فعاليت هاي فرهنگي سال 98

 

گزارش فعاليت هاي فرهنگي دانشكده ادبيات سال 1398

17 فروردين: خوش آمدگويي و تبريك سال نو

با تزئيين بيرون و ورودي دانشكده با بنر تبريك سال نو به همره سفره هفت سين و گل و پخش موسيقي بهاري به مدت يك هفته به استقبال سال نو رفتيم

20 فروردين: جشن ولادت امام حسين (ع )

با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و در ورودي دانشكده با پخش كليپ شاد ولادت اين امام بزرگوار در بين ساعات درسي دانشجويان و همچنين با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

21 فروردين: جشن ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع)

 با پخش صوت مولودي شاد مناسبت اين روز و نمايش تصاوير اين دو بزرگوار در تلويزيون در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

28 فروردين: ولادت حضرت علي اكبر و روز جوان

با نصب بنر (تبريك ولادت) به همراه تصاوير تلويزيوني و همچنين با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات در اين روز فرخنده به جوانان تبريك گفته شد

31 فروردين: جشن نيمه شعبان ولادت حضرت مهدي (عج )

با تزئين فضاي بيروني دانشكده و داخل دانشكده و نصب بنر و چراغاني و همچنين برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي وپخش كليپ در تلويزيون دانشكده و همچنين در تالار دانشكده با برگزاري جشن همراه با برنامه هاي متنوع و موسيقي و پذيرايي با شربت و شيريني انجام گرفت كه با استقبال بسيار خوب مواجه شد.

7 ارديبهشت: بهار در شعر پارسي

اولين نشست از سلسله نشست هاي شعر و ادب فارسي با عنوان بهار در شعر پارسي در روز يكشنبه در تالار صائب از ساعت 11.30 تا 13 با شعرخواني همراه با موسيقي و آواز و شرح اشعار با اجراي اساتيد گروه زبان و ادبيات فارسي: سركار خانم دكتر سيدان و دكتر همتيان، جناب آقاي دكتر آلگونه و دكتر ذاكري كيش با حضور علاقه مندان اجرا نمودند.

9 ارديبهشت: گراميداشت روز استاد

در ابتدا با نصب برگه هاي تبريك به اساتيد به درب اطاق آنها و سپس با اهداي گل در روز يكشنبه رياست دانشكده و معاون فرهنگي دانشكده با حضور يافتن در جلسه شوراي هر گروه و اهداي گل به آنان اين روز تبريك گفته شد و به همين مناسبت در روز دوشنبه در تالار دانشكده جشن روز معلم در ابتدا با خوش آمدگويي مسئولان و با برنامه هاي متنوع موسيقي، آواز، شعر، و خاطره و همچنين با اهداي گل به اساتيد و تقدير از چندين بازنشسته از اساتيد و چند نفر از بازنشستگان كارمند با هداي گل و هديه از آنان تقدير بعمل آمد و در پايان با هندوانه از حضار پذيرايي شد.

9 ارديبهشت: دمي با عارف بلخي

سلسله نشستهاي دمي با عارف بلخي شرح و تفسير موضوعي مثنوي است كه هر دوشنبه از ساعت11.45 در دانشكده ادبيات با حضور استاد دكتر ميرباقري و با حضور علاقمندان شعر و ادبيات فارسي از داخل و خارج دانشكده برگزار مي گررد.

14 ارديبهشت: نقد داستان نمادها و نشانه ها

در روز شنبه 14 ارديبهشت محفل ادبي چراغ خلوتيان با برگزاري جلسه نقد كتاب نمادها و نشانه ها اثر ناباكوف را در تالار دكتر رباني دانشكده ادبيات با حضور علاقمندان به نقد كتاب و با حضور و نقد علمي جناب آقاي دكتر مسعود آلگونه به نقد گذاشتند.

15 ارديبهشت: غبار روبي نمازخانه و استقبال از ماه مبارك رمضان

در آستانه فرا رسيدن ماه مبارك رمضان معاونت فرهنگي دانشكده ضمن اعلام فراخوان غبار روبي جهت آماده سازي نمازخانه براي عبادت در ماه مبارك رمضان، بعد از اقامه نماز و قرائت قرآن با حضور امام جماعت ، اساتيد و دانشجويان اقدام به نظافت و آماده سازي و فضا سازي جهت برگزاري اقامه نماز در ماه مبارك رمضان نمودند.

