فعاليت هاي فرهنگي سال 97
گزارش فعاليت هاي فرهنگي دانشكده ادبيات سال 1397

18 فروردين: خوش آمدگويي و تبريك سال نو

با تزئيين بيرون و ورودي دانشكده با بنر تبريك سال نو به همره سفره هفت سين و گل و پخش موسيقي بهاري به مدت يك هفته به استقبال سال نو رفتيم

23 فروردين: شهادت امام موسي كاظم (ع)

با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش كليپ عزاداري از تلويزيون و سسيستم صوتي دانشكده انجام شد و بعد از نماز ظهر در نمازخانه ذكر مصيبت توسط مداح اهل بيت قرائت شد.

26 فروردين: جشن عيد مبعث پيامبر (ص)

با تزيين و چراغاني دانشكده و پخش موسيقي و مولودي و برپايي ايستگاه صلواتي و توزيع شيريني و همچنين در نمازخانه بعد ازاقامه نماز برنامه ملودي خواني برگزار و اين روز فرخنده گرامي داشته شد.

29 فروردين: ديدار از موزه موسيقي

در اين گردش علمي دانشجويان با توضيح يكي از مسئولان موزه با قدمت، طرز ساخت، تنوع ابزار موسيقي، و كارايي هر كدام در توليد صدا و چگونگي ساخت آنها آشنا شدند.

2 ارديبهشت ماه: گردش دانش آموزي

در ارديبهشت ماه مصادف با هفته مشاغل بيش از 15 ديدار علمي دانش آموزي از دانشكده داشتيم كه دانش آموزان با رشته هاي دانشكده و فضاي فيزيكي دانشكده آشنا و سپس توسط كارشناس فرهنگي دانشكده كارگاه مختصر مشاوره شغلي براي اين عزيزان برگزار شد.

3 ارديبهشت: آغاز به كار خانه قرآن در دانشكده ادبيات

 آغاز به كار اين دفتر با برگزاري كلاس ختم مفهومي با محوريت سوره هاي مسجات دوشنبه هاي هر هفته برگزاري همايش سوره مباركه عاديات و استقرار در روزهاي دوشنبه از صبح تا عصر جهت پاسخگويي به مراجعين و برنامه ريزي امور مربوطه.

 3 ارديبهشت: كافه فلسفه

برنامه اين كافه كه در چهار جلسه در روزهاي دوشنبه برگزار مي گردد. شامل پذيرايي با كافه نسكافه، بحث هاي فلسفي، نشست صميمانه اساتيد با دانشجويان، تقدير از اساتيد، جمع آوري كمك براي زلزله زدگان،معرفي كتب اساتيد، مسابقه دارت و شطرنج با اساتيد و......

4 ارديبهشت : گراميداشت روز سعدي

چندين روز متوالي با نمايش تصوير و پخش اشعار اين شاعر گرانقدر در ورودي دانشكده و سپس در روز سه شنبه مراسم با شكوهي در تالار دانشكده با سخنراني دكتر نوريان و دكتر تدين در مورد اين شاعر و سپس با سعدي خواني و موسيقي زنده محفل ادبي به ياد اين شاعر توانمند برپاگرديد.

8  ارديبهشت: ولادت حضرت علي اكبر و روز جوان

با نصب بنر (تبريك ولادت) به همراه تصاوير تلويزيوني و همچنين با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات در اين روز بفرخنده به جوانان  تبريك گفته شد

10ارديبهشتجشن ولادت امام حسين (ع )

با نصب بنر ( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

11 رديبهشت: جشن ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

 با نصب بنر ( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

12 ارديبهشت: جشن ولادت امام سجاد (ع)

 با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين روز گرامي داشته شد.

