۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر
همايش ملي شكلات، قهوه و شيرين كننده هاي طبيعي
همايش ملي شكلات، قهوه و شيرين كننده هاي طبيعي با حضور رييس دانشگاه،مسئول نهاد رهبري در دانشگاه، مديران ارشد و پژوهشگران از سراسر كشور، در محل تالار آويني دانشگاه اصفهان برگزار شد.
همايش ملي شكلات، قهوه و شيرين كننده هاي طبيعي با حضور رييس دانشگاه،مسئول نهاد رهبري در دانشگاه، مديران ارشد و پژوهشگران از سراسر كشور، در محل تالار آويني دانشگاه اصفهان برگزار شد.
به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رييس دانشگاه اصفهان در همايش ملي شكلات، قهوه و شيرين كننده هاي طبيعي ضمن تبريك ميلاد با سعادت پيامبر اكرم(ص) اظهار داشت: وظيفه دانشگاه بهره مندي از آموزش و پژوهش به منظور تربيت نيروي انساني براي رفع نيازهاي علمي و تخصصي جامعه است.بي ترديد آموزش و پژوهش به عنوان دو بال اصلي دانشگاه لازم و ملزوم يكديگرند . وي در ادامه به نقش فرهنگ سازي دانشگاه نيز اشاره و افزود: جامعه از دانش آموختگان دانشگاهي انتظار بالايي دارد زيرا در فرهنگ سازي  جامعه مي توانند نقش كارآمد و موثري داشته باشند.
دكتر طالبي در ادامه افزود: در دنياي واقعي مسائل زيادي وجود دارد كه ديده نمي شود و دليل آن اين است كه آگاهي لازم نسبت به مسئله وجود ندارد و عالمانه به پديده ها نگريسته نشده است . پس اولين مورد براي اين كه مسئله را ببينيم ديد عالمانه است كه فقط در دانشگاه شكل مي گيرد و در بعد ديگر، وجود ميداني است كه اين ديد را به منصه ظهور بگذارد . امروز همايش ها به عنوان ميداني براي بررسي مسائل و مشكلات جامعه مورد توجه هستند. وي اين همايش را نيز از نوع همايش هايي دانست كه علاوه بر ظرفيت سازي به مسئله سازي، سواد سازي و فرهنگ سازي نيز مي پردازد.
دكتر طالبي در ادامه تصريح نمود: در اين همايش،ابعاد سلامت، اقتصاد و توسعه،تجاري سازي و فرهنگ سازي ديده شده است. دربعد فرهنگي مي خواهد، فرهنگ صادرات به جاي واردات جايگزين شود و  توليد ثروت افزايش يابد و در بعد تحقيقاتي بسياري از پايان نامه ها و بروندادهاي تحقيقاتي را به دنبال داشته باشد و فراروي انديشمندان قرار گيرد. وي در پايان براي كساني كه اين ميدان را باز كردند كه حاصل آن ارتقا سطح كيفي و سطح سواد عموم جامعه نسبت به اين گونه مسائل باشد، آرزوي موفقيت نمود.  
شايان ذكر است در ادامه ......

براي مطالعه كامل اين خبر بر روي لينك كليك نماييد.  
تاریخ:
1398/07/29
تعداد بازدید:
243
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
تغییر کد امنیتی
كد امنيت
Powered by DorsaPortal