فعاليت هاي فرهنگي سال 96

گزارش فعالیت های فرهنگی دانشکده ادبیات سال 1396

19 فروردین: برگزاری مسابقه این نامه از کیست ؟

با چاپ بنر نامه در تبعید امام خمینی به همسر گرامیشان در صحیفه نور و نصب آن در ورودی دانشکده به همراه صندوق پاسخ به جواب و در نظر گرفتن جایزه به پاسخ صحیح به مدت یک هفته انجام گرفت.

21 فروردین: سیزده رجب جشن ولادت حضرت علی (ع)

در روز دو شنبه جشن میلاد مولود کعبه با برنامه های شاد و متنوع در تالار دانشکده برگزار گردید همچنین تزیین و چراغانی و نصب بنر تبریک ولادت و با برپایی ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شیرینی بهمراه موسیقی و مولودی انجام گرفت.

30 فروردین: بازدید از لابراتوار مواد مخدر ناجا

پس از ثبت نام از متقاضیان از دانشجویان( تمامی دانشکده ها) از لابراتوار مواد مخدر بازدید و با مواد مخدر مورد استفاده در جامعه آشنا و با عوارض سوء آنها و میزان آسیب به بدن و سیستم عصبی اطلاع پیدا کردیم که مورد اقبال تمامی بازدید کنندگان قرار گرفت.

3 اردیبهشت: شهادت امام موسی کاظم (ع)

با برپایی ایستگاه صلواتی و پخش کلیپ عزاداری از تلویزیون و سسیستم صوتی دانشکده انجام شد و بعد از نماز ظهر در نمازخانه ذکر مصیبتی توسط مداح اهل بیت قرائت شد.

4 اردیبهشت: جشن عید مبعث پیامبر (ص)

با تزیین و چراغانی دانشکده و پخش موسیقی و مولودی و برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع شیرینی و همچنین در نمازخانه بعد ازاقامه نماز برنامه ملودی خوانی برگزار و در بعد از ظهر در تالار صائب دانشکده جشن به همراه برنامه های متنوع و موسیقی وتوزیع شربت و شیرینی این عید سعید گرامی داشته شد.

6 اردیبهشت: کارگاه نقش نقل 2 در فهم دین، باید ها، نبایدها، آسیب ها

این کارگاه با حضور دانشجویان و اساتید رشته علوم قران وحدیث و الهیات و با سخنرانی دکتر محمد علی مهدوی راد استاد دانشگاه تهران در تالار دانشکده ادبیات برگزار گردید

6 اردیبهشت: کارگاه نقش نقل 1 در فهم دین، باید ها، نبایدها، آسیب ها

این کارگاه در بعد از ظهر با عنوان بزرگداشت مبعث با حضور دانشجویان و اساتید رشته علوم قران وحدیث و الهیات با سخنرانی دکتر محمد علی مهدوی راد استاد دانشگاه تهران در تالار دانشکده ادبیات برگزار گردید.

9 اردیبهشت : بازدید از مقبره صائب

با ثبت نام از دانشجویان علاقمند به شعر و ادب فارسی در سالگرد این شاعر گرانقدر دانشجویان به همراه چهار تن از اساتنید گروه ادبیات با حضور بر سر مزار با قرائت فاتحه و شعر خوانی بر سر مزار این شاعر یاد و خاطر این شاعر را گرامی داشتند.

10اردیبهشتجشن ولادت امام حسین (ع )

با نصب بنر ( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی و موسیقی در داخل و ورودی دانشکده بین ساعات درسی دانشجویان و با برپای ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شیرینی و شکلات این جشن برگزار گردید.

11 ردیبهشت: جشن ولادت حضرت ابوالفضل (ع)

 با نصب بنر ( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی و موسیقی در داخل و ورودی دانشکده بین ساعات درسی دانشجویان و با برپای ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شکلات این جشن برگزار گردید.

12 اردیبهشت: جشن ولادت امام سجاد (ع)

 با نصب بنر( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی و موسیقی در داخل و ورودی دانشکده بین ساعات درسی دانشجویان و با برپای ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شکلات این روز گرامی داشته شد.

 13 اردیبهشت: برگزاری کارگاه کتاب شناخت 2

امور فرهنگی دانشکده ادبیات به همراه گروه زبان و ادبیات فارسی کارگاه نقد و رونمایی کتاب در تالار دانشکده با حضور آقایان دکتر اشرف صادقی و دکتر محمود عابدی برگزار کردند.