13 ارديبهشت: گراميداشت روز معلم

اين هفته با چاپ بنر و تبريك اين هفته و روز استاد با تزئيين دانشكده و اطاق اساتيد باگل و پوستر در دانشكده انجام گرفت و در روز سه شنبه جشني در تالار دانشكده با حضور اساتيد و دانشجويان صورت گرفت. در اين جشن از چند تن از اساتيد تقدير بعمل آمد و و از لگوي دانشكده به همراه پرچم دانشگاه اصفهان رونمايي شد و با پخش كليپ هاي متنوع، اجراي موسيقي زنده و چندين مسابقه برگزار گرديد.

15 ارديبهشت: ثبت نام و بازديد از نمايشگاه كتاب

پس از ثبت نام از متقاضيان دانشجويان دانشكده ادبيات به همراه اساتيد جهت خريدكتاب و بازديد از نمايشگاه با يك دستگاه اتوبوس عازم نمايشگاه شدند.

15 ارديبهشت : هفته علوم قرآن و حديث

اين هفته از 16 ارديبهشت ماه با همكاري دانشجويان واستاديد اين رشته آغاز شد، در ابتدا با تزئين حياط بيرون و داخل دانشكده برنامه ها،همايش ها، و نمايشگاه عكس و كتاب در دانشكده برگزار گرديد و اين هفته تا 21 ارديبهشت ادامه يافت.

20 ارديبهشت: جشن نيمه شعبان ولادت حضرت مهدي (عج )

با نصب بنر و برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي وپخش كليپ در تلويزيون دانشكده و همچنين در تالار دانشكده با برگزاري جشن همراه با برنامه هاي متنوع و مووسيقي و پذيرايي با شربت و شيريني انجام شد.

 22 ارديبهشت: تلاوت مجلسي قرآن كريم توسط قاري بين المللي

بعد از نماز ظهر و عصر قاري ممتاز بين المللي جناب آقاي مجيد فقيه چند سوره از قرآن را با صوت بسيار عالي در نمازخانه قرائت نمودند.

24ارديبهشت: كارگاه آشنايي با آيين زرتشتي به همراه بازديد از نيايشگاه زرتشتيان اصفهان

در اين كارگاه ابتدا شركت كنندگان در تالار دانشكده با حضور دكتر حامد نظر پور يك نشست 3 ساعته به مباحث نظري پرداخته و سپس با راهنمايي ايشان بعد از ظهر چهارشنبه از نيايشگاه زرتشتيان بازديد كردند و موبد زردشتيان ضمن توضيحات در مورد اين آئين با اشاره به آيات قرآن و روايات معصومين بر مشتركات اديان الهي تاكيد كرد.

25 ارديبهشت: بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي

با نمايش تصاوير اين شاعر گرانمايه و شاهنامه بهمراه صوت اشعار از تلويزيون دانشكده و همچنين در ورودي دانشكده و از ساعت 9.30 تا 10 صبح با دعوت از نقال بين المللي داستانهايي از شاهنامه بصورت نقال خواني اجراء گرديد.

25 ارديبهشت: همايش آشنايي با كودكان كار

اين همايش با سخنراني چند تن از اعضاي كمپين كودكان كار در خصوص آشنايي، چگونگي رفتار با كودكان كار و آسيبهاي اجتماعي اين كودكان آغاز و همچنين با پخش كليپ هاي مرتبط و موسيقي زنده انجام شد كه مورد اقبال بسيار خوبي قرار گرفت.

29 ارديبهشت: برگزاري كارگاه عكاسي در سينما

اين كارگاه از طرف دفتر فيلم و عكس فلسفه دانشكده ادبيات با دعوت از آقاي بابك برزويه (از عكاسان مشهور و با سابقۀ سينماي ايران) جهت برگزاري سخنراني و كارگاهي با موضوع عكاسي در سينما در تالار رباني انجام گرفت كه مورد اقبال قرار گرفت

برنامه هاي نمازخانه دانشكده ادبيات در ماه مبارك رمضان

هر روز از ساعت 12.30 تا اذان ظهر با تفسير قرآن توسط آقاي دكتر احمد نژاد به استقبال نماز رفته و بين دو نماز پس از خواندن دعاهاي ماه مبارك، توسط امام جماعت ذكر حديث و درپايان نماز برنامه قرائت قرآن برگزار ميگردد.

