۱۴۰۰ يکشنبه ۷ آذر
FA
دانشگاه اصفهان
هدف منابع انسانی دانشگاه اصفهان، کاهش تنش و ایجاد آرامش
مدیر منابع انسانی دانشگاه در در مراسم روز کارمند و بزرگداشت هفته دولت، هدف حوزه منابع انسانی دانشگاه اصفهان را کاهش تنش و ایجاد آرامش دانست.


مدیر منابع انسانی دانشگاه در در مراسم روز کارمند و بزرگداشت هفته دولت، هدف حوزه منابع انسانی دانشگاه اصفهان را کاهش تنش و ایجاد آرامش دانست.

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر علی صفری مدیر منابع انسانی دانشگاه اصفهان در مراسم بزرگداشت روز کارمند که با حضور هیات رییسه و 36 نفر از کارمندان نمونه 1400 دانشگاه در سالن همایش های پیامبر اعظم(ص) برگزار شد، ضمن ارایه گزارش مبسوطی از اقدامات ساختاری حوزه منابع انسانی اظهار داشت: امیدواریم این اقدامات ساختاری در افزایش بهره وری مفید و موثر باشد و آیندگان نیز از آن بهره مند شوند.

دکتر صفری در ادامه اجرای برنامه ریزی منابع انسانی کارسنجی در کل سطح دانشگاه را اقدامی مفید و موثر دانست و اظهار داشت: این دستورالعمل توسط دانشگاه اصفهان تدوین و به کل دانشگاه ها ابلاغ شد و به عنوان طرح برتر ملی از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز مورد تقدیر قرار گرفت. خوشبختانه این طرح در دانشگاه اصفهان در فاز اجرا است و همه افراد کارسنجی شده اند و ان شاا... بعد از تصویب هیات رییسه به طور کامل اجرا می شود.

وی افزود: از دیگر اقدامات انجام شده می توان به حق فنی کارکنان اشاره نمود که از حنس کارهای ساختاری و علمی در مدیریت کارکنان است.

دستور العمل نوبت کاری مصوب هیات امنا که در واقع پرداخت نوبت کاری کارکنان برای افراد مشمول است نیز انجام شده است.

دکتر صفری در ادامه افزود: دانشگاه اصفهان اولین دانشگاهی بود که دستورالعمل دورکاری را تدوین و به سایر دانشگاه ها ابلاغ نمود که بخش اول آن اجرایی شد.

از دیگر دستورالعمل های مفید دانشگاه تبدیل وضعیت کارکنان بود که تا کنون 25 نفر تبدیل وضعیت شدند.

مدیر منابع انسانی دانشگاه در ادامه تصریح نمود: یکی از کارهای خوب و ساختار مند ما ایجاد یک واحد توانمند سازی و تحول منابع انسانی بود که با هدف فکرافزایی با یک کارشناس راه اندازی شد.  

دکتر صفری ضمن اشاره به اقدامات اجرایی حوزه منابع انسانی اظهار داشت: صدور احکام سختی کار کارکنان از اقدامات اجرایی در یک سال اخیر بود که 18000 حکم کارگزینی برای 696 نفر از همکاران صادر و از سال 1390 اجرا شد . همچنین احکام مطالبات 50 درصد کارکنان نیز صادر و پرداخت شد. در واقع 25 هزار حکم در 6 ماه اول سال صادر گردید.

وی در ادامه افزود: به منظور رفع مشکلات بیمه ای همکاران، توافق نامه ای در حوزه بیمه ای و اجرای آن با سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگی کشور صورت پذیرفت. دو سال قبل کمیته بیمه را به منظور دور شدن از چالش های بیمه ای همکاران، راه اندازی کردیم. اولین هدف ما شناخت خوب ابعاد مسئله بود. بعد از شناخت ابعاد مسئله، آمارها را به دست آوردیم و برای بعضی از آن ها اقدام حقوقی کردیم .

 وی در ادامه افزود: دکتر میرخانی معاون اداری و مالی با سازمان بازنشستگی مذاکره خوبی انجام دادند و به اتفاق آقای دهقان رییس کارگزینی، بیش از 5 بار به سازمان بازنشستگی در تهران مراجعه و با مسئولین آن سازمان، با محوریت دانشگاه اصفهان جلسه گذاشتند که منجر به یک توافق نامه شد که نه تنها مشکل همکاران دانشگاه اصفهان حل، بلکه هزاران نفر در کل کشور مشمول این قانون شده و مشکل آن ها نیز حل شد. در واقع این یک کار بزرگ بود که ابعاد ملی پیدا کرد و بسیار باعث خورسندی است که موفق به حل این مشکل شدیم.

دکتر صفری از دیگر اقدامات مهم اجرایی دانشگاه را بازنگری چارت دانشگاه و صدور احکام، راه اندازی سامانه رفاهی ، راه اندازی سامانه مروارید در حوزه مالی،آموزش ضمن خدمت کارکنان، ایجاد چکاب های پزشکی کارکنان و دفاع از حقوق کارکنان در سیستم قضایی ، دانست.

وی ضمن تاکید بر جذب نیروی انسانی مبتنی بر شایستگی،  از جذب 30 نفر کارمند جدید در دانشگاه اصفهان خبر داد و تصریح نمود: با توجه به اعلام وزارت علوم ، ظرفیت پذیرش نیرو در سال 1400 برای دانشگاه 30 نفر بود که از طریق سازمان سنجش اسامی افراد به دانشگاه اعلام شد. از هفته آینده مدارک این عزیزان دریافت و اقدامات تشکیل پرونده، مصاحبه و به کارگیری این 30 نفر آغاز خواهد شد.

دکتر صفری در پایان ضمن آرزوی توفیق برای همه کارکنان دانشگاه، تدوین شناسنامه مشاغل کارکنان، بازنگری اساسی در سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و تدوین و اجرای سیستم آموزش و توانمند سازی کارکنان را ازجمله پروژه های آینده دانشگاه اصفهان دانست و بر سرمایه گذاری بر روی منابع انسانی تاکید نمود.  

برای مشاهده اسامی و تصاویر کارمندان نمونه لطفا بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
 
 

 

 
تاریخ:
1400/06/25
تعداد بازدید:
1469
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal