فعاليت هاي فرهنگي سال 95

  فعاليت هاي فرهنگي دانشكده ادبيات سال 1395

دو شنبه 30/1/1395 دهم ماه رجب :

ميلاد حضرت جواد الائمه (ع) عرض تبريك ولادت با نصب بنر وبرپايي ايستگاه صلواتي

چهارشنبه 1/2/1395 روز بزرگداشت سعدي :

با نصب بنر و نوشتن گزيده اي از اشعار اين شاعر گرانقدر و نصب آن در ورودي دانشكده و پخش گزيده اي از حكايات بوستان سعدي اين روز گرامي داشته شد.

روز معلم :1395/2/12 يك شنبه

با چاپ بنر و تبريك اين روز به همراه تزئيين دانشكده باگل وپوستر مراسم تقدير از اساتيد بازنشسته دانشكده و دبيرا ن انجمنهاي علمي دانشجويي در تالار صائب دانشكده به همراه جشن بسيار باشكوه با دعوت از گروه موسيقي نيواك وبا اهدائ جوايز به اساتيد باز نشسته و پذيرايي ادامه يافت.

پنج شنبه 22/2/1395 سيزده رجب ولادت حضرت علي (ع) :

در روز چهارشنبه جشن ولادت با تزيين و چراغاني و نصب بنر تبريك ولادت و برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني بهمراه موسيقي و مولودي

سه شنبه و چهارشنبه21و 22/2/1395 سوم و چهارم شعبان ولادت امام حسين (ع )ولادت حضرت ابولفضل (ع) و ولادت امام سجاد (ع) :

براي ولادت اين سه بزرگوار بطور مشترك در روز سه شنبه و چهار شنبه با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات در اين دو روز پذيرايي و جشن داشتيم .

چهارشنبه 29/2/1395 يازدهم شعبان روز ولادت حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان :

با نصب بنر روز جوان و تبريك اين روز به آنان و پخش موسيقي و مولودي و پذيرايي با شربت و شيريني تجليل از اين روز انجام شد.

يكشنبه 2/2/1395 پانزدهم شعبان ولادت حضرت مهدي (عج ) :

برگزاري سه جشن به مناسبت اين ميلاد فرخنده جشن اول در روز چهارشنبه يازدهم شعبان با نصب بنر و برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي و پذيرايي با شربت و شيريني برپا شد و جشن دوم در روزشنبهچهاردهم شعبان برگزار گرديد و جشن سوم درروز دوشنبه سوم خرداد مشترك با روز آزاد سازي خرمشهر برپا گرديد كه شرح آن در گزارش سوم خرداد تقديم ميشود.

سوم خرداد روز آزاد سازي خرمشهر :

جشن مشترك اين روز با تزئين حياط بزرگ دانشكده با يادآوري روزهاي دفاع مقدس و نصب تصاوير سرداران شهيد دفاع مقدس و متناسب با جشن نيمه شعبان . دراين مراسم با دعوت از گروه اركستر لشگر امام حسين(ع) اقدام به نواختن مارش نظامي و سرودهاي حماسي نموده و در ادامه از يكي از سرداران دفاع مقدس و دفاع از حرم جهت بيان خاطرات جنگ عراق و سوريه استفاده شد و در ادامه جشن با شعر و مدح امام زمان عج و پخش موسيقي ادامه و در خاتمه با توزيع آش نيمه شعبان خاتهمه يافت.

چهاردهم و پانزدهم خرداد هزارو سيصد ونود وپنج :

با نصب چندين بنر بزرگ ازتصوير امام خميني مربوط به ارتحال اين بزرگوار ونصب پوسترهاي مرتبط با قيام پانزدهم خرداد و پخش سرود خميني اي امام و سرودهاي مرتبط ديگر اين روز گرامي داشته شد

دوشنبه 17/3/ 1395غبار روبي و آماده سازي نماز خانه جهت استقبال از ماه مبارك رمضان :

با همكاري دانشجويان و تعدادي از اساتيد و كاركنان دانشكده كه طي اطلاعيه قبلي جهت همكاري دعوت بعمل آمده بود به تميز كاري و زيبا سازي اين مكان و با بهره مندي از بنرهاي قرآني كه با همكاري امور فرهنگي اجتماعي چاپ شده بود اين امر به نحو بسيار خوبي انجام پذيرفت .

