فعاليت هاي فرهنگي سال 96

گزارش فعاليت هاي فرهنگي دانشكده ادبيات سال 1396

19 فروردين: برگزاري مسابقه اين نامه از كيست ؟

با چاپ بنر نامه در تبعيد امام خميني به همسر گراميشان در صحيفه نور و نصب آن در ورودي دانشكده به همراه صندوق پاسخ به جواب و در نظر گرفتن جايزه به پاسخ صحيح به مدت يك هفته انجام گرفت.

21 فروردين: سيزده رجب جشن ولادت حضرت علي (ع)

در روز دو شنبه جشن ميلاد مولود كعبه با برنامه هاي شاد و متنوع در تالار دانشكده برگزار گرديد همچنين تزيين و چراغاني و نصب بنر تبريك ولادت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني بهمراه موسيقي و مولودي انجام گرفت.

30 فروردين: بازديد از لابراتوار مواد مخدر ناجا

پس از ثبت نام از متقاضيان از دانشجويان( تمامي دانشكده ها) از لابراتوار مواد مخدر بازديد و با مواد مخدر مورد استفاده در جامعه آشنا و با عوارض سوء آنها و ميزان آسيب به بدن و سيستم عصبي اطلاع پيدا كرديم كه مورد اقبال تمامي بازديد كنندگان قرار گرفت.

3 ارديبهشت: شهادت امام موسي كاظم (ع)

با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش كليپ عزاداري از تلويزيون و سسيستم صوتي دانشكده انجام شد و بعد از نماز ظهر در نمازخانه ذكر مصيبتي توسط مداح اهل بيت قرائت شد.

4 ارديبهشت: جشن عيد مبعث پيامبر (ص)

با تزيين و چراغاني دانشكده و پخش موسيقي و مولودي و برپايي ايستگاه صلواتي و توزيع شيريني و همچنين در نمازخانه بعد ازاقامه نماز برنامه ملودي خواني برگزار و در بعد از ظهر در تالار صائب دانشكده جشن به همراه برنامه هاي متنوع و موسيقي وتوزيع شربت و شيريني اين عيد سعيد گرامي داشته شد.

6 ارديبهشت: كارگاه نقش نقل 2 در فهم دين، بايد ها، نبايدها، آسيب ها

اين كارگاه با حضور دانشجويان و اساتيد رشته علوم قران وحديث و الهيات و با سخنراني دكتر محمد علي مهدوي راد استاد دانشگاه تهران در تالار دانشكده ادبيات برگزار گرديد

6 ارديبهشت: كارگاه نقش نقل 1 در فهم دين، بايد ها، نبايدها، آسيب ها

اين كارگاه در بعد از ظهر با عنوان بزرگداشت مبعث با حضور دانشجويان و اساتيد رشته علوم قران وحديث و الهيات با سخنراني دكتر محمد علي مهدوي راد استاد دانشگاه تهران در تالار دانشكده ادبيات برگزار گرديد.

9 ارديبهشت : بازديد از مقبره صائب

با ثبت نام از دانشجويان علاقمند به شعر و ادب فارسي در سالگرد اين شاعر گرانقدر دانشجويان به همراه چهار تن از اساتنيد گروه ادبيات با حضور بر سر مزار با قرائت فاتحه و شعر خواني بر سر مزار اين شاعر ياد و خاطر اين شاعر را گرامي داشتند.

10ارديبهشتجشن ولادت امام حسين (ع )

با نصب بنر ( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

11 رديبهشت: جشن ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

 با نصب بنر ( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

12 ارديبهشت: جشن ولادت امام سجاد (ع)

 با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپاي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين روز گرامي داشته شد.

 13 ارديبهشت: برگزاري كارگاه كتاب شناخت 2

امور فرهنگي دانشكده ادبيات به همراه گروه زبان و ادبيات فارسي كارگاه نقد و رونمايي كتاب در تالار دانشكده با حضور آقايان دكتر اشرف صادقي و دكتر محمود عابدي برگزار كردند.

13 ارديبهشت: هفته آموزش و گراميداشت روز معلم

اين هفته با چاپ بنر و تبريك اين هفته و روز استاد با تزئيين دانشكده و اطاق اساتيد باگل و پوستر در دانشكده انجام گرفت و در روز سه شنبه جشني در تالار دانشكده با موسيقي و برنامه هاي متنوع به همراه مراسم تقدير از اساتيد بازنشسته دانشكده برگزار گرديد.