3 خرداد: روز آزاد سازي خرمشهر

با پخش مارش نظامي وپخش كليپ هاي دفاع مقدس در تلويزيون دانشكده ياد و خاطره اين روز بزرگ گرامي داشته شد.

10 خردا: ولادت امام حسن مجتبي(ع)

با آذين بندي، پخش مولودي و نصب بنر احاديث اين كريم اهل بيت ولادت با سعادت ايشان را تبرك گفتيم.

13 خرداد: ليالي قدر و شهادت حضرت علي (ع)

 از نوزدهم ماه مبارك مبارك رمضان تا روز بيست و سوم ماه مبارك به مناسبت ليالي قدر و شهادت حضرت علي(ع) با نصب بنر شهادت و تزيين دانشكده صوت و كليپ هاي عزاداري در دانشكده پخش شد.

15،14 خرداد: قيام و رحلت امام خميني (ره)

 با نصب چندين بنر بزرگ ازتصوير امام خميني مربوط به ارتحال اين بزرگوار ونصب پوسترهاي مرتبط با قيام پانزدهم خرداد و پخش كليپ و صوت ارتحال امام ره اين روز گرامي داشته شد.

5 تير:  گرد همايي فعالان فرهنگي دانشكده ادبيات

در روز سه شنبه 5 تير ماه به دعوت معاونت محترم فرهنگي دانشكده تمامي فعالان فرهنگي، مسئولين دفاتر، دبيران و اعضاي انجمن ها بهمراه اعضاي جديد انجمن هاي علمي جهت آشنايي، نقد برنامه هاي انجام شده، و پيشنهاد و راهكار براي اجراي برنامه هاي آتي در تالار مهر عليزاده گرد هم آمدند. در اين جلسه معاونت محترم فرهنگي با ارائه نرم افزار  One Noteجهت ثبت برنامه ها در اين نرم افزار و اشتراك آن براي تمامي اعضاء جهت اطلاع از برنامه هاي آتي و ثبت گزارش ها رو نمايي كردند.

3 مرداد: ولادت امام صادق(ع)

با پخش صوت موسيقي و مولودي به همراه برپايي ايستگاه صلواتي و نمايش نام تصاوير مربوطه در تلويزيون دانشكده اين روز را گرامي داشتيم.

22 مرداد: سالگرد ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت زهرا (س)

با نصب بنر تبريك اين ازدواج فرخنده در ورودي دانشكده و پخش مولودي و موسيقي و توزيع شكلات اين روز گرامي داشته شد.

28 مرداد: شهادت امام محمد باقر (ع)

با نصب بنر تسليت و پخش مرثيه و مداحي در ورودي دانشكده، به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

30 مرداد: عيد سعيد قربان

با اطلاع رساني مراسم دعاي عرفه وپخش صداي لبيك در دانشكده با چاپ بنر تبريك روز عيد قربان و به استقبال اين روز رفتيم.

5 شهريور: ولادت امام هادي (ع)

با نصب بنر تبريك ولادت و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز را گرامي داشتيم.

7 شهريور: عيد سعيد غدير خم

در اين روز با تزيين بيرون دانشكده با بنر و در تلويزيون دانشكده همچنبن با برپايي ايستگاه صلواتي و توزيع بستني و شيريني به همراه پخش موسيقي و مولودي شاد ويژه اين ايام اين عيد بزرگ شيعيان گرامي داشته شد.

10 شهريور: ولادت امام موسي كاظم (ع)

با نصب بنر و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز گرامي داشته شد

20 شهريور: آغاز ماه محرم .