برگزاري جلسات روخواني و تفسير قرآن در ماه مبارك رمضان : هر روز در نمازخانه امام علي دانشكده ادبيات يكساعت قبل از اذان ظهر تا اقامه نمازجماعت با بهره گيري از اساتيد گرانقدر گروه قرآ و حديث و ديگر اساتيد و استقبال خوب دانشجويان اساتيد و كاركنان.

سه شنبه 1/4/1395 پانزدهم ماه مبارك رمضان ولادت امام حسن مجتبي(ع) :

با نصب بنر و احاديث اين كريم اهل بيت ولادت با سعادت ايشان را تبرك گفتيم .

برنامه هاي ماه مبارك رمضان در دانشكده :

برگزاري نماز و ذكر حديث همه روزه در نمازخانه برگزار شده و از روز نوزده ماه مبارك مبارك رمضان تا روز بيست و سوم ماه مبارك به مناسبت شهادت حضرت علي(ع) ازسخنان استاد عباسي عضو هيئت علمي گروه تاريخ در خصوص شناخت سيره و حكومت امام علي (ع) در نهج البلاغه بهره مند شديم .

شنبه سيزدهم شهريور ماه سالگرد ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت زهرا (س) :

با نصب بنر تبريك اين ازدواج فرخنده در ورودي دانشكده و پخش مولودي و موسيقي و توزيع شكلات اين روز گرامي داشته شد.

يكشنبه و دوشنبه 21 ،22 شهريور روز عرفه و عيد سعيد قربان :

با اطلاع رساني مراسم دعاي عرفه وپخش صداي لبيك در دانشكده با چاپ بنر تبريك روز عيد قربان و پخش موسيقي به استقبال اين روز رفتيم.

شنبه 27 شهريور جشن آغاز سال تحصيل همزمان با ولاددت امام هادي(ع)

در اين روز با نصب بنر تبريك ولادت امام هادي (ع) و و تبريك آغاز سال تحصيلي با نصب بنر خوش آمد گويي به دانشجويان جديد الورود و بر پايي ايستگاه صلوات وتوزيع شيريني و شكلات در ورودي دانشكده با توجه به آماده نمودن فضاي دانشكده ، كلاسها ، وروديها و راهروها با گل و پوستر و پخش موسيقي به دانشجويان خوش آمد گفتيم.

دو شتبه 29/6/95 عيد سعيد غدير خم :

در اين روز با تزيين بيرون دانشكده با گل و پارچه و بنر عيد ولايت حضرت علي (ع) با توزيع بستني و شربت و شكلات در بيرون و داخل دانشكده به همراه پخش موسيقي و مولودي اين عيد به نحو باشكوهي گرامي داشته شد.

برناهه هاي روزانه فرهنگي :

هر صبح را با پخش قرآن ، موسيقي و ادعيه متناسب با هر روز و نمايش تصاوير متناسب در تلويزيون نصب شده در ورودي دانشكده آغاز كرده و و هنگام ظهر با پخش اذان از بلندگوهاي دانشكده وبرپايي نماز جماعت و سخنراني بين نماز و قرائت قرآن پس از نماز به ديگر فعاليتها مي پردازيم

هفته دفاع مقدس :

ابا نصب پوستروعكس و ماكت سرداران دفاع مقدس ورزمندگان در بيرون و داخل فضاي دانشكده و تزئيين يك خودروبهمراه يك تانكر آب به جا مانده از دوران 8 سال دفاع مظلومانه ملت ايران در بيرون دانشكده و پخش صداي موسيقي هاي حماسه اي آن دوران و برپايي ايستگاه صلواتي اين هفته به نحو با شكوهي گرامي داشته شد.