13 اردیبهشت: هفته آموزش و گرامیداشت روز معلم

این هفته با چاپ بنر و تبریک این هفته و روز استاد با تزئیین دانشکده و اطاق اساتید باگل و پوستر در دانشکده انجام گرفت و در روز سه شنبه جشنی در تالار دانشکده با موسیقی و برنامه های متنوع به همراه مراسم تقدیر از اساتید بازنشسته دانشکده برگزار گردید.

13 اردیبهشت: برگزاری کارگاه کاربرد فلسفه در متن فیلم و ادبیات فارسی

کارگاه کاربرد فلسفه در متن فیلم و ادبیات نمایشی در تالار دانشکده ادبیات با حضور و نقد و تحلیل استاد سعید محسنی برگزار گردید.

برگزاری سلسله کلاس های در صحبت های قرآن

در دانشکده ادبیات در روزهای شنبه از ساعت 11:45 تا 13 کلاس تفسیر و تشریح آیات قرآن توسط دکتر احمدنژاد برگزار میگردد.     

برنامه های علمی مذهبی نمازخانه دانشکده

همه روزه در نمازخانه 15 دقیقه قبل از اذان پاسخگویی به سوالات مذهبی دانشجویان، اقاممه نماز جماعت و در بین نماز هر روز حدود 5 دقیقه ذکر حدیث و پس از نماز قرائت یک صفحه از قرآن. و برنامه های علمی: روزهای دوشنبه جناب آقای دکتر منتظر با موضوع تاریخ اسلام و روزهای سه شنبه جناب آقای دکتر توکلی با موضوع فلسفه اخلاق.

هفته علوم قرآن و حدیث

این هفته از 16 اردیبهشت ماه با همکاری دانشجویان واستادید این رشته آغاز شد، در ابتدا با تزئین حیاط بیرون و داخل دانشکده برنامه ها،همایش ها، و نمایشگاه عکس و کتاب در دانشکده برگزار گردید و این هفته تا 21 اردیبهشت ادامه یافت.

آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم

کلاس رو خوانی و روان خوانی همه هفته در روزهای سه شنبه توسط استاد حاج اسماعیلی در دانشکده ادبیات برگزار می گردد.

17 اردیبهشت: برگزاری بازارچه خیریه قلب مهربانی و جشنواره خوردنی ها

با آماده سازی فضای بیرونی دانشکده با شش غرفه و ثبت نام از دانشجویانی که محصولی برای عرضه داشتند نمایشگاه با اختصاص درصدی از سود به خیریه دانشجویی از روز یک شنبه تا چهارشنبه 17 تا 20 اردیبهشت برپا گردید و در این نمایشگاه تولیدات دانشجویی، صنایع دستی، گل و گیاه، پوشاک و لوازم تحریر عرضه و هم زمان جشنواره خوردنی ها: کیک و دسر و غذاهای محلی برگزار گردید.

18 اردیبهشت: یازدهم شعبان روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان

 با نصب بنر روز جوان و تبریک این روز به آنان و پخش موسیقی و مولودی و پذیرایی با شربت و شیرینی تجلیل از این روز انجام شد.

18 اردیبهشت: برگزاری مسابقه فوتبال دستی

با تحویل دو عدد فوتبال دستی از اداره تربیت بدنی و با اطلاع رسانی به دانشجویان ثبت نام علاقنمندان به مسابقه انجام گرفت و در روز دوشنبه آقایان و سه شنبه به مسابقه خانمها اختصاص یافت که مورد اقبال دانشجویان و اساتید قرار گرفت.

20 اردیبهشت: جشن نیمه شعبان ولادت حضرت مهدی (عج )

با نصب بنر و برپایی ایستگاه صلواتی به همراه پخش موسیقی و مولودی وپخش کلیپ در تلویزیون دانشکده و همچنین در تالار دانشکده با برگزاری جشن همراه با برنامه های متنوع و مووسیقی و پذیرایی با شربت و شیرینی انجام شد.

بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی 25 اردیبهشت

در این همایش ابتدا اپرای داستان رستم سهراب پخش و سپس مراسم با شعر خوانی و تحلیل اشعار فردوسی توسط دکتر نصر برگزار شد و سپس با شعر خوانی سایر اساتید گروه ادبیات ادامه و با پذیرایی خاتمه یافت.

