فعاليت هاي فرهنگي سال 95

  فعالیت های فرهنگی دانشکده ادبیات سال 1395

دو شنبه 30/1/1395 دهم ماه رجب :

میلاد حضرت جواد الائمه (ع) عرض تبریک ولادت با نصب بنر وبرپایی ایستگاه صلواتی

چهارشنبه 1/2/1395 روز بزرگداشت سعدی :

با نصب بنر و نوشتن گزیده ای از اشعار این شاعر گرانقدر و نصب آن در ورودی دانشکده و پخش گزیده ای از حکایات بوستان سعدی این روز گرامی داشته شد.

روز معلم :1395/2/12 یک شنبه

با چاپ بنر و تبریک این روز به همراه تزئیین دانشکده باگل وپوستر مراسم تقدیر از اساتید بازنشسته دانشکده و دبیرا ن انجمنهای علمی دانشجویی در تالار صائب دانشکده به همراه جشن بسیار باشکوه با دعوت از گروه موسیقی نیواک وبا اهدائ جوایز به اساتید باز نشسته و پذیرایی ادامه یافت.

پنج شنبه 22/2/1395 سیزده رجب ولادت حضرت علی (ع) :

در روز چهارشنبه جشن ولادت با تزیین و چراغانی و نصب بنر تبریک ولادت و برپایی ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شیرینی بهمراه موسیقی و مولودی

سه شنبه و چهارشنبه21و 22/2/1395 سوم و چهارم شعبان ولادت امام حسین (ع )ولادت حضرت ابولفضل (ع) و ولادت امام سجاد (ع) :

برای ولادت این سه بزرگوار بطور مشترک در روز سه شنبه و چهار شنبه با نصب بنر( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی و موسیقی در داخل و ورودی دانشکده بین ساعات درسی دانشجویان و پذیرایی با شربت و شیرینی و شکلات در این دو روز پذیرایی و جشن داشتیم .

چهارشنبه 29/2/1395 یازدهم شعبان روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان :

با نصب بنر روز جوان و تبریک این روز به آنان و پخش موسیقی و مولودی و پذیرایی با شربت و شیرینی تجلیل از این روز انجام شد.

یکشنبه 2/2/1395 پانزدهم شعبان ولادت حضرت مهدی (عج ) :

برگزاری سه جشن به مناسبت این میلاد فرخنده جشن اول در روز چهارشنبه یازدهم شعبان با نصب بنر و برپایی ایستگاه صلواتی به همراه پخش موسیقی و مولودی و پذیرایی با شربت و شیرینی برپا شد و جشن دوم در روزشنبهچهاردهم شعبان برگزار گردید و جشن سوم درروز دوشنبه سوم خرداد مشترک با روز آزاد سازی خرمشهر برپا گردید که شرح آن در گزارش سوم خرداد تقدیم میشود.

سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر :

جشن مشترک این روز با تزئین حیاط بزرگ دانشکده با یادآوری روزهای دفاع مقدس و نصب تصاویر سرداران شهید دفاع مقدس و متناسب با جشن نیمه شعبان . دراین مراسم با دعوت از گروه ارکستر لشگر امام حسین(ع) اقدام به نواختن مارش نظامی و سرودهای حماسی نموده و در ادامه از یکی از سرداران دفاع مقدس و دفاع از حرم جهت بیان خاطرات جنگ عراق و سوریه استفاده شد و در ادامه جشن با شعر و مدح امام زمان عج و پخش موسیقی ادامه و در خاتمه با توزیع آش نیمه شعبان خاتهمه یافت.

چهاردهم و پانزدهم خرداد هزارو سیصد ونود وپنج :

با نصب چندین بنر بزرگ ازتصویر امام خمینی مربوط به ارتحال این بزرگوار ونصب پوسترهای مرتبط با قیام پانزدهم خرداد و پخش سرود خمینی ای امام و سرودهای مرتبط دیگر این روز گرامی داشته شد

دوشنبه 17/3/ 1395غبار روبی و آماده سازی نماز خانه جهت استقبال از ماه مبارک رمضان :

با همکاری دانشجویان و تعدادی از اساتید و کارکنان دانشکده که طی اطلاعیه قبلی جهت همکاری دعوت بعمل آمده بود به تمیز کاری و زیبا سازی این مکان و با بهره مندی از بنرهای قرآنی که با همکاری امور فرهنگی اجتماعی چاپ شده بود این امر به نحو بسیار خوبی انجام پذیرفت .