13 ارديبهشت: برگزاري كارگاه كاربرد فلسفه در متن فيلم و ادبيات فارسي

كارگاه كاربرد فلسفه در متن فيلم و ادبيات نمايشي در تالار دانشكده ادبيات با حضور و نقد و تحليل استاد سعيد محسني برگزار گرديد.

برگزاري سلسله كلاس هاي در صحبت هاي قرآن

در دانشكده ادبيات در روزهاي شنبه از ساعت 11:45 تا 13 كلاس تفسير و تشريح آيات قرآن توسط دكتر احمدنژاد برگزار ميگردد.     

برنامه هاي علمي مذهبي نمازخانه دانشكده

همه روزه در نمازخانه 15 دقيقه قبل از اذان پاسخگويي به سوالات مذهبي دانشجويان، اقاممه نماز جماعت و در بين نماز هر روز حدود 5 دقيقه ذكر حديث و پس از نماز قرائت يك صفحه از قرآن. و برنامه هاي علمي: روزهاي دوشنبه جناب آقاي دكتر منتظر با موضوع تاريخ اسلام و روزهاي سه شنبه جناب آقاي دكتر توكلي با موضوع فلسفه اخلاق.

هفته علوم قرآن و حديث

اين هفته از 16 ارديبهشت ماه با همكاري دانشجويان واستاديد اين رشته آغاز شد، در ابتدا با تزئين حياط بيرون و داخل دانشكده برنامه ها،همايش ها، و نمايشگاه عكس و كتاب در دانشكده برگزار گرديد و اين هفته تا 21 ارديبهشت ادامه يافت.

آموزش روخواني و روان خواني قرآن كريم

كلاس رو خواني و روان خواني همه هفته در روزهاي سه شنبه توسط استاد حاج اسماعيلي در دانشكده ادبيات برگزار مي گردد.

17 ارديبهشت: برگزاري بازارچه خيريه قلب مهرباني و جشنواره خوردني ها

با آماده سازي فضاي بيروني دانشكده با شش غرفه و ثبت نام از دانشجوياني كه محصولي براي عرضه داشتند نمايشگاه با اختصاص درصدي از سود به خيريه دانشجويي از روز يك شنبه تا چهارشنبه 17 تا 20 ارديبهشت برپا گرديد و در اين نمايشگاه توليدات دانشجويي، صنايع دستي، گل و گياه، پوشاك و لوازم تحرير عرضه و هم زمان جشنواره خوردني ها: كيك و دسر و غذاهاي محلي برگزار گرديد.

18 ارديبهشت: يازدهم شعبان روز ولادت حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان

 با نصب بنر روز جوان و تبريك اين روز به آنان و پخش موسيقي و مولودي و پذيرايي با شربت و شيريني تجليل از اين روز انجام شد.

18 ارديبهشت: برگزاري مسابقه فوتبال دستي

با تحويل دو عدد فوتبال دستي از اداره تربيت بدني و با اطلاع رساني به دانشجويان ثبت نام علاقنمندان به مسابقه انجام گرفت و در روز دوشنبه آقايان و سه شنبه به مسابقه خانمها اختصاص يافت كه مورد اقبال دانشجويان و اساتيد قرار گرفت.

20 ارديبهشت: جشن نيمه شعبان ولادت حضرت مهدي (عج )

با نصب بنر و برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي وپخش كليپ در تلويزيون دانشكده و همچنين در تالار دانشكده با برگزاري جشن همراه با برنامه هاي متنوع و مووسيقي و پذيرايي با شربت و شيريني انجام شد.

بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي 25 ارديبهشت

در اين همايش ابتدا اپراي داستان رستم سهراب پخش و سپس مراسم با شعر خواني و تحليل اشعار فردوسي توسط دكتر نصر برگزار شد و سپس با شعر خواني ساير اساتيد گروه ادبيات ادامه و با پذيرايي خاتمه يافت.