 26 اردیبهشت: شبیه خوانی داستان آن پدر و این پسر

این برنامه با مشترک معاونت فرهنگی دانشگاه و گروه علوم قرآن حدیث در تالار دنشکده ادبیات برگزار گردید که در چهار پرده داستان حضرت ابراهیم و حضرت اسماعیل توسط یکی از نقالان با موسیقی (شبیه تعزیه ) اجرا گردید.

 

 

 30 اردیبهشت: کارگاه آشنایی با آیین زردشتی به همراه بازدید از نیایشگاه زردشتیان اصفهان

در این کارگاه ابتدا شرکت کنندگان در تالار دانشکده با حضور دکتر حامد نظر پور یک نشست 3 ساعته به مباحث نظری پرداخته و سپس با راهنمایی ایشان از نیایشگاه زردشتیان بازدید کردندو موبد زردشتیان با آیات قرآن و روایات معصومین بر مشترکات ادیان الهی تاکید کرد.

سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر

با تزئین دانشکده با پوسترهای آزادسازی خرمشهر و با برپایی ایستگاه صلواتی و پخشش مارش نظامی وپخش کلیپ های دفاع مقدس در تلویزیون دانشکده یاد و خاطره این روز بزرگ گرامی داشته شد.

برنامه های نمازخانه دانشکده ادبیات در ماه مبارک رمضان

با غبار روبی نمازخانه به استقبال ماه مبارک رمضان رفتیم و با پخش اذان ظهر در دانشکده و اقامه نماز بین دو نماز ذکر حدیث و درپایان نماز برنامه قرائت قرآن برگزار می گردد.

چهاردهم و پانزدهم خرداد: قیام و رحلت امام خمینی (ره)

 با نصب چندین بنر بزرگ ازتصویر امام خمینی مربوط به ارتحال این بزرگوار ونصب پوسترهای مرتبط با قیام پانزدهم خرداد و پخش کلیپ و صوت ارتحال امام ره این روز گرامی داشته شد.

20خرداد ، پانزدهم ماه مبارک رمضان: ولادت امام حسن مجتبی(ع)

آذین بندی، پخش مولودی و نصب بنر احادیث این کریم اهل بیت ولادت با سعادت ایشان را تبرک گفتیم.

24خرداد: لیالی قدر و شهادت حضرت علی (ع)

 از نوزدهم ماه مبارک مبارک رمضان تا روز بیست و سوم ماه مبارک به مناسبت لیالی قدر و شهادت حضرت علی(ع) با نصب بنر شهادت و تزیین دانشکده صوت و کلیپ های عزاداری در دانشکده پخش شد.

24خرداد: برگزاری همایش تاریخ سوئد از فحوای معماری آن

در این همایش با حضور اساتید و دانشجویان گروه تاریخ برگزار و پروفسور کلیس کالد نبی از دانشگاه چالمرز گوتنبرگ در ارتباط تاریخ و معماری سوئد سخنرانی کرد.

3 مرداد: ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

با نصب بنر تبریک این روز فرخنده در ورودی دانشکده و پخش مولودی و موسیقی و توزیع شکلات این روز به تدختران تبریک گفته شد.

9 مرداد: برگزاری سلسله کارگاههای دانش افزایی کارکنان

معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات در روز های دوشنبه هر هفته با برگزاری سلسله کارگاههای با عنوان دانش افزایی کارکنان با موضوعات آشنایی با حقوق فردی و قوانین حقوق خانواده و آسیب های اجتماعی از اساتید حقوق و علوم اجتماعی مدد گرفت.

15 مرداد: اجرای برنامه انتخاب خردمندانه

برای اولین بار دانشکده ادبیات و علوم انسانی با همکاری مرکز انتخاب رشته دانشگاه اصفهان به منظور معرفی رشته های تحصیلی موجود در دانشکده ها با اختصاص غرفه برای هر دانشکده و با حضور دانشجویان انجمن های علمی و اساتید رشته های مختلف دانش آموزان را در زمینه انتخاب آگاهانه یاری میدادند.

30مرداد: راه اندازی اتاق ورزش و سلامت در دانشکده ادبیات

با انتخاب مکان مناسب و تزئین آن با تصاویر ورزشی وتجهیز آن با وسایل ورزشی صورت پذیرفت.