برگزاری جلسات روخوانی و تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان : هر روز در نمازخانه امام علی دانشکده ادبیات یکساعت قبل از اذان ظهر تا اقامه نمازجماعت با بهره گیری از اساتید گرانقدر گروه قرآ و حدیث و دیگر اساتید و استقبال خوب دانشجویان اساتید و کارکنان.

سه شنبه 1/4/1395 پانزدهم ماه مبارک رمضان ولادت امام حسن مجتبی(ع) :

با نصب بنر و احادیث این کریم اهل بیت ولادت با سعادت ایشان را تبرک گفتیم .

برنامه های ماه مبارک رمضان در دانشکده :

برگزاری نماز و ذکر حدیث همه روزه در نمازخانه برگزار شده و از روز نوزده ماه مبارک مبارک رمضان تا روز بیست و سوم ماه مبارک به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) ازسخنان استاد عباسی عضو هیئت علمی گروه تاریخ در خصوص شناخت سیره و حکومت امام علی (ع) در نهج البلاغه بهره مند شدیم .

شنبه سیزدهم شهریور ماه سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) :

با نصب بنر تبریک این ازدواج فرخنده در ورودی دانشکده و پخش مولودی و موسیقی و توزیع شکلات این روز گرامی داشته شد.

یکشنبه و دوشنبه 21 ،22 شهریور روز عرفه و عید سعید قربان :

با اطلاع رسانی مراسم دعای عرفه وپخش صدای لبیک در دانشکده با چاپ بنر تبریک روز عید قربان و پخش موسیقی به استقبال این روز رفتیم.

شنبه 27 شهریور جشن آغاز سال تحصیل همزمان با ولاددت امام هادی(ع)

در این روز با نصب بنر تبریک ولادت امام هادی (ع) و و تبریک آغاز سال تحصیلی با نصب بنر خوش آمد گویی به دانشجویان جدید الورود و بر پایی ایستگاه صلوات وتوزیع شیرینی و شکلات در ورودی دانشکده با توجه به آماده نمودن فضای دانشکده ، کلاسها ، ورودیها و راهروها با گل و پوستر و پخش موسیقی به دانشجویان خوش آمد گفتیم.

دو شتبه 29/6/95 عید سعید غدیر خم :

در این روز با تزیین بیرون دانشکده با گل و پارچه و بنر عید ولایت حضرت علی (ع) با توزیع بستنی و شربت و شکلات در بیرون و داخل دانشکده به همراه پخش موسیقی و مولودی این عید به نحو باشکوهی گرامی داشته شد.

برناهه های روزانه فرهنگی :

هر صبح را با پخش قرآن ، موسیقی و ادعیه متناسب با هر روز و نمایش تصاویر متناسب در تلویزیون نصب شده در ورودی دانشکده آغاز کرده و و هنگام ظهر با پخش اذان از بلندگوهای دانشکده وبرپایی نماز جماعت و سخنرانی بین نماز و قرائت قرآن پس از نماز به دیگر فعالیتها می پردازیم

هفته دفاع مقدس :

ابا نصب پوستروعکس و ماکت سرداران دفاع مقدس ورزمندگان در بیرون و داخل فضای دانشکده و تزئیین یک خودروبهمراه یک تانکر آب به جا مانده از دوران 8 سال دفاع مظلومانه ملت ایران در بیرون دانشکده و پخش صدای موسیقی های حماسه ای آن دوران و برپایی ایستگاه صلواتی این هفته به نحو با شکوهی گرامی داشته شد.

برنامه نمازخانه امام علی (ع) دانشکده ادبیات :

با شروع سال تحصیلی همه روزه در نمازخانه 15 دقیقه قبل از اذان پاسخگویی به سوالات مذهبی دانشجویان توسط امام جماعت انجام شده و سپس بعد از اذان ظهر اقاممه نماز جماعت با حضور پر شکوه اساتید و کارکنان و دانشجویان برگزار میگردد و در بین نماز هر روز حدود 5 دقیقه ذکر حدیث توسط حجت الاسلام دکتر عزیزی برای نماز گزاران و بلا فاصله پس از نماز قرائت یک صفحه از قرآن. و نشست علمی با اساتید دانشکده(سخنرانی در نماز خانه) در روزهای یکشنبه ها با حضور جناب آقای دکتر نصر با مضوع نماز و نیایش در مثنوی دوشنبه ها جناب آقای دکتر ربانی با موضوع راهکارهای دینی برای آسیب های اجتماعی و چهارشنبه ها از حضور جناب آقای دکتر عباسی با موضوع فراز و فرودهای تاریخ اسلام بهرمند شدیم.