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده تزئين نموده و همچنين با نمايش كليپ و مداحي در ورودي دانشكده و برپايي چار روز روضه خواني در نمازخانه دانشكده با دعوت ازعالمان مشهور شهر براي سخنراني بعد از نماز ومداحي در پايان جلسه با پذيرايي با نهار از عزاداران با پذيرايي شد.

31 شهريور: آغاز هفته دفاع مقدس

با فضا سازي بيرون دانشكده با تزئين ماشين غنيمت جنگ و تانكر آتش نشاني زمان جنگ و همچنين با پوسترهاي شهدا و سرداران جنگ و پخش مارش نظامي و كليپ هاي دفاع مقدس و در تالار صائب با دعوت از دو تن از سرداران جنگي و مدافعان حرم سردار رجايي و يزداني اين هفته گرامي داشته شد.

31 شهريور: شهادت امام سجاد(ع)

با نصب بنر و نمايش تصاوير تلويزيوني و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و بعد ازنماز با ذكر مرثيه به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

20 شهريور: آغاز ماه محرم

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده مزين به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و هر روز صبح با پخش زيارت عاشورا و مداحي آغاز كرده و از روز شنبه 24 ضشهريور تا سه شنبه همه روزه با برپايي روضه خواني حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشكده و دعوت ازعالمان مشهور شهر براي سخنراني بعد ازنماز ومداحي در پايان جلسه با پذيرايي نهار از عزاداران خاتمه مييابد.

24 شهريور: خوش آمگويي به دانشجويان جديدالورود

از روز شنبه 24 شهريور ماه با نصب بنر خوش آمدگويي و راهنمايي هاي ثبت نام در ورودي دانشكده وهمچنين در تلويزيون دانشكده به دانشجويان جديد الورود خوش آمد گفتيم و ا كمك فعالن فرهنگي به راهنمايي آنها از ورودي تا محل ثبت نام اقدام نموده و با پذيرايي براي اين عزيزان و خانوادهايشان استقبال كرديم.

8مهر: بزرگداشت مولوي

با نمايش تصاوير مربوطه همچنين پخش صوت اشعار مولوي اين روز گرامي داشته شد 

9مهر: همايش راهنمايي تور

دفتر گردشگري معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با همكاري شركت زمين پويان آپادانا

با حضور و سخنراني رئيس ميراث فرهنگي استان اصفهان در تالار صائب دانشكده ادبيات

 در روز دوشنبه از ساعت 4 بعد ازظهر تا 6 اين همايش را برگزار نمودند.

16 مهر: همايش آشنايي با مواد مخدر و عوارض سوء مصرف آن

با توجه به وجود اين آسيب اجتماعي فزاينده در جامعه معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با دعوت از رييس پليس مبارزه بامصرف مواد مخدر ناجا جناب سرگرد طاهرزاده جهت سخنراني در تالار صائب دانشكده نمود كه با اقبال بسار خوب دانشجويان بويژه جديدالورودان برگزار گرديد.

20 مهر: بزرگداشت سعدي

با نمايش تصاوير مربوط به اين شاعر گرانقدر بهمراه پخش صوت اشعار سعدي اين روز گرامي داشته شد 

23مهر: انقلاب اسلامي بسط يا عبور از مدرنيته

 

 بسيج دانشجويي با همكاري معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات اقدام به برپايي اين همايش همراه با پرسش و پاسخ

با حضور حجه الاسلام متقيان منش(پژوهشگر حوزه انقلاب) در دنشكده ادبيات برپا نمود.

25مهر: مسابقه دارت

به مناسبت هفته تربيت بدني در جندين نوبت مسابقه با حضور دانشجويان و اساتيد در ورودي دانشكده برگزار گرديد كه با استقبال خوبي انجام پذيرفت و به نفرات اول خواهران و برادران جايزه اختصاص داده شد.