15 ارديبهشت: نقد و نمايش فيلم

دفتر سينما فلسفه دانشكده ادبيات در روز يكشنبه از ساعت 14 تا 17 در تالار مهرعليزاده اقدام به نمايش و نقد فيلم "ما در شب پرسه ميزنيم و در آتش بلعيده مي شويم " با نقد پوريا جهانشاد نمود.

17 ارديبهشت: نمايش و نقد فيلم 12 مرد خشمگين

دفتر سينما فلسفه دانشكده ادبيات در روز دوشنبه از ساعت  12تا 14 در تالار رباني دانشكده ادبيات و علوم انساني اقدام به نمايش و نقد فيلم دوازده مرد خشمگين با نقد آقاي دكتر موحد نمود.

20 ارديبهشت ماه: گردش دانش آموزي در ارديبهشت ماه

در ارديبهشت ماه مصادف با هفته مشاغل بيش از 12ديدار علمي دانش آموزي از ادارهاي آموزش و پرورش اصفهان ، يزد ، و شهركرد از دانشكده داشتيم كه در اين ديدارها بيش از 500 نفر از عزيزان دانش آموز از دانشكده ادبيات بازديد نمودند دانش آموزان با رشته هاي دانشكده و فضاي فيزيكي دانشكده آشنا و سپس توسط كارشناس فرهنگي دانشكده كارگاه مختصر مشاوره شغلي براي اين عزيزان برگزار شد. .

22 ارديبهشت ماه: برگزاري انتخابات شوراي صنفي

قبل از برگزاري با تشويق دانشجويان فعال و مستعد به كانديد شدن در شوراي صنفي و هنگام برگزاري انتخابات در روزهاي يكشنبه و دوشنبه با آماده نمودن مقدمات كار در ورودي دانشكده از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر بطور مستمر و فعال با اجرا و نظارت به برگزاري هرچه بهتر انتخابات اقدام نموديم.

30 ارديبهشت ماه: ولادت امام حسن مجتبي(ع)

با آذين بندي، پخش مولودي و نصب بنر احاديث اين كريم اهل بيت ولادت با سعادت ايشان را تبرك گفتيم.

31 ارديبهشت ماه: بزرگداشت خيام نيشابوري

محفل چراغ خلوتيان دانشكده ادبيات به مناسبت بزرگداشت خيام نيشابوري در روز سه شنبه 31 ارديبهشت از ساعت 11.45 با حضور علاقمندان به شعر و ادب پارسي در تالار صائب دانشكده گرد هم آمده و با خيام خواني، سخنراني دكتر ميرباقري فرد، دكتر فياض انوش و همچنين با اجراي موسيقي زنده گروه زمزمه اين بزرگداشت را برگزار نمودند.

3 خرداد: گراميداشت روز آزاد سازي خرمشهر

در روز شنبه 4 خرداد با پخش مارش نظامي وپخش كليپ هاي دفاع مقدس در تلويزيون دانشكده ياد و خاطره اين روز بزرگ گرامي داشته شد.

5 خرداد: ليالي قدر و شهادت حضرت علي (ع)

 از نوزدهم ماه مبارك مبارك رمضان تا روز بيست و سوم ماه مبارك به مناسبت ليالي قدر و شهادت حضرت علي(ع) با نصب بنر شهادت و تزيين دانشكده صوت و كليپ هاي عزاداري در دانشكده پخش شد.

7 خرداد: تلاوت قرآن كريم توسط قاري بين المللي

 بعد از اقامه نماز ظهر و عصر تلاوت  آياتي از قرآن توسط قاري بين المللي جناب آقاي دكتر ستوده نيا  در حضور اساتيد و دانشجويان برگزار گرديد.

8خرداد: روز جهاني قدس

از روز سه شنبه و چهارشنبه با نصب بنر روز قدس و همچنين با پخش كليپ هاي مربوط به قيام فلسطين به همراه سرودهاي انتفاضه در تلويزيون دانشكده به استقبال اين روز رفتيم

15،14 خرداد: قيام و رحلت امام خميني (ره)

از روز دوشنبه با نصب چندين بنر بزرگ ازتصوير امام خميني مربوط به ارتحال اين بزرگوار ونصب پوسترهاي مرتبط با قيام پانزدهم خرداد و پخش كليپ و صوت ارتحال امام ره اين روز گرامي داشته شد.

