فعاليت هاي فرهنگي سال 98

 

گزارش فعاليت هاي فرهنگي دانشكده ادبيات سال 1398

17 فروردين: خوش آمدگويي و تبريك سال نو

با تزئيين بيرون و ورودي دانشكده با بنر تبريك سال نو به همره سفره هفت سين و گل و پخش موسيقي بهاري به مدت يك هفته به استقبال سال نو رفتيم

20 فروردين: جشن ولادت امام حسين (ع )

با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و در ورودي دانشكده با پخش كليپ شاد ولادت اين امام بزرگوار در بين ساعات درسي دانشجويان و همچنين با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

21 فروردين: جشن ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع)

 با پخش صوت مولودي شاد مناسبت اين روز و نمايش تصاوير اين دو بزرگوار در تلويزيون در داخل و ورودي دانشكده بين ساعات درسي دانشجويان و با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شكلات اين جشن برگزار گرديد.

28 فروردين: ولادت حضرت علي اكبر و روز جوان

با نصب بنر (تبريك ولادت) به همراه تصاوير تلويزيوني و همچنين با پخش صوت مولودي و موسيقي در داخل و ورودي دانشكده و با برپايي ايستگاه صلواتي و پذيرايي با شربت و شيريني و شكلات در اين روز فرخنده به جوانان تبريك گفته شد

31 فروردين: جشن نيمه شعبان ولادت حضرت مهدي (عج )

با تزئين فضاي بيروني دانشكده و داخل دانشكده و نصب بنر و چراغاني و همچنين برپايي ايستگاه صلواتي به همراه پخش موسيقي و مولودي وپخش كليپ در تلويزيون دانشكده و همچنين در تالار دانشكده با برگزاري جشن همراه با برنامه هاي متنوع و موسيقي و پذيرايي با شربت و شيريني انجام گرفت كه با استقبال بسيار خوب مواجه شد.

7 ارديبهشت: بهار در شعر پارسي

اولين نشست از سلسله نشست هاي شعر و ادب فارسي با عنوان بهار در شعر پارسي در روز يكشنبه در تالار صائب از ساعت 11.30 تا 13 با شعرخواني همراه با موسيقي و آواز و شرح اشعار با اجراي اساتيد گروه زبان و ادبيات فارسي: سركار خانم دكتر سيدان و دكتر همتيان، جناب آقاي دكتر آلگونه و دكتر ذاكري كيش با حضور علاقه مندان اجرا نمودند.

9 ارديبهشت: گراميداشت روز استاد

در ابتدا با نصب برگه هاي تبريك به اساتيد به درب اطاق آنها و سپس با اهداي گل در روز يكشنبه رياست دانشكده و معاون فرهنگي دانشكده با حضور يافتن در جلسه شوراي هر گروه و اهداي گل به آنان اين روز تبريك گفته شد و به همين مناسبت در روز دوشنبه در تالار دانشكده جشن روز معلم در ابتدا با خوش آمدگويي مسئولان و با برنامه هاي متنوع موسيقي، آواز، شعر، و خاطره و همچنين با اهداي گل به اساتيد و تقدير از چندين بازنشسته از اساتيد و چند نفر از بازنشستگان كارمند با هداي گل و هديه از آنان تقدير بعمل آمد و در پايان با هندوانه از حضار پذيرايي شد.

9 ارديبهشت: دمي با عارف بلخي

سلسله نشستهاي دمي با عارف بلخي شرح و تفسير موضوعي مثنوي است كه هر دوشنبه از ساعت11.45 در دانشكده ادبيات با حضور استاد دكتر ميرباقري و با حضور علاقمندان شعر و ادبيات فارسي از داخل و خارج دانشكده برگزار مي گررد.

14 ارديبهشت: نقد داستان نمادها و نشانه ها

در روز شنبه 14 ارديبهشت محفل ادبي چراغ خلوتيان با برگزاري جلسه نقد كتاب نمادها و نشانه ها اثر ناباكوف را در تالار دكتر رباني دانشكده ادبيات با حضور علاقمندان به نقد كتاب و با حضور و نقد علمي جناب آقاي دكتر مسعود آلگونه به نقد گذاشتند.

15 ارديبهشت: غبار روبي نمازخانه و استقبال از ماه مبارك رمضان

در آستانه فرا رسيدن ماه مبارك رمضان معاونت فرهنگي دانشكده ضمن اعلام فراخوان غبار روبي جهت آماده سازي نمازخانه براي عبادت در ماه مبارك رمضان، بعد از اقامه نماز و قرائت قرآن با حضور امام جماعت ، اساتيد و دانشجويان اقدام به نظافت و آماده سازي و فضا سازي جهت برگزاري اقامه نماز در ماه مبارك رمضان نمودند.

15 ارديبهشت: نقد و نمايش فيلم

دفتر سينما فلسفه دانشكده ادبيات در روز يكشنبه از ساعت 14 تا 17 در تالار مهرعليزاده اقدام به نمايش و نقد فيلم "ما در شب پرسه ميزنيم و در آتش بلعيده مي شويم " با نقد پوريا جهانشاد نمود.