 26 ارديبهشت: شبيه خواني داستان آن پدر و اين پسر

اين برنامه با مشترك معاونت فرهنگي دانشگاه و گروه علوم قرآن حديث در تالار دنشكده ادبيات برگزار گرديد كه در چهار پرده داستان حضرت ابراهيم و حضرت اسماعيل توسط يكي از نقالان با موسيقي (شبيه تعزيه ) اجرا گرديد.

 

 

 30 ارديبهشت: كارگاه آشنايي با آيين زردشتي به همراه بازديد از نيايشگاه زردشتيان اصفهان

در اين كارگاه ابتدا شركت كنندگان در تالار دانشكده با حضور دكتر حامد نظر پور يك نشست 3 ساعته به مباحث نظري پرداخته و سپس با راهنمايي ايشان از نيايشگاه زردشتيان بازديد كردندو موبد زردشتيان با آيات قرآن و روايات معصومين بر مشتركات اديان الهي تاكيد كرد.

سوم خرداد روز آزاد سازي خرمشهر

با تزئين دانشكده با پوسترهاي آزادسازي خرمشهر و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخشش مارش نظامي وپخش كليپ هاي دفاع مقدس در تلويزيون دانشكده ياد و خاطره اين روز بزرگ گرامي داشته شد.

برنامه هاي نمازخانه دانشكده ادبيات در ماه مبارك رمضان

با غبار روبي نمازخانه به استقبال ماه مبارك رمضان رفتيم و با پخش اذان ظهر در دانشكده و اقامه نماز بين دو نماز ذكر حديث و درپايان نماز برنامه قرائت قرآن برگزار مي گردد.

چهاردهم و پانزدهم خرداد: قيام و رحلت امام خميني (ره)

 با نصب چندين بنر بزرگ ازتصوير امام خميني مربوط به ارتحال اين بزرگوار ونصب پوسترهاي مرتبط با قيام پانزدهم خرداد و پخش كليپ و صوت ارتحال امام ره اين روز گرامي داشته شد.

20خرداد ، پانزدهم ماه مبارك رمضان: ولادت امام حسن مجتبي(ع)

آذين بندي، پخش مولودي و نصب بنر احاديث اين كريم اهل بيت ولادت با سعادت ايشان را تبرك گفتيم.

24خرداد: ليالي قدر و شهادت حضرت علي (ع)

 از نوزدهم ماه مبارك مبارك رمضان تا روز بيست و سوم ماه مبارك به مناسبت ليالي قدر و شهادت حضرت علي(ع) با نصب بنر شهادت و تزيين دانشكده صوت و كليپ هاي عزاداري در دانشكده پخش شد.

24خرداد: برگزاري همايش تاريخ سوئد از فحواي معماري آن

در اين همايش با حضور اساتيد و دانشجويان گروه تاريخ برگزار و پروفسور كليس كالد نبي از دانشگاه چالمرز گوتنبرگ در ارتباط تاريخ و معماري سوئد سخنراني كرد.

3 مرداد: ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

با نصب بنر تبريك اين روز فرخنده در ورودي دانشكده و پخش مولودي و موسيقي و توزيع شكلات اين روز به تدختران تبريك گفته شد.

9 مرداد: برگزاري سلسله كارگاههاي دانش افزايي كاركنان

معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات در روز هاي دوشنبه هر هفته با برگزاري سلسله كارگاههاي با عنوان دانش افزايي كاركنان با موضوعات آشنايي با حقوق فردي و قوانين حقوق خانواده و آسيب هاي اجتماعي از اساتيد حقوق و علوم اجتماعي مدد گرفت.

15 مرداد: اجراي برنامه انتخاب خردمندانه

براي اولين بار دانشكده ادبيات و علوم انساني با همكاري مركز انتخاب رشته دانشگاه اصفهان به منظور معرفي رشته هاي تحصيلي موجود در دانشكده ها با اختصاص غرفه براي هر دانشكده و با حضور دانشجويان انجمن هاي علمي و اساتيد رشته هاي مختلف دانش آموزان را در زمينه انتخاب آگاهانه ياري ميدادند.

30مرداد: راه اندازي اتاق ورزش و سلامت در دانشكده ادبيات

با انتخاب مكان مناسب و تزئين آن با تصاوير ورزشي وتجهيز آن با وسايل ورزشي صورت پذيرفت.

