارهاي ديني براي آسيب هاي اجتماعي و چهارشنبه ها از حضور جناب آقاي دكتر عباسي با موضوع فراز و فرودهاي تاريخ اسلام بهرمند شديم.

هفته گروه ادبيات :

درروز شنبه سوم مهر ماه همزمان با سالروز بزرگداشت حافظ هفته ادبيات با نصب بنر برنامه ها و سخرانيهاي اين هفته اطلاع رساني شد و با برپايي نمايشگاه تخصصي كتاب رشته ادبيات وساير رشته ها و پايگاههاي اطلاع رساني علمي دانشجويان انجمن علمي و حضوراساتيد رشته ادبيات بعد از كلاس در محل نمايشگاه و همچنين از ساير اساتيد ادبي جهت سخنراني در تالار دانشكده باعث شور و نشاط علمي و ادبي به اين محفل ادبي گرديد.

دوشنبه 12/7 روز اول ماه محرم و برنامه هاي دهه اوا در دانشكده :

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده مزين به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و از رز دوشنبه اول محرم تا هشنم محرم همه روزه با برپايي روضه خواني حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشكده و دعوت ازعالمان مشهور شهر براي سخنراني بعد ازنماز ومداحي در پايان جلسه با نهار از عزاداران با ناهار پذيرايي گرديد.

هفته فلسفه و كلام اسلامي:

اين هفته از روز شنبه 22/8 همزمان با بزرگداشت علامه طبا طبائي آغاز و با نصب بنر برنامه ها با ذكرسخنران و عنوان و سخنراني هرروز اين هفته اطلاع رساني شد و با برپايي نمايشگاه تخصصي كتاب رشته فلسفه و كلام اسلامي و پايگاههاي اطلاع رساني علمي دانشجويان انجمن علمي و دعوت از اساتيد اين رشته بعد از كلاس در محل نمايشگاه و همچنين با چاپ بنر زشتيها و خوبيهاي عاشورا و چاپ عكسهاي و كلام بزرگان اين رشته شور و نشاط علمي اسلامي به اين محفل بخشيد.

دوشنبه 17آبان ولادت امام موسي كاظم (ع):

با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز را گرامي داشتيم .

شنبه 29/8 اربعين حسيني :

در روز چهارشنبه با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و هنگام نماز در نمازخانه دانشكده بعد از نماز مراسم روضه خواني و مداحي حضرت اباعبدالله برپا گرديد.

هفته فلسفه غرب:

از روز يكم تا ششم آذرماه به مناسبت روزجهاني فلسفه با اعلام برنامه هاي هر روز اين هفته از طريق چاپ بنراطلاع رساني شد. در اين هفته نمايشگاه تخصصي كتب رشته فلسفه در محل نمايشگاه به همراه نصب عكس دانشمندان اين رشته علمي برپا گرديد و اعضاي انجمن علمي فلسفه و اساتيد اين رشته با حضور خود در محل نمايشگاه و معرفي اين رشته به ديگر دانشجويان به فضاي نمايشگاه شور و نشاط علمي بخشيدند. لازم به ذكر است كه در هر روزاين هفته در تالار دانشكده سخنراني يكي از اساتيد رشته فلسفه بر گزار گرديد.

دوشنبه 8/9 وفات پيامبر اكرم و شهادت امام حسن مجتبي و چهارشنبه 10/9 شهادت امام رضا (ع) :

در روز قبل ازشهادت پيامبر (ص) با نصب بنر عزض تسليت سه بزرگوار و برپايي ايستگاههاي صلواتتي و پخش كليپهاي عزاداري در تلويزيون دانشكده و ورودي دانشكده در هر دو روز به دانشجويان تسليت گفته شد.