31 مرداد: شهادت حضرت امام محمد تقی امام جواد(ع)

با نصب بنر تسلیت و پخش مرثیه در ورودی دانشکده، به تمامی محبان آن حضرت تسلیت گفته شد.

1 شهریور: سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)

با نصب بنر تبریک این ازدواج فرخنده در ورودی دانشکده و پخش مولودی و موسیقی و توزیع شکلات این روز گرامی داشته شد.

7 شهریور: شهادت امام محمد باقر (ع)

با نصب بنر تسلیت و پخش مرثیه و مداحی در ورودی دانشکده، به تمامی محبان آن حضرت تسلیت گفته شد.

10 شهریور: روز عرفه و عید سعید قربان

با اطلاع رسانی مراسم دعای عرفه وپخش صدای لبیک در دانشکده با چاپ بنر تبریک روز عید قربان و به استقبال این روز رفتیم.

15 شهریور: ولادت امام هادی (ع)

با نصب بنر تبریک ولادت و با پخش صوت مولودی در ورودی دانشکده و با برپایی ایستگاه صلواتی این روز را گرامی داشتیم.

20 شهریور: ولادت امام موسی کاظم (ع)

با نصب بنر و با پخش صوت مولودی در ورودی دانشکده و با برپایی ایستگاه صلواتی این روز گرامی داشته شد.

شنبه 25 شهریور: جشن آغاز سال تحصیل سال 1396

در این روز با نصب بنر تبریک آغاز سال تحصیلی وبنرخوش آمد گویی به دانشجویان جدید الورود و بر پایی ایستگاه صلوات وتوزیع شیرینی و شکلات در ورودی دانشکده با توجه به آماده نمودن فضای دانشکده، کلاسها، ورودیها و راهروها با گل و پوستر و پخش موسیقی به دانشجویان خوش آمد گفتیم.

 

 

دو شتبه 29 شهریور: عید سعید غدیر خم

در این روز با تزیین بیرون دانشکده با بنر و در تلویزیون دانشکده همچنبن با برپایی ایستگاه صلواتی به همراه پخش موسیقی و مولودی این عید گرامی داشته شد.

برناهه های روزانه فرهنگی

هر صبح را با پخش قرآن، موسیقی و ادعیه متناسب با هر روز و نمایش تصاویر متناسب در تلویزیون نصب شده در ورودی دانشکده آغاز کرده و و هنگام ظهر با پخش اذان از بلندگوهای دانشکده وبرپایی نماز جماعت و سخنرانی بین نماز و قرائت قرآن پس از نماز به دیگر فعالیتها می پردازیم.

خوش آمدگویی به دانشجویان جدید الورود

در روز اول مهر با نصب بنر خوش آمدگویی و راهنمایی های ثبت نام در ورودی دانشکده وهمچنین در تلویزیون دانشکده به دانشجویان جدید الورود خوش آمد گفتیم و ا کمک فعالن فرهنگی به راهنمایی آنها از ورودی تا محل ثبت اقدام نموده و با پذیرایی برای این عزیزان و خانوادهایشان استقبال کردیم.

آغاز ماه محرم

همزمان با شروع ماه محرم اقدام به نصب پرچمهای عزا داری امام حسین در بیرون و داخل دانشکده مزین به نام امام حسن (ع) و حضرت عباس (ع) نموده و هر روز صبح با پخش زیارت عاشورا و مداحی آغاز کرده و از روز دوشنبه اول محرم تا هشنم محرم همه روزه با برپایی روضه خوانی حضرت ابا عبدالله در نماز خانه دانشکده و دعوت ازعالمان مشهور شهر برای سخنرانی بعد ازنماز ومداحی در پایان جلسه و پذیرایی با نهار از عزاداران با ناهار پذیرایی پایان میگردد.

هفته دفاع مقدس

ابا نصب پوستروعکس و ماکت سرداران دفاع مقدس ورزمندگان در بیرون و داخل فضای دانشکده و تزئیین بیرون دانشکده و پخش صدای موسیقی های حماسه ای آن دوران و برپایی ایستگاه صلواتی این هفته به نحو با شکوهی معرفی شد.