31 مرداد: شهادت حضرت امام محمد تقي امام جواد(ع)

با نصب بنر تسليت و پخش مرثيه در ورودي دانشكده، به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

1 شهريور: سالگرد ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت زهرا (س)

با نصب بنر تبريك اين ازدواج فرخنده در ورودي دانشكده و پخش مولودي و موسيقي و توزيع شكلات اين روز گرامي داشته شد.

7 شهريور: شهادت امام محمد باقر (ع)

با نصب بنر تسليت و پخش مرثيه و مداحي در ورودي دانشكده، به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

10 شهريور: روز عرفه و عيد سعيد قربان

با اطلاع رساني مراسم دعاي عرفه وپخش صداي لبيك در دانشكده با چاپ بنر تبريك روز عيد قربان و به استقبال اين روز رفتيم.

15 شهريور: ولادت امام هادي (ع)

با نصب بنر تبريك ولادت و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز را گرامي داشتيم.

20 شهريور: ولادت امام موسي كاظم (ع)

با نصب بنر و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز گرامي داشته شد.

شنبه 25 شهريور: جشن آغاز سال تحصيل سال 1396

در اين روز با نصب بنر تبريك آغاز سال تحصيلي وبنرخوش آمد گويي به دانشجويان جديد الورود و بر پايي ايستگاه صلوات وتوزيع شيريني و شكلات در ورودي دانشكده با توجه به آماده نمودن فضاي دانشكده، كلاسها، وروديها و راهروها با گل و پوستر و پخش موسيقي به دانشجويان خوش آمد گفتيم.

 

 

دو شتبه 29 شهريور: عيد سعيد غدير خم

در اين روز با تزيين بيرون دانشكده با بنر و در تلويزيون دانشكده همچنبن با برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي اين عيد گرامي داشته شد.

برناهه هاي روزانه فرهنگي

هر صبح را با پخش قرآن، موسيقي و ادعيه متناسب با هر روز و نمايش تصاوير متناسب در تلويزيون نصب شده در ورودي دانشكده آغاز كرده و و هنگام ظهر با پخش اذان از بلندگوهاي دانشكده وبرپايي نماز جماعت و سخنراني بين نماز و قرائت قرآن پس از نماز به ديگر فعاليتها مي پردازيم.

خوش آمدگويي به دانشجويان جديد الورود

در روز اول مهر با نصب بنر خوش آمدگويي و راهنمايي هاي ثبت نام در ورودي دانشكده وهمچنين در تلويزيون دانشكده به دانشجويان جديد الورود خوش آمد گفتيم و ا كمك فعالن فرهنگي به راهنمايي آنها از ورودي تا محل ثبت اقدام نموده و با پذيرايي براي اين عزيزان و خانوادهايشان استقبال كرديم.

آغاز ماه محرم

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهاي عزا داري امام حسين در بيرون و داخل دانشكده مزين به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و هر روز صبح با پخش زيارت عاشورا و مداحي آغاز كرده و از روز دوشنبه اول محرم تا هشنم محرم همه روزه با برپايي روضه خواني حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشكده و دعوت ازعالمان مشهور شهر براي سخنراني بعد ازنماز ومداحي در پايان جلسه و پذيرايي با نهار از عزاداران با ناهار پذيرايي پايان ميگردد.

هفته دفاع مقدس

ابا نصب پوستروعكس و ماكت سرداران دفاع مقدس ورزمندگان در بيرون و داخل فضاي دانشكده و تزئيين بيرون دانشكده و پخش صداي موسيقي هاي حماسه اي آن دوران و برپايي ايستگاه صلواتي اين هفته به نحو با شكوهي معرفي شد.