هفته تاريخ : (هنوز گزارش ندادند)

از روز شنبه دهم آذر ماه اين هفته با اطلاع رساني برنامه هاي تا پايان هفته آغاز و با نصب بنر برنامه ها با ذكرسخنران و عنوان و سخنراني هرروز اين هفته اطلاع رساني شد و با برپايي نمايشگاه تخصصي كتاب رشته تاريخ و پايگاههاي اطلاع رساني علمي دانشجويان انجمن علمي و دعوت از اساتيد اين رشته بعد از كلاس در محل نمايشگاه و همچنين با چاپ عكسهاي و كلام بزرگان اين رشته شور و نشاط علمي اسلامي به اين محفل بخشيد.

16 آذر روز دانشجو :

از ابتداي اين روز با چاپ بنر تبريك روز دانشجو و پخش صداي موسيقي و با اهداي شاخه گل به هر دانشجويي كه به دانشكده وارد مي شد و همچنين پذيرايي با شيريني اين روز به دانشجويان دانشكده ادييات تبريك گفته شد . و با اين شور و نشاط آنان به جشن باشكوه در تالار دانشكده در ساعت 12.30 دعوت شدند . در اين جشن ابتدا با تلاوت قرآن و سپس با سخنراني مسئولان دانشكده و برنامه هاي متنوع ادامه يافت و با دعوت از گروه موسيقي فرهنگي دانشگاه و اجراي خوب آنان مورد اقبال عموم واقع شد و در پايان با شربت و شيريني از دانشجويان پذيرايي بعمل آمد.

آغاز هفته وحدت و ولادت حضرت محمد (ص) : 9 دوشنبه 22/9 تا شنبه 27/

از ابتداي هفته وحدت با نصب بنر تبرك ولادت پيامبر و هفته وحدت در ورودي دانشكده و پخش كليپ و تصاوير تبرك ولادت و تصاوير نام پيامبر گرامي همراه با صوت مولودي و موسيقي در تلويزيون دانشكده و برپايي ايستگاه صلواتي و تزيع شكلات و شربت اين ميلاد فرخنده گرامي داشته شد

گردشهاي علمي دانش آموزي :

هر سال اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان و آموزش و پرورش شهرستانهاي اطراف دانش آموزان را براي آشنايي با فضاي فيزيكي دانشگاه و آشنايي با رشته هاي دانشكده ها به دانشكده با هماهنگي قبلي از طريق معاونت فرهنگي و روابط عمومي دانشگاه صورت مي گيرد . هنگام ورود ابتدا كارشناس فرهنگي دانشكده ضمن خوش آمدگويي ومعرفي رشته ها قسمتهاي مختلف دانشكده با ذكر جزئيات به دانش آموزان معرفي و در ادامه در سالن دانشكده از استيد جهت سخنراني دعوت و در پايان كارشناس فرهنگي در زمينه مشاوره حرفه اي براي دانش آموزان و آينده شغلي آنان توضيح مي دهد. گردشهاي انجام گرفته با نام دبيرستان و ناحيه آموزش و پرورش به شرح زير ميباشد.

 
 

12 ،22 بهمن ( دهه مبارك فجر) :

در اين ايام با تزيين دانشكده با پوستر و پرچم ها و عكس هاي ورود امام و جراغاني در ورودي وداخل دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش سرود هاي حماسي و مناسبتي اي دهه به نحو احسن گرامي داشته شد.

 

23 بهمن شهادت حضرت زهرا (س):

در ايام شهادت حضرت زهرا (س) با تزيين دانشكده و نصب بنر تسليت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و در نمازخانه دانشكده بعد از نماز مراسم روضه خواني و مداحي برپا گرديد.

15 اسفند روز درختكاري :

با تهيه نهال و دعوت از اساتيد و مديران گروهها هر نهالي به صورت نمادين به نام يك گروه با حضور اساتيد و دانشجويان آن گروه كاشته و ثبت شد كه با استقبال دانشجويان و اساتيد اين روز با شكوهگرامي داشته شد.


 

 

تاریخ به روزرسانی:
1400/08/11
تعداد بازدید:
2331
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، دانشکده ادبیات و علوم انسانی
کدپستی: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اینستاگرام Ui_Ltr@
Powered by DorsaPortal