یکشنبه 16 مهر: جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود

 در تالار صائب دانشکده با حضور تمامی دانشجویان پذیرفته شده امسال، جلسه توجیهی با حضور ریاست محترم دانشکده و تمامی معاونین و مدیران گروهها برگزار شد. که علاوه بر برنامه های متنوع به معرفی مرکز مشاوره و اداره رفاه اساتید و مدیران گروهها به دانشجویان معرفی شدند و در پایان دانشجویان به کارشناسان رشته خود برای توجیه بیشتر ارجاع داده شدند.لازم به ذکر است این جلسات به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

 

راه اندازی رادیوی نقطه در دانشکده

معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات با همراهی جمعی از دانشجویان اقدام به راه اندازی گروه رادیویی نقطه نموده اند که که در قالب پاد کست و برنامه های رادیویی برناهه های متوع علمی فرهنگی هنری را برای کاربران در فضای مجازی به سمع آنان میرسانند که مورد اقبال دانشجویان قرار گرفته.

دوشنبه 24 مهر: برگزاری انتخابات انجمن های علمی در دانشکده ادبیات

از 24 تا 29 مهر ماه بازه زمانی انتخاب دبیران انجمن های علمی از طریق سامانه گلستان معاونت فرهنگی با فراهم کردن سه دستگاه لپ تاب همراه با لیست کاندیداهای هر رشته با حضور اعضای انجمن ها در ورودی دانشکده اجهت تشویق دانشجویان و ایجاد شور و نشاط جهت هرچه پر شکوه تر برگزار شدن انتخابات اقدام نمود.

یکشنبه 7 آبان: جلسه معارفه اعضای جدید انجمن های علمی

با دعوت و حضور مسئولین فرهنگی دانشگاه، مسئولین دانشکده، مدیران گروهها، اساتید فرهنگی و با حضور منتخبین انجمن های علمی برگزار گردید. و در این جلسه ابتدا با سخنان معاون محترم فرهنگی و ریاست دانشکده و معاون فرهنگی دانشکده آغاز و سپس نمایندگان منتخب انجمن ها دانشجویان پیشنهاد و انتقادات و نقطه نظرات خود را با مسئولین درمیان گذاشتند.

شنبه 13 آبان: روز مبارزه با استکبار

در این روز با پخش کلیپ و صوت و تصاویر مربوط به استکبار جهانی امریکا این روز گرامی داشته شد.

دوشنبه 15آبان: تلاوت مجلسی قرآن کریم با حضور قاری بین المللی

بعد از برگزاری نماز ظهر و عصر تلاوت مجلسی قرآن توسط قاری بین المللی جناب آقای مجید فقیه در حضور اساتید و دانشجویان برگزار گردید.

چهارشنبه 17آبان: مراسم اربعین حسینی

ازروز یکشنبه 14 تا پایان هفته همه روزه تصاویر راه پیمایان زائرین اربعین حسینی و کلیپ های راه پیمایی اربعین همراه با صوت مداحی از تلویزیون ورودی دانشکده پخش، و با برپایی ایستگاه صلواتی این ایام گرامی داشته شد.

چهارشنبه 24 آبان: بزرگداشت علامه طباطبایی

با نمایش تصاویر این عالم گرانقدر در تلویزیون دانشکده و پخش سروده ایشان (پرستش به مستی است در کیش مهر) در ورودی دانشکده صورت گرفت.

چهار شنبه 1آذر: جشن پایان خلافت داعش

با نمایش کلیپ های مربوط به مدافعین حرم و تصاویر سردار سلیمانی وپخش صوتهای مربوطه همراه با توزیع شیرینی در ورودی دانشکده انجام شد.

چهار شنبه 1آذر: گردش بزرگداشت دکتر علی شریعتی

چهار شنبه 1آذر: گردش دانش آموزی از شهرستان بلداجی

همه ساله دانش آموزان از نواحی متعدد آموزش و پرورش به دانشگاه اصفهان و دانشکده ادبیات جهت آشنایی وانتخاب آگاهانه رشته های دانشگاه با هماهنگی آموزش و پرورش و دانشگاه به این دانشکده مراجعه میکنند. که ضمن معرفی قسمتهای مختلف دانشکده و رشته های آن برای دانش آموزان کلاس مشاوره حرفه ای توسط کارشناس فرهنگی گذاشته میشود طی این دو هفته دو نوبت بازدید پسر و دختراز شهرستان بلداجی از دانشکده بازدید داشتند.