28 مهر: جلسه شوراي فرهنگي دانشكده ادبيات

با دعوت از تمامي فعالان فرهنگي و اعضاي انجمن هاي علمي دانشكده با حضور معاون فرهنگي دانشكده پيرامون نقاط ضعف و قدرت برنامه هاي اجام شده و برنامه ريزي جهت هرچه بهتر شدن فعاليتهاي پيش رو بحث و گفتگو شد.

30 مهر: ديدار با كتاب

اين كارگاه ويژه دانشجويان جديدالورود در تالار صائب دانشكده با حضور و سخنراني اساتيد و مسئولين دانشكده و با توضيحات مفصل كارشناس كتابخانه مركزي با محوريت آشنا سازي دانشجويان با كتابخانه و امكانات آن و توضيحات كامل جهت استفاده از سايتها و پايگاههاي علمي ويژه تحقيفات جهت ارائه پايان نامه و مقالات علمي برگزار گرديد.

30 مهر: اجراي چندين اجراي تاتر با عنوان آنتروپي

پس از چند ماه تمرين زير نظر استاد محسني با اطلاع رساني و بليط فروشي در داخل و خارج از دانشگاه همچنين با آماده سازي و تزئين پنج مكان دانشكده جهت اجرا اين مجموعه تئاتر آنتروپي طي4 روز در دانشكده ادبيات از ساعت 4 بعد ازظهر تا ساعت 6 اجرا شد كه مورد استقبال واقع شد.

8 آبان: مراسم اربعين حسيني

ازروز يكشنبه 14 تا پايان هفته همه روزه تصاوير راه پيمايان زائرين اربعين حسيني و كليپ هاي راه پيمايي اربعين همراه با صوت مداحي از تلويزيون ورودي دانشكده پخش، و با برپايي ايستگاه صلواتي اين ايام گرامي داشته شد.

 13 آبان: روز مبارزه با استكبار

در اين روز با پخش كليپ و صوت و تصاوير مربوط به استكبار جهاني در تلويزيون و ورودي دانشكده ادبيات اين روز گرامي داشته شد.

15 آبان: ويژه برنامه در سوگ محمد مصطفي(ص)

گروه علوم قرآن حديث به مناسبت رحلت پيامبر اكرم برنامه ويژه و خلاقانه اي را به اين مناسبت در تالار صائب دانشكده برگزار نمودند كه ابتدا با سياه پوش نمودن صحنه تالار و با استفاده از چراغهاي موضعي روي اجرا كنندگان به همراه نواختن ني و شعر و آواز خواني به توصيف صفات و ويژه گي هاي پيامبر اكرم محمد مصطفي به شيوهاي نو پرداختند.

 16 آبان: رحلت رسول اكرم (ص) و شهاددت امام رضا(ع) و امام حسن (ع)

در ايام پيامبر(ص) و امام حسن(ع) و امام رضا(ع) با تزيين دانشكده و نصب بنر تسليت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و در نمازخانه دانشكده بعد از نماز مراسم روضه خواني و مداحي برپا گرديد.

15آبان: تلاوت مجلسي قرآن كريم

بعد از اقامه نماز ظهر و عصر تلاوت مجلسي قرآن توسط قاري بين المللي جناب آقاي رئووف در حضور اساتيد و دانشجويان برگزار گرديد.

21 آبان: جشن تازه نفس ها ويژ دانشجويان جديد الورودها

در اين جشن ابتدا مديران گروهها در يك ديدار صميمانه به اختصار در مورد رشته خود و گرايش ها ي رشته خود توضيح دادند و همچنين با پخش كليپ و موسيقي و مسابقه ادامه يافت و در پايان با سخنراني وپرسشو پاسخ از مسئولين دانشكده خاتمه يافت.

24 آبان: بزرگداشت علامه طباطبايي

با نمايش تصاوير علامه در تلويزيون دانشكده و همچنين با پخش اشعار اين عالم گرانقدر در ورودي دانشكده اين روز گرامي داشته شد.