برنامه نمازخانه امام علي (ع) دانشكده ادبيات :

با شروع سال تحصيلي همه روزه در نمازخانه 15 دقيقه قبل از اذان پاسخگويي به سوالات مذهبي دانشجويان توسط امام جماعت انجام شده و سپس بعد از اذان ظهر اقاممه نماز جماعت با حضور پر شكوه اساتيد و كاركنان و دانشجويان برگزار ميگردد و در بين نماز هر روز حدود 5 دقيقه ذكر حديث توسط حجت الاسلام دكتر عزيزي براي نماز گزاران و بلا فاصله پس از نماز قرائت يك صفحه از قرآن. و نشست علمي با اساتيد دانشكده(سخنراني در نماز خانه) در روزهاي يكشنبه ها با حضور جناب آقاي دكتر نصر با مضوع نماز و نيايش در مثنوي دوشنبه ها جناب آقاي دكتر رباني با موضوع راهكارهاي ديني براي آسيب هاي اجتماعي و چهارشنبه ها از حضور جناب آقاي دكتر عباسي با موضوع فراز و فرودهاي تاريخ اسلام بهرمند شديم.

هفته گروه ادبيات :

درروز شنبه سوم مهر ماه همزمان با سالروز بزرگداشت حافظ هفته ادبيات با نصب بنر برنامه ها و سخرانيهاي اين هفته اطلاع رساني شد و با برپايي نمايشگاه تخصصي كتاب رشته ادبيات وساير رشته ها و پايگاههاي اطلاع رساني علمي دانشجويان انجمن علمي و حضوراساتيد رشته ادبيات بعد از كلاس در محل نمايشگاه و همچنين از ساير اساتيد ادبي جهت سخنراني در تالار دانشكده باعث شور و نشاط علمي و ادبي به اين محفل ادبي گرديد.

دوشنبه 12/7 روز اول ماه محرم و برنامه هاي دهه اوا در دانشكده :

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده مزين به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و از رز دوشنبه اول محرم تا هشنم محرم همه روزه با برپايي روضه خواني حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشكده و دعوت ازعالمان مشهور شهر براي سخنراني بعد ازنماز ومداحي در پايان جلسه با نهار از عزاداران با ناهار پذيرايي گرديد.

هفته فلسفه و كلام اسلامي:

اين هفته از روز شنبه 22/8 همزمان با بزرگداشت علامه طبا طبائي آغاز و با نصب بنر برنامه ها با ذكرسخنران و عنوان و سخنراني هرروز اين هفته اطلاع رساني شد و با برپايي نمايشگاه تخصصي كتاب رشته فلسفه و كلام اسلامي و پايگاههاي اطلاع رساني علمي دانشجويان انجمن علمي و دعوت از اساتيد اين رشته بعد از كلاس در محل نمايشگاه و همچنين با چاپ بنر زشتيها و خوبيهاي عاشورا و چاپ عكسهاي و كلام بزرگان اين رشته شور و نشاط علمي اسلامي به اين محفل بخشيد.

دوشنبه 17آبان ولادت امام موسي كاظم (ع):

با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز را گرامي داشتيم .

شنبه 29/8 اربعين حسيني :

در روز چهارشنبه با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و هنگام نماز در نمازخانه دانشكده بعد از نماز مراسم روضه خواني و مداحي حضرت اباعبدالله برپا گرديد.

هفته فلسفه غرب:

از روز يكم تا ششم آذرماه به مناسبت روزجهاني فلسفه با اعلام برنامه هاي هر روز اين هفته از طريق چاپ بنراطلاع رساني شد. در اين هفته نمايشگاه تخصصي كتب رشته فلسفه در محل نمايشگاه به همراه نصب عكس دانشمندان اين رشته علمي برپا گرديد و اعضاي انجمن علمي فلسفه و اساتيد اين رشته با حضور خود در محل نمايشگاه و معرفي اين رشته به ديگر دانشجويان به فضاي نمايشگاه شور و نشاط علمي بخشيدند. لازم به ذكر است كه در هر روزاين هفته در تالار دانشكده سخنراني يكي از اساتيد رشته فلسفه بر گزار گرديد.

دوشنبه 8/9 وفات پيامبر اكرم و شهادت امام حسن مجتبي و چهارشنبه 10/9 شهادت امام رضا (ع) :

در روز قبل ازشهادت پيامبر (ص) با نصب بنر عزض تسليت سه بزرگوار و برپايي ايستگاههاي صلواتتي و پخش كليپهاي عزاداري در تلويزيون دانشكده و ورودي دانشكده در هر دو روز به دانشجويان تسليت گفته شد.