یکشنبه 5 آذر: شهادت امام حسن عسگری

با نصب بنر و نمایش تصاویر تلویزیونی و پخش مرثیه در ورودی دانشکده و بعد ازنماز با ذکر مرثیه به تمامی محبان آن حضرت تسلیت گفته شد.

سه شنبه 7 آذر: تحلیل چگونی شکل گیری و نابودی داعش

با دعوت وسخنرانی سرهنگ عزیزی از مداففعان حرم در مورد چگونگی و علل شکل گیری داعش، جغرافیای نبرد و نحوه نبرد با تکفیری ها و حامیان آنان و چگونگی سقوط داعش بحث و بررسی شد.

سه شنبه 7 آذر: جشن امامت و ولایت حضرت مهدی (عج)

با تزئین بسیار زیبای ورودی دانشکده توسط بسیج خواهران با همراهی معونت دانشجویی دانشکده ادبیات وهمچنین با پخش کلیپ و صوت ههای مولودی و توزیع شیرینی و شکلات این روز فرخنده گرامی داشته شد.

چهارشنبه 9آذر: بازدید از لابراتوار مواد مخدر ناجا

با توجه به وجود این آسیب اجتماعی فزاینده در جامعه معاونت فرهنگی اقدام به برگزاری این بازدید جهت آشنایی بیشتر دانشجویان با عواقب استفاده از موادمخدر نموده. پس از ثبت نام از متقاضیان بازدید و کارگاه آشنایی با تاثیر مواد مخدر در محل نمایشگاه برپا شد و مورد اقبال دانشجویان شرکت کننده قرار گرفت.

سه شنبه 14 آذر: جشن روز دانشجو

در این جشن باشکوه که با حضور چشمگیر دانشجویان و اساتید برگزار شد با سخنان رئیس و معاون فرهنگی دانشکده آغاز و با برنامه های منتنوع، کلیپ، برنامه ویژه رادیو نقطه به مناسبت روز دانشجو، تریبون آزاد دانشجویی و با اجرای گروه موسیقی دانشکده ادامه داشت ودر پایان از 14 نفر از دانشجویان فعال فرهنگی با لوح تقدیر و هدایا تقدیر بعمل آمد.

یکشنبه 26 آذر: اختتامیه کارگاه های مشاوره توجیهی دانشجویان جدیدالورود

در پایان کارگاههای متعددی که در روزهای یکشنبه هر هفته توسط اساتید مرکز مشاوره برای دانشجویان جدیدالورود برپا شد در اختتامیه این کارگاهها با گرد همایی تمامی این عزیزان در تالار صائب با سخنان جناب آقای دکتر مطیع پیرامون مراحل رشد بویژه دوران نوجوانی این کارگاهها پایان یافت.

چهارشنبه 29 آذر: آغاز به کار دفتر گردشگری دانشکده با بازدید از میدان نقش جهان

آغاز به کار دفتر گردشگری دانشکده ادبیات با بازدید از میدان نقش جهان آغاز شد. در این گردش علمی بازار قیصریه، مسجد امام و عمارت عالی قاپو با توضیحات مبسوط راهنمای گردشگری به حاضران با جزئیات کامل معرفی شد.

چهارشنبه 29 آذر: جشن شب یلدا

این جشن با شکوه از ساعت 15 در تالار صائب دانشکده با نقال خوانی بیژن و منیژه آغاز و با پخش کلیپ های متنوع، رونمایی از کتاب استاد صافیان، تقدیر از اساتید برجسته، سخنرانی مسئولین دانشکده، حافظ خوانی، اجرای شاعر معاصر دکتر آلگونه ادامه یافت و با اجرای موسیقی زنده و پذیرایی یلدایی در ساعت 17 خاتمه یافت.

سه شنبه 3 بهمن: ولادت حضرت زینب(س)

با نصب بنر( تبریک ولادت ) و با پخش صوت مولودی در ورودی دانشکده و با برپایی ایستگاه صلواتی این روز را گرامی داشتیم

چهارشنبه 11 بهمن: شهادت حضرت زهرا( س)

در ایام شهادت حضرت زهرا (س) با تزیین دانشکده و نصب بنر تسلیت و با برپایی ایستگاه صلواتی و پخش مرثیه در ورودی دانشکده و در نمازخانه دانشکده بعد از نماز مراسم روضه خوانی و مداحی برپا گردید.