29خرداد: بزرگداشت دكتر علي شريعتي

با نمايش تصاوير اين دانشمند گرامي و همچنين پخش چندين كليپ از سخنراني هاي اين اين استاد گرانقدر در تلويزيون دانشكده ياد و خاطره اين سخنران و دانشمند توانمند گرامي داشته شد.

 

1 شهريور: افتتاح دفتر راديويي دانشكده ادبيات

با همكاري معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات و علوم انساني و با مديريت خانم اماني اين دفتر با هدف توليد پادكستهاي مناسبتي و علمي و ادبي آغاز به كاركرد.

 

1 شهريور: برگزاري كارگاه نمايشنامه خواني و تاتر

از ابتداي شهريور در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه دانشجويان علاقمند به نمايشنامه خواني و تاتر با همكاري معاونت فرهنگي دانشكده وبا كارگرداني استاد محمد شجاعي اقدام به برگزاري اين دوره آموزشي نموده اند.

9 شهريور:  گرد همايي فعالان فرهنگي دانشكده ادبيات

در روز شنبه 9 شهريور ماه به دعوت معاونت محترم فرهنگي دانشكده تعدادي از فعالان فرهنگي، مسئولين دفاتر، دبيران و اعضاي انجمن ها  جهت هماهنگي و برنامه ريزي، آماده سازي فضاي دانشكده و همچنين استقبال و كمك و راهنمايي به دانشجويان پذيرفته شده در آزمون سال جاري در دفتر معاونت فرهنگي دانشكده برنامه هاي مصوب جهت اجرا آماده شد.

10 شهريور: آغاز ماه محرم

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده تزئين نموده و همچنين با نمايش كليپ و مداحي در ورودي دانشكده وپخش زيارت عاشورا در ورودي دانشكده اين برنامه ها اجرا و انشاء الله در دهه دوم 5 روز روضه خواني و مداحي با پذيرايي نهار انجام  خواهد شد.

24 شهريور: خوش آمگويي به دانشجويان جديدالورود

از روز شنبه 24 شهريور ماه با نصب بنر خوش آمدگويي و راهنمايي هاي ثبت نام در ورودي دانشكده وهمچنين در تلويزيون دانشكده به دانشجويان جديد الورود خوش آمد گفتيم و ا كمك فعالن فرهنگي به راهنمايي آنها از ورودي تا محل ثبت نام اقدام نموده و با پذيرايي براي اين عزيزان و خانوادهايشان استقبال كرديم.

31 شهريور: آغاز هفته دفاع مقدس

با فضا سازي بيرون دانشكده با تزئين ماشين غنيمت جنگ و تانكر آتش نشاني زمان جنگ و همچنين با پوسترهاي شهدا و سرداران جنگ و پخش مارش نظامي و كليپ هاي دفاع مقدس و در تالار صائب با دعوت از دو تن از سرداران جنگي و مدافعان حرم سردار رجايي و يزداني اين هفته گرامي داشته شد.

8 مهر: كرسي مولوي پژوهي با عنوان رسول آفتاب

در اين روز با دعوت از اساتيد بزرگ ادبي دانشگاه اصفهان سخنرانان پيرامون اشعار و ادبيات و آثار اين شاعر گرانقدر

به همراه موسيقي زنده اشعاري از ديوان شمس و ديگر آثار اين شاعر خوانده شد.

8 مهر: خروش عرش

دوشنبه هاي هر هفته در تالار رباني دانشكده ادبيات استاد آلگونه به همراه دانشجويان و علاقمندان به شعر و ادبيات پارسي از ساعت 12.15 تا 2 بعد ازظهر برنامه حافظ خواني برگزار مينمايند.

9 مهر: خوش آمدگويي و كارگاه توجيهي نو دانشجويان

در تالار صائب دانشكده با دعوت از نودانشجويان و مديران محترم گروهها با سخنراني و خوش آمدگويي رياست دانشكده آغاز و با سخنراني ديگر مسئولين دانشكده ادامه يافت و ادانشجويان با مديران ديگر گروهها آشنا شده و در پايان دانشجويان جديدالورود با كارشناسان با قسمت هاي مختلف دانشكده آشنايي پيدا كردند.

13 مهر: جلسه انس با قرآن

بعد از اقامه نماز ظهر و عصر تلاوت آياتي از قرآن توسط استاد و قاري بين المللي جناب آقاي دكتر حاج اسماعيلي در حضور نمازگزاران، اساتيد و دانشجويان قرائت گرديد.