يكشنبه 16 مهر: جلسه توجيهي دانشجويان جديدالورود

 در تالار صائب دانشكده با حضور تمامي دانشجويان پذيرفته شده امسال، جلسه توجيهي با حضور رياست محترم دانشكده و تمامي معاونين و مديران گروهها برگزار شد. كه علاوه بر برنامه هاي متنوع به معرفي مركز مشاوره و اداره رفاه اساتيد و مديران گروهها به دانشجويان معرفي شدند و در پايان دانشجويان به كارشناسان رشته خود براي توجيه بيشتر ارجاع داده شدند.لازم به ذكر است اين جلسات به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

 

راه اندازي راديوي نقطه در دانشكده

معاونت فرهنگي دانشكده ادبيات با همراهي جمعي از دانشجويان اقدام به راه اندازي گروه راديويي نقطه نموده اند كه كه در قالب پاد كست و برنامه هاي راديويي برناهه هاي متوع علمي فرهنگي هنري را براي كاربران در فضاي مجازي به سمع آنان ميرسانند كه مورد اقبال دانشجويان قرار گرفته.

دوشنبه 24 مهر: برگزاري انتخابات انجمن هاي علمي در دانشكده ادبيات

از 24 تا 29 مهر ماه بازه زماني انتخاب دبيران انجمن هاي علمي از طريق سامانه گلستان معاونت فرهنگي با فراهم كردن سه دستگاه لپ تاب همراه با ليست كانديداهاي هر رشته با حضور اعضاي انجمن ها در ورودي دانشكده اجهت تشويق دانشجويان و ايجاد شور و نشاط جهت هرچه پر شكوه تر برگزار شدن انتخابات اقدام نمود.

يكشنبه 7 آبان: جلسه معارفه اعضاي جديد انجمن هاي علمي

با دعوت و حضور مسئولين فرهنگي دانشگاه، مسئولين دانشكده، مديران گروهها، اساتيد فرهنگي و با حضور منتخبين انجمن هاي علمي برگزار گرديد. و در اين جلسه ابتدا با سخنان معاون محترم فرهنگي و رياست دانشكده و معاون فرهنگي دانشكده آغاز و سپس نمايندگان منتخب انجمن ها دانشجويان پيشنهاد و انتقادات و نقطه نظرات خود را با مسئولين درميان گذاشتند.

شنبه 13 آبان: روز مبارزه با استكبار

در اين روز با پخش كليپ و صوت و تصاوير مربوط به استكبار جهاني امريكا اين روز گرامي داشته شد.

دوشنبه 15آبان: تلاوت مجلسي قرآن كريم با حضور قاري بين المللي

بعد از برگزاري نماز ظهر و عصر تلاوت مجلسي قرآن توسط قاري بين المللي جناب آقاي مجيد فقيه در حضور اساتيد و دانشجويان برگزار گرديد.

چهارشنبه 17آبان: مراسم اربعين حسيني

ازروز يكشنبه 14 تا پايان هفته همه روزه تصاوير راه پيمايان زائرين اربعين حسيني و كليپ هاي راه پيمايي اربعين همراه با صوت مداحي از تلويزيون ورودي دانشكده پخش، و با برپايي ايستگاه صلواتي اين ايام گرامي داشته شد.

چهارشنبه 24 آبان: بزرگداشت علامه طباطبايي

با نمايش تصاوير اين عالم گرانقدر در تلويزيون دانشكده و پخش سروده ايشان (پرستش به مستي است در كيش مهر) در ورودي دانشكده صورت گرفت.

چهار شنبه 1آذر: جشن پايان خلافت داعش

با نمايش كليپ هاي مربوط به مدافعين حرم و تصاوير سردار سليماني وپخش صوتهاي مربوطه همراه با توزيع شيريني در ورودي دانشكده انجام شد.

چهار شنبه 1آذر: گردش بزرگداشت دكتر علي شريعتي

چهار شنبه 1آذر: گردش دانش آموزي از شهرستان بلداجي

همه ساله دانش آموزان از نواحي متعدد آموزش و پرورش به دانشگاه اصفهان و دانشكده ادبيات جهت آشنايي وانتخاب آگاهانه رشته هاي دانشگاه با هماهنگي آموزش و پرورش و دانشگاه به اين دانشكده مراجعه ميكنند. كه ضمن معرفي قسمتهاي مختلف دانشكده و رشته هاي آن براي دانش آموزان كلاس مشاوره حرفه اي توسط كارشناس فرهنگي گذاشته ميشود طي اين دو هفته دو نوبت بازديد پسر و دختراز شهرستان بلداجي از دانشكده بازديد داشتند.

يكشنبه 5 آذر: شهادت امام حسن عسگري

با نصب بنر و نمايش تصاوير تلويزيوني و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و بعد ازنماز با ذكر مرثيه به تمامي محبان آن حضرت تسليت گفته شد.