17 ارديبهشت: نمايش و نقد فيلم 12 مرد خشمگين

دفتر سينما فلسفه دانشكده ادبيات در روز دوشنبه از ساعت  12تا 14 در تالار رباني دانشكده ادبيات و علوم انساني اقدام به نمايش و نقد فيلم دوازده مرد خشمگين با نقد آقاي دكتر موحد نمود.

20 ارديبهشت ماه: گردش دانش آموزي در ارديبهشت ماه

در ارديبهشت ماه مصادف با هفته مشاغل بيش از 12ديدار علمي دانش آموزي از ادارهاي آموزش و پرورش اصفهان ، يزد ، و شهركرد از دانشكده داشتيم كه در اين ديدارها بيش از 500 نفر از عزيزان دانش آموز از دانشكده ادبيات بازديد نمودند دانش آموزان با رشته هاي دانشكده و فضاي فيزيكي دانشكده آشنا و سپس توسط كارشناس فرهنگي دانشكده كارگاه مختصر مشاوره شغلي براي اين عزيزان برگزار شد. .

22 ارديبهشت ماه: برگزاري انتخابات شوراي صنفي

قبل از برگزاري با تشويق دانشجويان فعال و مستعد به كانديد شدن در شوراي صنفي و هنگام برگزاري انتخابات در روزهاي يكشنبه و دوشنبه با آماده نمودن مقدمات كار در ورودي دانشكده از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر بطور مستمر و فعال با اجرا و نظارت به برگزاري هرچه بهتر انتخابات اقدام نموديم.

30 ارديبهشت ماه: ولادت امام حسن مجتبي(ع)

با آذين بندي، پخش مولودي و نصب بنر احاديث اين كريم اهل بيت ولادت با سعادت ايشان را تبرك گفتيم.

31 ارديبهشت ماه: بزرگداشت خيام نيشابوري

محفل چراغ خلوتيان دانشكده ادبيات به مناسبت بزرگداشت خيام نيشابوري در روز سه شنبه 31 ارديبهشت از ساعت 11.45 با حضور علاقمندان به شعر و ادب پارسي در تالار صائب دانشكده گرد هم آمده و با خيام خواني، سخنراني دكتر ميرباقري فرد، دكتر فياض انوش و همچنين با اجراي موسيقي زنده گروه زمزمه اين بزرگداشت را برگزار نمودند.

3 خرداد: گراميداشت روز آزاد سازي خرمشهر

در روز شنبه 4 خرداد با پخش مارش نظامي وپخش كليپ هاي دفاع مقدس در تلويزيون دانشكده ياد و خاطره اين روز بزرگ گرامي داشته شد.

5 خرداد: ليالي قدر و شهادت حضرت علي (ع)

 از نوزدهم ماه مبارك مبارك رمضان تا روز بيست و سوم ماه مبارك به مناسبت ليالي قدر و شهادت حضرت علي(ع) با نصب بنر شهادت و تزيين دانشكده صوت و كليپ هاي عزاداري در دانشكده پخش شد.

7 خرداد: تلاوت قرآن كريم توسط قاري بين المللي

 بعد از اقامه نماز ظهر و عصر تلاوت  آياتي از قرآن توسط قاري بين المللي جناب آقاي دكتر ستوده نيا  در حضور اساتيد و دانشجويان برگزار گرديد.

8خرداد: روز جهاني قدس

از روز سه شنبه و چهارشنبه با نصب بنر روز قدس و همچنين با پخش كليپ هاي مربوط به قيام فلسطين به همراه سرودهاي انتفاضه در تلويزيون دانشكده به استقبال اين روز رفتيم

15،14 خرداد: قيام و رحلت امام خميني (ره)

از روز دوشنبه با نصب چندين بنر بزرگ ازتصوير امام خميني مربوط به ارتحال اين بزرگوار ونصب پوسترهاي مرتبط با قيام پانزدهم خرداد و پخش كليپ و صوت ارتحال امام ره اين روز گرامي داشته شد.

29خرداد: بزرگداشت دكتر علي شريعتي

با نمايش تصاوير اين دانشمند گرامي و همچنين پخش چندين كليپ از سخنراني هاي اين اين استاد گرانقدر در تلويزيون دانشكده ياد و خاطره اين سخنران و دانشمند توانمند گرامي داشته شد.

 

تاریخ به روز رسانی:
1398/04/02
تعداد بازدید:
479
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
تغییر کد امنیتی
كد امنيت
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، ميدان آزادي، دانشگاه اصفهان، دانشكده ادبيات و علوم انساني
كدپستي: 8174673441
E-mail: ltradmin@ltr.ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
آدرس ما در اينستاگرام Ui_Ltr@
اين لينك را دنبال كنيد تا به گروه علوم اجتماعي در WhatsApp ملحق شويد:
براي مشاهده شماره تلفن ها به بالاي صفحه منوي كاركنان مراجعه فرماييد.
Powered by DorsaPortal