14 مهر: شهادت امام حسن(ع)

در تلويزيون دانشكده با پخش كليپ و تصاوير نام اين امام بزرگوار و پخش صوت مداحي ياد و خاطره اين امام گرامي داشته شد.

16 مهر: كارگاه توجيهي والدين نودانشجويان

با اطلاع رساني به دانشجويان جديدالورود از والدين آنها توسط فرزندان دعوت بعمل آمد براي شركت در اين كارگاه مشترك كه با دانشكده جغرافيا برگزار گرديد. در ابتدا جناب آقاي دكتر موحدي و سپس جناب آقاي دكتر رئيسي از حضور اين والدين تشكر و توضيحاتي در مورد دانشگاه و دانشجويان بيان كردند و سپس خانم دكتر شكرانه از مركز مشاوره تا پايان جلسه نكات تربيتي لازم را بيان كردند.

20 مهر: بزرگداشت حافظ

با نمايش تصاوير و اشعار اين شاعر گرانقدر از تلويزيون دانشكده و همچنين با پخش صوت اشعار اين روز گرامي داشته شد.

 

27 مهر: گراميداشت اربعين حسيني

از يك هفته قبل از آغاز اربعين همه روزه تصاوير راه پيمايان زائرين اربعين حسيني و كليپ هاي راه پيمايي اربعين همراه با صوت مداحي از تلويزيون ورودي دانشكده پخش، و با برپايي ايستگاه صلواتي اين ايام گرامي داشته شد.

1 آبان: مسابقه اربعين حسيني

معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات و علوم انساني با همكاري امور فرهنگي دانشگاه اصفهان اقدام به برپايي مسابقه دل نوشته، پادكست، عكس و فيلم ويژه راهيان اربعين دانشجويان دانشگاه اصفهان نمود.

5 آبان: شهادت رسول اكرم

در ايام رحلت پيامبر(ص) با فضا سازي دانشكده و نصب بنر تسليت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده انجام شد.

7 آبان: شهادت امام رضا(ع)

با نصب بنر تسليت و پخش مرثيه و مداحي در ورودي دانشكده، به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

9 آبان: گردش علمي درون شهري

در ابتدا با ثبت نام ازمتقاضيان و درخواست اتوبوس از امور فرهنگي دانشگاه اصفهان دانشجويان را به مقبره كمال الدين اسماعيل و سپس به حمام علي قلي آقا برده و در آنجا با توضيحات كارشناس مربوطه دانشجويان با مفاخر و آثار باستاني آشنايي بهتري پيدا كردند.

11 آبان:  گردش دانش آموزي

ديدار علمي دانش آموزي از شهرستان بوئين و مياندشت . تعداد 18 دانش آموز دختر از دانشكده ادبيات و رشته هاي دانشكده و فضاي فيزيكي دانشكده آشنا و سپس توسط كارشناس فرهنگي دانشكده كارگاه مختصر مشاوره شغلي براي اين عزيزان برگزار شد.

12 آبان: نشست تحليلي تجربيات زائران اربعين حسيني

اساتيد و دانشجويان دانشكده ادبيات كه در راهپيمايي اربيعن شركت كرده بودند جهت به اشتراك گذاشتن تجربيات سفر و ثبت خاطرات در تالار مهرعليزاده گرد هم آمدند.

13 آبان: روز مبارزه با استكبار

 در اين روز با پخش كليپ و صوت و تصاوير مربوط به استكبار جهاني در و ورودي دانشكده ادبيات اين روز گرامي داشته شد.

14 آبان: شهادت امام حسن عسگري(ع)

با نصب بنر و نمايش تصاوير تلويزيوني نام اين امام بزرگوار و پخش مرثيه در ورودي دانشكده به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

18آبان: تمرين ، آماده سازي و اجرا خواني اشباح

از ابتداي مهر ماه بازيگران و دست اندركاران اين تاتر همه هفته در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه در دانشكده جهت آمادگي به تمرين پرداخته و از 18 آبان به مدت يك هفته در تالار آويني هنر خود را به نمايش گذاشتند.

19 آبان: هفته وحدت

به مناسبت ميلاد نبي اكرم در طي يك هفته (هفته وحدت) با فضا سازي ورودي دانشكده و پخش كليپ و تصاوير نام پيامبر و پخش موسيقي و مولودي اين هفته گرامي داشته شد.