هفته گروه ادبیات :

درروز شنبه سوم مهر ماه همزمان با سالروز بزرگداشت حافظ هفته ادبیات با نصب بنر برنامه ها و سخرانیهای این هفته اطلاع رسانی شد و با برپایی نمایشگاه تخصصی کتاب رشته ادبیات وسایر رشته ها و پایگاههای اطلاع رسانی علمی دانشجویان انجمن علمی و حضوراساتید رشته ادبیات بعد از کلاس در محل نمایشگاه و همچنین از سایر اساتید ادبی جهت سخنرانی در تالار دانشکده باعث شور و نشاط علمی و ادبی به این محفل ادبی گردید.

دوشنبه 12/7 روز اول ماه محرم و برنامه های دهه اوا در دانشکده :

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهای عزا داری امام حسین در بیرون و داخل دانشکده مزین به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و از رز دوشنبه اول محرم تا هشنم محرم همه روزه با برپایی روضه خوانی حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشکده و دعوت ازعالمان مشهور شهر برای سخنرانی بعد ازنماز ومداحی در پایان جلسه با نهار از عزاداران با ناهار پذیرایی گردید.

هفته فلسفه و کلام اسلامی:

این هفته از روز شنبه 22/8 همزمان با بزرگداشت علامه طبا طبائی آغاز و با نصب بنر برنامه ها با ذکرسخنران و عنوان و سخنرانی هرروز این هفته اطلاع رسانی شد و با برپایی نمایشگاه تخصصی کتاب رشته فلسفه و کلام اسلامی و پایگاههای اطلاع رسانی علمی دانشجویان انجمن علمی و دعوت از اساتید این رشته بعد از کلاس در محل نمایشگاه و همچنین با چاپ بنر زشتیها و خوبیهای عاشورا و چاپ عکسهای و کلام بزرگان این رشته شور و نشاط علمی اسلامی به این محفل بخشید.

دوشنبه 17آبان ولادت امام موسی کاظم (ع):

با نصب بنر( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی در ورودی دانشکده و با برپایی ایستگاه صلواتی این روز را گرامی داشتیم .

شنبه 29/8 اربعین حسینی :

در روز چهارشنبه با برپایی ایستگاه صلواتی و پخش مرثیه در ورودی دانشکده و هنگام نماز در نمازخانه دانشکده بعد از نماز مراسم روضه خوانی و مداحی حضرت اباعبدالله برپا گردید.

هفته فلسفه غرب:

از روز یکم تا ششم آذرماه به مناسبت روزجهانی فلسفه با اعلام برنامه های هر روز این هفته از طریق چاپ بنراطلاع رسانی شد. در این هفته نمایشگاه تخصصی کتب رشته فلسفه در محل نمایشگاه به همراه نصب عکس دانشمندان این رشته علمی برپا گردید و اعضای انجمن علمی فلسفه و اساتید این رشته با حضور خود در محل نمایشگاه و معرفی این رشته به دیگر دانشجویان به فضای نمایشگاه شور و نشاط علمی بخشیدند. لازم به ذکر است که در هر روزاین هفته در تالار دانشکده سخنرانی یکی از اساتید رشته فلسفه بر گزار گردید.

دوشنبه 8/9 وفات پیامبر اکرم و شهادت امام حسن مجتبی و چهارشنبه 10/9 شهادت امام رضا (ع) :

در روز قبل ازشهادت پیامبر (ص) با نصب بنر عزض تسلیت سه بزرگوار و برپایی ایستگاههای صلواتتی و پخش کلیپهای عزاداری در تلویزیون دانشکده و ورودی دانشکده در هر دو روز به دانشجویان تسلیت گفته شد.