هفته تاريخ : (هنوز گزارش ندادند)

از روز شنبه دهم آذر ماه اين هفته با اطلاع رساني برنامه هاي تا پايان هفته آغاز و با نصب بنر برنامه ها با ذكرسخنران و عنوان و سخنراني هرروز اين هفته اطلاع رساني شد و با برپايي نمايشگاه تخصصي كتاب رشته تاريخ و پايگاههاي اطلاع رساني علمي دانشجويان انجمن علمي و دعوت از اساتيد اين رشته بعد از كلاس در محل نمايشگاه و همچنين با چاپ عكسهاي و كلام بزرگان اين رشته شور و نشاط علمي اسلامي به اين محفل بخشيد.

16 آذر روز دانشجو :

از ابتداي اين روز با چاپ بنر تبريك روز دانشجو و پخش صداي موسيقي و با اهداي شاخه گل به هر دانشجويي كه به دانشكده وارد مي شد و همچنين پذيرايي با شيريني اين روز به دانشجويان دانشكده ادييات تبريك گفته شد . و با اين شور و نشاط آنان به جشن باشكوه در تالار دانشكده در ساعت 12.30 دعوت شدند . در اين جشن ابتدا با تلاوت قرآن و سپس با سخنراني مسئولان دانشكده و برنامه هاي متنوع ادامه يافت و با دعوت از گروه موسيقي فرهنگي دانشگاه و اجراي خوب آنان مورد اقبال عموم واقع شد و در پايان با شربت و شيريني از دانشجويان پذيرايي بعمل آمد.

آغاز هفته وحدت و ولادت حضرت محمد (ص) : 9 دوشنبه 22/9 تا شنبه 27/

از ابتداي هفته وحدت با نصب بنر تبرك ولادت پيامبر و هفته وحدت در ورودي دانشكده و پخش كليپ و تصاوير تبرك ولادت و تصاوير نام پيامبر گرامي همراه با صوت مولودي و موسيقي در تلويزيون دانشكده و برپايي ايستگاه صلواتي و تزيع شكلات و شربت اين ميلاد فرخنده گرامي داشته شد

گردشهاي علمي دانش آموزي :

هر سال اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان و آموزش و پرورش شهرستانهاي اطراف دانش آموزان را براي آشنايي با فضاي فيزيكي دانشگاه و آشنايي با رشته هاي دانشكده ها به دانشكده با هماهنگي قبلي از طريق معاونت فرهنگي و روابط عمومي دانشگاه صورت مي گيرد . هنگام ورود ابتدا كارشناس فرهنگي دانشكده ضمن خوش آمدگويي ومعرفي رشته ها قسمتهاي مختلف دانشكده با ذكر جزئيات به دانش آموزان معرفي و در ادامه در سالن دانشكده از استيد جهت سخنراني دعوت و در پايان كارشناس فرهنگي در زمينه مشاوره حرفه اي براي دانش آموزان و آينده شغلي آنان توضيح مي دهد. گردشهاي انجام گرفته با نام دبيرستان و ناحيه آموزش و پرورش به شرح زير ميباشد.

 

 

12 ،22 بهمن ( دهه مبارك فجر) :

در اين ايام با تزيين دانشكده با پوستر و پرچم ها و عكس هاي ورود امام و جراغاني در ورودي وداخل دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش سرود هاي حماسي و مناسبتي اي دهه به نحو احسن گرامي داشته شد.

 

23 بهمن شهادت حضرت زهرا (س):

در ايام شهادت حضرت زهرا (س) با تزيين دانشكده و نصب بنر تسليت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و در نمازخانه دانشكده بعد از نماز مراسم روضه خواني و مداحي برپا گرديد.

15 اسفند روز درختكاري :

با تهيه نهال و دعوت از اساتيد و مديران گروهها هر نهالي به صورت نمادين به نام يك گروه با حضور اساتيد و دانشجويان آن گروه كاشته و ثبت شد كه با استقبال دانشجويان و اساتيد اين روز با شكوهگرامي داشته شد.

 

 

 

 

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/02
تعداد بازدید:
590
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، ميدان آزادي، دانشگاه اصفهان، دانشكده ادبيات و علوم انساني
كدپستي: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اينستاگرام Ui_Ltr@
اين لينك را دنبال كنيد تا به گروه علوم اجتماعي در WhatsApp ملحق شويد:
براي مشاهده شماره تلفن ها به بالاي صفحه منوي كاركنان مراجعه فرماييد.
Powered by DorsaPortal