سه شنبه 7 آذر: تحليل چگوني شكل گيري و نابودي داعش

با دعوت وسخنراني سرهنگ عزيزي از مداففعان حرم در مورد چگونگي و علل شكل گيري داعش، جغرافياي نبرد و نحوه نبرد با تكفيري ها و حاميان آنان و چگونگي سقوط داعش بحث و بررسي شد.

سه شنبه 7 آذر: جشن امامت و ولايت حضرت مهدي (عج)

با تزئين بسيار زيباي ورودي دانشكده توسط بسيج خواهران با همراهي معونت دانشجويي دانشكده ادبيات وهمچنين با پخش كليپ و صوت ههاي مولودي و توزيع شيريني و شكلات اين روز فرخنده گرامي داشته شد.

چهارشنبه 9آذر: بازديد از لابراتوار مواد مخدر ناجا

با توجه به وجود اين آسيب اجتماعي فزاينده در جامعه معاونت فرهنگي اقدام به برگزاري اين بازديد جهت آشنايي بيشتر دانشجويان با عواقب استفاده از موادمخدر نموده. پس از ثبت نام از متقاضيان بازديد و كارگاه آشنايي با تاثير مواد مخدر در محل نمايشگاه برپا شد و مورد اقبال دانشجويان شركت كننده قرار گرفت.

سه شنبه 14 آذر: جشن روز دانشجو

در اين جشن باشكوه كه با حضور چشمگير دانشجويان و اساتيد برگزار شد با سخنان رئيس و معاون فرهنگي دانشكده آغاز و با برنامه هاي منتنوع، كليپ، برنامه ويژه راديو نقطه به مناسبت روز دانشجو، تريبون آزاد دانشجويي و با اجراي گروه موسيقي دانشكده ادامه داشت ودر پايان از 14 نفر از دانشجويان فعال فرهنگي با لوح تقدير و هدايا تقدير بعمل آمد.

يكشنبه 26 آذر: اختتاميه كارگاه هاي مشاوره توجيهي دانشجويان جديدالورود

در پايان كارگاههاي متعددي كه در روزهاي يكشنبه هر هفته توسط اساتيد مركز مشاوره براي دانشجويان جديدالورود برپا شد در اختتاميه اين كارگاهها با گرد همايي تمامي اين عزيزان در تالار صائب با سخنان جناب آقاي دكتر مطيع پيرامون مراحل رشد بويژه دوران نوجواني اين كارگاهها پايان يافت.

چهارشنبه 29 آذر: آغاز به كار دفتر گردشگري دانشكده با بازديد از ميدان نقش جهان

آغاز به كار دفتر گردشگري دانشكده ادبيات با بازديد از ميدان نقش جهان آغاز شد. در اين گردش علمي بازار قيصريه، مسجد امام و عمارت عالي قاپو با توضيحات مبسوط راهنماي گردشگري به حاضران با جزئيات كامل معرفي شد.

چهارشنبه 29 آذر: جشن شب يلدا

اين جشن با شكوه از ساعت 15 در تالار صائب دانشكده با نقال خواني بيژن و منيژه آغاز و با پخش كليپ هاي متنوع، رونمايي از كتاب استاد صافيان، تقدير از اساتيد برجسته، سخنراني مسئولين دانشكده، حافظ خواني، اجراي شاعر معاصر دكتر آلگونه ادامه يافت و با اجراي موسيقي زنده و پذيرايي يلدايي در ساعت 17 خاتمه يافت.

سه شنبه 3 بهمن: ولادت حضرت زينب(س)

با نصب بنر( تبريك ولادت ) و با پخش صوت مولودي در ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي اين روز را گرامي داشتيم

چهارشنبه 11 بهمن: شهادت حضرت زهرا( س)

در ايام شهادت حضرت زهرا (س) با تزيين دانشكده و نصب بنر تسليت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پخش مرثيه در ورودي دانشكده و در نمازخانه دانشكده بعد از نماز مراسم روضه خواني و مداحي برپا گرديد.