هفته تاریخ : (هنوز گزارش ندادند)

از روز شنبه دهم آذر ماه این هفته با اطلاع رسانی برنامه های تا پایان هفته آغاز و با نصب بنر برنامه ها با ذکرسخنران و عنوان و سخنرانی هرروز این هفته اطلاع رسانی شد و با برپایی نمایشگاه تخصصی کتاب رشته تاریخ و پایگاههای اطلاع رسانی علمی دانشجویان انجمن علمی و دعوت از اساتید این رشته بعد از کلاس در محل نمایشگاه و همچنین با چاپ عکسهای و کلام بزرگان این رشته شور و نشاط علمی اسلامی به این محفل بخشید.

16 آذر روز دانشجو :

از ابتدای این روز با چاپ بنر تبریک روز دانشجو و پخش صدای موسیقی و با اهدای شاخه گل به هر دانشجویی که به دانشکده وارد می شد و همچنین پذیرایی با شیرینی این روز به دانشجویان دانشکده ادییات تبریک گفته شد . و با این شور و نشاط آنان به جشن باشکوه در تالار دانشکده در ساعت 12.30 دعوت شدند . در این جشن ابتدا با تلاوت قرآن و سپس با سخنرانی مسئولان دانشکده و برنامه های متنوع ادامه یافت و با دعوت از گروه موسیقی فرهنگی دانشگاه و اجرای خوب آنان مورد اقبال عموم واقع شد و در پایان با شربت و شیرینی از دانشجویان پذیرایی بعمل آمد.

آغاز هفته وحدت و ولادت حضرت محمد (ص) : 9 دوشنبه 22/9 تا شنبه 27/

از ابتدای هفته وحدت با نصب بنر تبرک ولادت پیامبر و هفته وحدت در ورودی دانشکده و پخش کلیپ و تصاویر تبرک ولادت و تصاویر نام پیامبر گرامی همراه با صوت مولودی و موسیقی در تلویزیون دانشکده و برپایی ایستگاه صلواتی و تزیع شکلات و شربت این میلاد فرخنده گرامی داشته شد

گردشهای علمی دانش آموزی :

هر سال اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و آموزش و پرورش شهرستانهای اطراف دانش آموزان را برای آشنایی با فضای فیزیکی دانشگاه و آشنایی با رشته های دانشکده ها به دانشکده با هماهنگی قبلی از طریق معاونت فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه صورت می گیرد . هنگام ورود ابتدا کارشناس فرهنگی دانشکده ضمن خوش آمدگویی ومعرفی رشته ها قسمتهای مختلف دانشکده با ذکر جزئیات به دانش آموزان معرفی و در ادامه در سالن دانشکده از استید جهت سخنرانی دعوت و در پایان کارشناس فرهنگی در زمینه مشاوره حرفه ای برای دانش آموزان و آینده شغلی آنان توضیح می دهد. گردشهای انجام گرفته با نام دبیرستان و ناحیه آموزش و پرورش به شرح زیر میباشد.

 

 

12 ،22 بهمن ( دهه مبارک فجر) :

در این ایام با تزیین دانشکده با پوستر و پرچم ها و عکس های ورود امام و جراغانی در ورودی وداخل دانشکده و با برپایی ایستگاه صلواتی به همراه پخش سرود های حماسی و مناسبتی ای دهه به نحو احسن گرامی داشته شد.

 

23 بهمن شهادت حضرت زهرا (س):

در ایام شهادت حضرت زهرا (س) با تزیین دانشکده و نصب بنر تسلیت و با برپایی ایستگاه صلواتی و پخش مرثیه در ورودی دانشکده و در نمازخانه دانشکده بعد از نماز مراسم روضه خوانی و مداحی برپا گردید.

15 اسفند روز درختکاری :

با تهیه نهال و دعوت از اساتید و مدیران گروهها هر نهالی به صورت نمادین به نام یک گروه با حضور اساتید و دانشجویان آن گروه کاشته و ثبت شد که با استقبال دانشجویان و اساتید این روز با شکوهگرامی داشته شد.

 

 

 

 

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/02
تعداد بازدید:
1193
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، دانشکده ادبیات و علوم انسانی
کدپستی: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اینستاگرام Ui_Ltr@
این لینک را دنبال کنید تا به گروه علوم اجتماعی در WhatsApp ملحق شوید:
برای مشاهده شماره تلفن ها به بالای صفحه منوی کارکنان مراجعه فرمایید.
Powered by DorsaPortal