شنبه 11 بهمن: دهه مبارک فجر

در این ایام با تزیین بیرون و داخل دانشکده با پوستر و پرچم ها و عکس های ورود امام و جراغانی در ورودی وداخل دانشکده و با برپایی ایستگاه صلواتی به همراه پخش سرود های حماسی و انقلابی مناسبتی این دهه به نحو احسن گرامی داشته شد.

یکشنبه 15 بهمن: افتتاح سالن ورزشی دانشکده ادبیات

اتاق ورزش و سلامت دانشکده ادبیات روز یکشنبه 15 بهمن ماه با حضور معاون دانشجویی دانشگاه، ریاست و معاون اداره تربیت بدنی، ریاست و معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده ادبیات وعلوم انسانی و با حضور دانشجویان ورزشکار دانشکده افتتاح شد در این مراسم با سخنرانی مهمانان و مسئولین دانشکده پیرامون لزوم ورزش بر سلامتی جسم و روح دانشجویان واهمیت ایجاد فضاهای ورزشی در محیط های دانشجویی تاکید کردند.

سه شنبه 17 بهمن: کرسی آزاد اندیشی چرا انقلاب کردیم

این کرسی آزاد اندیشی در حقیقت گفتگوی بی پرده میان نسل اول و چهارم انقلاب بود که با حضور استادان محترم دکتر اصغر منتظر القائم، دکتر محمدرضا حاج اسماعیلی و دکتر امیر احمد نژاد برگزار گردید. در ابتدا مهمانان به چگونگی و نحوه آشنای خود با انقلاب و خاطرات و اهداف انقلاب پرداختند و سپس به ارزیابی میزان دستیابی تحقق آرمان ها و اهداف انقلاب پرداختند و در پایان به سوالات کتبی و شفاهی دانشجویان حاضر در جلسه پیرامون موضوع جلسه پاسخ دادند.

 

چهارشنبه 18 بهمن: بازدید از کلیسای وانک

بعد از ثبت نام از متقاضیان و با هماهنگی با تور گردشگری دانشجویان با توضیحات راهنمای تور از مکان های مذهبی و زیارتی کلیسای وانک دیدار و آشنایی پیدا کردند.

دوشنبه14  اسفند: ولادت حضرت زهرا (س)

در روز شنبه جشن ولادت حضرت زهرا (س) با تزیین و چراغانی و نصب بنر تبریک ولادت و با برپایی ایستگاه صلواتی و پذیرایی با شربت و شیرینی بهمراه موسیقی و مولودی انجام پذیرفت.

دوشنبه 14 اسفند: گردش های علمی دانش آموزی

در این روز دو بازدید انجام پذیرفت ابتدا30 نفر از دانش آموزان دختر از اداره آموزش و پرورش شهرستان مبارکه و 30 نفر از دبیرستان دخترانه شاهد ظهور آموزش و پرورش استان اصفهان از دانشکده بازدید و برای آنها کلاس توجیهی برگزار شد.

15 اسفند: روز درختکاری سه شنیه

 

با تهیه نهال و با دعوت از مسئولین دانشکده دانشجویان، اساتید و مدیران گروهها هر نهالی بصورت نمادین به نام یک گروه و با حضور اساتید و دامشجویان هر گروه ثبت و کاشته شد که با استقبال دانشجویان و اساتید این مراسم با شکوه و اقبال بسیار خوبی انجام گرفت.

شنبه 19 اسفند:جشن بهار

این جشن با سخنرانی، کلیپ، اجرای موسیقی زنده، فال حافظ، شعرخوانی و دیگر برنامه های متنوع در تالاردانشکده ادبیات اجرا شد.

 

سه شنبه 22 اسفند: بزرگداشت نظامی گنجوی

در این جشن باشکوه با حضور اساتید و شاعران بزرگ اصفهان برگزار شد برنامه های نظامی خوانی، سخنرانی دکتر نوریان، آواز خوانی و اجرای موسیقی زنده

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/02
تعداد بازدید:
1210
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، دانشکده ادبیات و علوم انسانی
کدپستی: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اینستاگرام Ui_Ltr@
این لینک را دنبال کنید تا به گروه علوم اجتماعی در WhatsApp ملحق شوید:
برای مشاهده شماره تلفن ها به بالای صفحه منوی کارکنان مراجعه فرمایید.
Powered by DorsaPortal