شنبه 11 بهمن: دهه مبارك فجر

در اين ايام با تزيين بيرون و داخل دانشكده با پوستر و پرچم ها و عكس هاي ورود امام و جراغاني در ورودي وداخل دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش سرود هاي حماسي و انقلابي مناسبتي اين دهه به نحو احسن گرامي داشته شد.

يكشنبه 15 بهمن: افتتاح سالن ورزشي دانشكده ادبيات

اتاق ورزش و سلامت دانشكده ادبيات روز يكشنبه 15 بهمن ماه با حضور معاون دانشجويي دانشگاه، رياست و معاون اداره تربيت بدني، رياست و معاون فرهنگي دانشجويي دانشكده ادبيات وعلوم انساني و با حضور دانشجويان ورزشكار دانشكده افتتاح شد در اين مراسم با سخنراني مهمانان و مسئولين دانشكده پيرامون لزوم ورزش بر سلامتي جسم و روح دانشجويان واهميت ايجاد فضاهاي ورزشي در محيط هاي دانشجويي تاكيد كردند.

سه شنبه 17 بهمن: كرسي آزاد انديشي چرا انقلاب كرديم

اين كرسي آزاد انديشي در حقيقت گفتگوي بي پرده ميان نسل اول و چهارم انقلاب بود كه با حضور استادان محترم دكتر اصغر منتظر القائم، دكتر محمدرضا حاج اسماعيلي و دكتر امير احمد نژاد برگزار گرديد. در ابتدا مهمانان به چگونگي و نحوه آشناي خود با انقلاب و خاطرات و اهداف انقلاب پرداختند و سپس به ارزيابي ميزان دستيابي تحقق آرمان ها و اهداف انقلاب پرداختند و در پايان به سوالات كتبي و شفاهي دانشجويان حاضر در جلسه پيرامون موضوع جلسه پاسخ دادند.

 

چهارشنبه 18 بهمن: بازديد از كليساي وانك

بعد از ثبت نام از متقاضيان و با هماهنگي با تور گردشگري دانشجويان با توضيحات راهنماي تور از مكان هاي مذهبي و زيارتي كليساي وانك ديدار و آشنايي پيدا كردند.

دوشنبه14  اسفند: ولادت حضرت زهرا (س)

در روز شنبه جشن ولادت حضرت زهرا (س) با تزيين و چراغاني و نصب بنر تبريك ولادت و با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني بهمراه موسيقي و مولودي انجام پذيرفت.

دوشنبه 14 اسفند: گردش هاي علمي دانش آموزي

در اين روز دو بازديد انجام پذيرفت ابتدا30 نفر از دانش آموزان دختر از اداره آموزش و پرورش شهرستان مباركه و 30 نفر از دبيرستان دخترانه شاهد ظهور آموزش و پرورش استان اصفهان از دانشكده بازديد و براي آنها كلاس توجيهي برگزار شد.

15 اسفند: روز درختكاري سه شنيه

 

با تهيه نهال و با دعوت از مسئولين دانشكده دانشجويان، اساتيد و مديران گروهها هر نهالي بصورت نمادين به نام يك گروه و با حضور اساتيد و دامشجويان هر گروه ثبت و كاشته شد كه با استقبال دانشجويان و اساتيد اين مراسم با شكوه و اقبال بسيار خوبي انجام گرفت.

شنبه 19 اسفند:جشن بهار

اين جشن با سخنراني، كليپ، اجراي موسيقي زنده، فال حافظ، شعرخواني و ديگر برنامه هاي متنوع در تالاردانشكده ادبيات اجرا شد.

 

سه شنبه 22 اسفند: بزرگداشت نظامي گنجوي

در اين جشن باشكوه با حضور اساتيد و شاعران بزرگ اصفهان برگزار شد برنامه هاي نظامي خواني، سخنراني دكتر نوريان، آواز خواني و اجراي موسيقي زنده

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/02
تعداد بازدید:
613
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، ميدان آزادي، دانشگاه اصفهان، دانشكده ادبيات و علوم انساني
كدپستي: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اينستاگرام Ui_Ltr@
اين لينك را دنبال كنيد تا به گروه علوم اجتماعي در WhatsApp ملحق شويد:
براي مشاهده شماره تلفن ها به بالاي صفحه منوي كاركنان مراجعه فرماييد.
Powered by DorsaPortal