25 آبان: شهادت امام حسن عسگري

با نصب بنر و نمايش تصاوير تلويزيوني و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و بعد ازنماز با ذكر مرثيه به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

26 آبان: آغاز امامت حضرت ولي عصر امام زمان(عج)

با فضا سازي ورودي دانشكده و پخش كليپ و صوت هاي مولودي و توزيع شيريني اين روز فرخنده گرامي داشته شد.

26 آبان: نشست تحليلي تجربيات زائران اربعين حسيني

اساتيد و دانشجويان دانشكده ادبيات كه در راهپيمايي اربيع شركت كرده بودند جهت به اشتراك گذاشتن تجربيات سفر و ثبت خاطرات در تالار مهرعليزاده گرد هم آمدند.

28 آبان: كارگاه هيجانات عاطفي

اين كارگاه ويژه دانشجويان جديدالورود در تالار صائب دانشكده با حضور كارشناسان مركز مشاوره پيرامون آسيب هاي آشنايي دانشجويي و روابط عاطفي دوستيابي و انتخاب قبل از ازدواج بحث شد و اين كارگاه با اقبال خوبي برگزار گرديد.

29 آبان: ميلاد رسول اكرم (س) اهل سنت ( آغاز هفته وحدت)

 

به مناسبت ميلاد نبي اكرم در طي يك هفته (هفته وحدت) با فضا سازي ورودي دانشكده و پخش كليپ و تصاوير نام پيامبر و پخش موسيقي و مولودي اين هفته گرامي داشته شد

1 آذر: آسياي صغير در بستر امپراطوري هخامنشي

گروه تاريخ بهمراه معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با دعوت از پروفسور پير بريان استاد ممتاز پژوهش هاي هخامنشي از كشور فرانسه در روز پنج شنبه در تالار دانشكده ادبيات سخنراني پيرامون آسياي صغير در بستر امپراطوري هخامنشي داشت كه اين برنامه با اقبال بسيار خوب و عالي از طرف اساتيد دانشجويان و محققان واقع شد.

4 آذر:  ميلاد رسول اكرم (س)

به مناسبت ميلاد نبي اكرم در طي يك هفته (هفته وحدت) با فضا سازي ورودي دانشكده و پخش كليپ و تصاوير نام پيامبر و پخش موسيقي و مولودي با چندين ايستگااه صلواتي شير كاكائو و شيريني و چاي اين هفته گرامي داشته شد

 

 5آذر:  كارگاه آسيب شناسي هاي جنسي

اين كارگاه ويژه دانشجويان جديدالورود برگزار گرديد با حضور كارشناس مركز بهداشت كه در مورد آسيب هاي روابط و هيجانات جنسي بحث و بررسي شد به همراه پرسش و پاسخ و در پايان ا تمامي داوطلبان تس ايدز گرفته شد.

6 آذر:  جشن ويژه دختران

دفتر مهر و آواي دوستي معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات به مناسبت ولادت پيامر (ص) و جهت كمك به كودكان با فروش بليط و اختصاص سود آن به كودكان كار جشن باشوكوهي را در تالار صائب دانشكده به همراه موسيقي زنده و برنامه هاي متنوع ديگر اجرا كردند.

16 آذر: روز دانشجو

ابتدا با پخش نمايش تصاوير مربوط به روز دانشجو در تلويزيون و پخش موسيقي شاد و با اهداي هزار شاخه گل با حضور مسئولين دانشكده در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به همراه توزيع شيريني در ورودي دانشكده اين روز را به دانشجويان تبريك گفتيم.

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/02
تعداد بازدید:
678
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، ميدان آزادي، دانشگاه اصفهان، دانشكده ادبيات و علوم انساني
كدپستي: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اينستاگرام Ui_Ltr@
اين لينك را دنبال كنيد تا به گروه علوم اجتماعي در WhatsApp ملحق شويد:
براي مشاهده شماره تلفن ها به بالاي صفحه منوي كاركنان مراجعه فرماييد.
Powered by DorsaPortal