 

20 آبان: كارگاه آشنايي با مواد مخدر و عوارض سوء مصرف آن

با توجه به ضرورت شناخت اين آسيب اجتماعي فزاينده در جامعه معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با دعوت از كارشناس  پليس مبارزه با مصرف مواد مخدر ناجا جهت سخنراني در تالار صائب دانشكده بويژه جديدالورودان  برگزار گرديد.

20 آبان: نقد فيلم تئوريسين خشونت

دفتر سينما فلسفه در روز دوشنبه با پخش فيلم تئوريسين خشونت (نظريه دكتر سيد احمد فرديد) با حضور دكتر صافيان و دكتر حاج حسيني و با حضور علاقمندان در تالار رباني به نمايش گذاشته و به نقد گذاشتند. .

4 آذر:  گردش دانش آموزي آذرماه

ديدار علمي دانش آموزي تعداد  28نفر از دانش آموز پسر از دبيرستان  پسرانه درچه از دانشكده ادبيات و رشته هاي دانشكده  در ابتدا آنها با فضاي فيزيكي دانشكده آشنا و سپس توسط كارشناس فرهنگي دانشكده كارگاه مختصر مشاوره شغلي با مبناي ضرورت آمدن يا نيامدن در دانشگاه براي اين عزيزانبه بحث گذاشته شد.

16 آذر: گراميداشت روز دانشجو

با نمايش تصاوير مربوط به روز دانشجو به همرا تبريك اين روز در تلويزيون دانشكده و همچنين به دليل وفات حضرت معصومه نزديك ظهر اقدام به توزيع آش در ورودي دانشكده نموديم كه با استقبال گرم دانشجويان واقع شد.

 

17آذر: جشن باشكوه روز دانشجو

معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات و اهلبيت در روز يكشنبه با سخنراني رياست دانشكده ادبيات و اهل بيت با دعوت از يكي از مجريان مشهور و همچنين يكي از استندآپ كمدين هاي خوب شهر اصفهان در تالار صائب با حضور چشمگير دانشجويان برنامه شاد اجرا نمودند و در ادامه اجراي موسيقي زنده اجرا و در پايان از فعالان فرهنگي تقدير بعمل آمد.

18،19 آذر: مسابقات ورزشي روز دانشجو

در روزهاي دوشنبه و سه شنبه در ورودي دانشكده ادبيات مسابقه طناب كشي، دارت و حلقه ها بين دانشجويان و اساتيد برگزار شد كه فضاي مفرح و صميمانه اي داشت و به تمامي شركت كنندگان لواشك جايزه داده شد

20آذر: برنامه سلفي، عكاسي روز دانشجو

در روز جهارشنبه با تهيه يك استند چوبي دوطرفه آدرس اينستاگرام دانشكده ادبيات و طرف ديگر دانشكده اهلبيت تهيه و در ورودي دانشكده قرارداده شد كه دانشجويان و اساتيد در وسط آن قرار گرفته و عكس يادگاري گرفتند.

25آذر: جشن يلدا

در روز دوشنبه معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات به مشاركت كانون قند پارسي اقدام به برگزاري جشن يلدا به همراه شعر خواني كردند در اين برنامه شامل شعرخواني توسط استاد آلگونه و دانشجويان، موسيقي زنده و در پايان از حاضران پذيرايي بعمل آمد و به شركت كنندگان يك انار سفالي هديه داده شد.

26آذر: كتاب شناخت 5

در اين سلسله نشستهاي نقد و رونمايي و معرفي كتاب كه با حضور و سخنراني اساتيد بزرگ شعرو ادب فارسي در تالار صائب دانشكده ادبيات و علوم انساني برگزار شد از تصحيح كتاب خوان الخوان ناصر خسرو كه توسط استاد ميرباقري و دكتر رئيسي نوشته شد رونمايي و تقدير بعمل آمد.

تاریخ به روز رسانی:
1398/10/09
تعداد بازدید:
912
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، ميدان آزادي، دانشگاه اصفهان، دانشكده ادبيات و علوم انساني
كدپستي: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اينستاگرام Ui_Ltr@
اين لينك را دنبال كنيد تا به گروه علوم اجتماعي در WhatsApp ملحق شويد:
براي مشاهده شماره تلفن ها به بالاي صفحه منوي كاركنان مراجعه فرماييد.
Powered by DorsaPortal